Bu Bayramda Ne Hissediyorsunuz?

Öncelikle Ateist olmamama rağmen (marjinal gorunmek icin yazmadım,belirtmem sartti!) Inananlarin Ramazan bayramini en icten dileklerimle kutluyorum.Umarim Ailenizle ve sevdiklerinizle nice mutlu;saglikli ve huzurlu bayramlar gorursunuz.

Ben uzun yıllardır bayramlardan keyif almıyor.bunun Ateist olmamla alakası yok.25 den sonra Ateist oldum.Eskiden bir cok kisi gibi cami ye giderdim.Namaz kılar,imamın nasihatlerini dinlerdim.Bayramın bayram olduğu yıllar çocukluk yıllarımdı.Yeni aldığım elbilselerle uyur,sabahın korunde kalkıp bayram namazına gider, sonra da elimde siyah posetle ev ev dolasirdim.Seker,harclik vs.toplar.keyif alirdim.simdi hic bir sey hissetmiyorum.Korona olmasa dahi bir sey hissetmezdim.

Sizde durum nasıl? Bayramı evde gecirdiginiz belli de ne hissediyorsunuz ? korona olmasa bile keyif alir miydiniz/ alıyor musunuz ? Yoksa sizde benim gibi mi dusunuyorsunuz ?

klişe olacak ama :

“Nerede o eski bayramlar!”

4 Beğeni

Ailem hiç gelenekçi değil. O yüzden milli bayram aktivitelerinde yer aldım sadece. Dini bayramlar eğlenceli geliyormuydu derseniz günden güne değişiyordu futbol oynadığım arkadaşlar ziyarete gittiyse kötü kuzenleri vs. ziyarete geldiyse iyi geçiyordu. Son senelerde normal bir günden farkı yok birkaç kişiyle toplasan 15 dk telefonla konuşuyorum o değişiyor sadece.

1 Beğeni

Ailecek oturup film izledik, oyun oynadık vs. Bayram evde olsam da bayram.:slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Ben de pek sevemiyorum. Misafirler falan filan. Asosyalim ben. Gereksiz geliyor bana.

3 Beğeni

Bayramda tek sevdiğim kısım toplanan para. Ek olarak köyde yapılan sarma falan :joy::joy: Genel anlamda bayramları pek sevmem. Bu bayram da sıradan bir gün gibi evde geçti.

1 Beğeni

ailecek hangi filmi izlediniz ?

Yaşlı degilsin ama halen para veriyorlar mı ? bana kimse vermiyor (kartlasmisim) :grin:

1 Beğeni

Şöyle son 2-3 yılım kaldı gibi :joy::joy:

1 Beğeni

3 ejderham varmış da 2’sini tek mızrak darbesiyle öldürmüşler gibi hissettiğim bir bayram geçirmekteyim. Farklı bir deyiş kullanacak olursam Köle Körfezi’ne gidip köleliği bitirmeye kalkmışım sonra da köle sahipleri tarafından saldırıya uğramışım gibi bir gün.

Paralel bir evrende dünyanın en süper dövüşçüsü benim derken birden sağ elim kesilmiş de elsiz kalmışım gibi bir bayram bu, bir şeyler eksik ama ne? Karakomik bir mizacı olan bebeksiler bebeksisi sevgilim ölmüş de ben de cesedini tazılara yedirmişim gibi bir gün. Bir de çok yakın dostum leş duvardan atlayıp benden kaçmış gitmiş gibi sanki. Bir yanım eksik…

Dislike butonu istemişim de buna cevaben banlanmışım gibi hissediyorum bu bayram…

Dalga geçemediğim tüm kesimlerden özür dilerim, söz veriyorum başka başlıklarda görüşeceğiz.

4 Beğeni

Evde tek başına ve Bebek firarda. Akşama da Madalyon’u izleriz heralde

1 Beğeni

Bayramın anlamı benim için gün boyu misafit gelebilir diye rahatsız dar kot pantolon giyme zorunluluğu, normalde hiç umursamadığım uzak akrabalarla yüz göz olma zorunluluğu gibi şeylerdir.

