Brynden Rivers Hakıında bilgi

awoiaf da bir yazı gördüm ama tam çeviremedim çeviircek arkadaşlar yardım edebilir mi

Brynden Rivers(Kankzugun) Kral 4.Aegon Targaryen’ın gayrimeşru ogludur.Kardeşi Daemon Blackfyre isyan ettiginde Brynden Targaryen’ların tarafından savaşmıştır.Kızıl Çayırla Savaşında kardeşi Daemon Blackfyre’ı öldürmüştür.Diger kardeşi Aegor Rivers’ta Brynden’ın tek gözünü çıkartmış Daemon’ın çocuklarını essosa kaçırmıştır.Ardından Kral Eli görevi yapmıştır.Bu görev sırasında aldıgı haber üzerine bazıları ise yeşilgören oldugundan haberi oldugunu düşünür.Daemon Blackfyre’ın oglu Maelys Blackfyre’la Dokuz Penilik Krallar savaşında savaşmıştır.Barristan Selmy bu savaşta Maelys Blackfyre’ı öldürmüştür.Kral Maeker’ın tahta geçmesinin ardından görevinden alınmış Üstat Aemon Targaryen’la beraber sura gitmiştir.Surda Lord Kumandan’lık seviyesine kadar yükselmiştir.Bazıları Brynden’ın Brandon Stark’tan önceki son Yeşilgören oldugunu söylemektedir.Sogukel’inde Brynden Rivers oldugu yada ruhunun 3gözlü kargada yaşadıgı düşünülmektedir

Çok saol :slight_smile:

önemli degil :))

Brynden Rivers çok büyük bir ihtimalle 3 gözlü kargadır. Sebeplerine gelince Üç gözlü karga Bran’e annesinin ona Brynden ismini verdiğini ve bir lord olduğunu söylüyor.
-Üç gözlü karga eskiden bir Night’s Watch adamıydı ve Brynden Rivers bir zamanlar Night’s Watch’ın Lord Kumandanıydı.
-Üç gözlü karga ‘’ a thousand eyes and one’’ a sahip olduğunu söylüyor. ( Burayı çeviremedim orjinal cümle : The three-eyed crow says he has “a thousand eyes and one” ve Brynden Rivers hakkında A Thousand Eyes and , One adlı bir şarkı var.
-Bran’in tarifine göre üc gozlu karga’nın beyaz bir teni uzun beyaz saçı ve kırmızı bir gözü vardı ve Rivers bir albino’ydu ayrıca bir gözünü Blackfyre isyanı sırasında kaybetmişti.
-Leaf in dediğine göre ‘’ He has lived beyond the mortal span’’ yani bir insanin yaşayabileceğinden daha fazla yaşadı diyor sanırım ve Rivers 125 yaşında olmalı. ( Bu ingilizce cümleyi biri çevirirse iyi olur.)
-Üç gözlü karga Bran’e sevdiği bir kardeşi , sevmediği bir kardeşi ve arzuladığı bir kadın olduğunu söylemiştir. Sevmediği kardeşi Aegor Rivers ve arzuladığı kadın Shiera Seastar olmalı.
-Rivers’ın bir büyücü olduğu düşünülüyordu.
-Üç gözlü karganın derideğiştirirkenki favori hayvanları kargalardı yani ravenlar ve Brynden’in takma adı Bloodraven’dir.