Sanırım bayramların değişmesi sosyal yapının değişmesiyle alakalı. Eskiden insanlar birbirine daha yakındı. Ama artık aileler çekirdekleşti ve bireyselleşti. Açıkçaso bejim anneannem ve dedem hariç akrabalardan yakın gördüğüm yok. Bir de çok iyi anlaştığım bir kuzenim var o kadar. Zaten baba tarafı kuzenlerin alayı büyük benden. Anne tarafının da alayı küçük.

2 Beğeni

Oncelikle tekrar hos geldin canim.ben uye oldugumda, sen ban yemekle meskuldun.tanisamadik.muhabbet edemedik.umarim en kisa surede bizimle maytap gecersin ve bir daha banlanmasin. bu konuda ciddiyim (unlem isareti koydum) ! bayramla ilgili hislerin beni derinden duygulandirdi,inan et aglamamamak icin kendimi zor tutuyorum (yine unlem) !

bu yillarin keyfini cikar.kartlastiginda cay bile vermiyorlar,uste para (borc) istiyorlar.

:+1:

katiliyorum.bununda etkisi var.

2 Beğeni

hoşbuldum canım miro’m. kıymetli admine yeniay hanım sayesinde bana af çıktığı için uslu durma sözü vermek zorunda kaldım. hep beraber banlanmadan nice nice forumlara.

2 Beğeni

canım benim :kissing_closed_eyes: madem Ayçacığıma söz vermişin , bu sefer balta ile değil kazma ile gir ! (Dikkat edersen yine unlem koydum! bu konu cok onemli,bildigin gibi degil!) enseden öp,niyetini belli etme.tahrete git,ibrigini eksik etme.ne demek istedigimi anliyorsun degil mi? senin gibi degerli uyelerden yoksun kalmak,colde kutup ayisina denk gelmekle es deger canim.tekrar opuyorum :kissing_closed_eyes:

Banlanmamayı başarabileceğini sanmıyorum.

1 Beğeni

vakti zamanında tanışma fırsatı bulamadığım pek çok uyenin geri dondugunu goruyorum.Yorum yapmiyorlar ama ,af cikmis.saka bir yana umarim bir daha banlanmazlar cunku foruma renk katiyorlar.bu benim nacizane gorusum.tabii asl olani kendileri biliyorlar.klavyelerinden tutup “bunu yazma!” diyecek halim yok :grin: bu arada baslikla alakali yorum yapmanı bekliyorum Murti ? senin de canim @YeniAy_Ottoman ? oyle bakip kacmayi kabul etmiyorum .baska basliga yorum yap,kac olmaz.

Bugün dün gibiydi 2020

1 Beğeni

Genelde yalnız kalmış hissediyorum her zaman olduğu gibi gündelik işimiz. En arzu ettiğim kişiden uzağım benim normal hissetmemi sağlayan kişi bu bayram her türlü soğuk sanırsın ICE ama seviyorum küs gibi hal ve tavırlarda nazikçe konuşmasını özledim bana birşeyler anlatmasını özledim şevkle tutkuyla ama şuan soğuk

1 Beğeni

Yazlıktayım. O yüzden güzel geçiyor. Çok farklı geçmedi benim için kalabalık buralar. Herkesin bayramını kutluyorum bu arada hayırlı bayramlar!

1 Beğeni

Oyleyiz zaten.hangimiz hissetmiyoruz ki ? ben her zaman bu ruh hali icindeyim :grin:

bahtsız bedevi ve çölde denk geldiği kutup ayısının hikayesi herkesçe bilinen bir hikayedir, tekrar anlatıp vaktinizi çalmak istemem. bu hikayenin bahtsız bedevisi olmamanız dileğiyle, sağlıklı forumlar dilerim. tekrardan teşekkürler :3

1 Beğeni