Bu kitapların öncesi veya kitapların içeriği

ne bileyim haneler, ilk insanlar, sürgün haneler… gibi çok fazla bilgi var. Bunlar kitabın içeriğinde var mı? Bu bilgilerin hepsi nereden geliyor?

Game of Thrones Viki merak ettiğin herşeyi burdan bakabilirsin

Hocam bir çok siteden bakıyorum ara sıra ama merak ettiğim bu bilgiler kitap serisi içinden mi alıntı. yoksa öncesini ve gerekli bilgilerin içinde bulunduğu farklı kaynaklar sonradan yazıldı.

Hayır hepsi kitapların içerisinden fakat özel olarak Blackfyre İsyanlarının anlatıldığı kitaplar da var.

Yani kitapları okumam durumunda tüm ayrıntıları öğrenmiş olurum, free folk, akgezenler, wight, hanelerin geçmişleri vs.

Evet ayrıntılara dikkat edersen rahatlıkla öğrenebilirsin.Özellikle kitapların arka tarafındaki Hane Geçmişleri ve üyelerine dikkat etmelisin.

Çoğu şeyi seri boyunca öğrendik. (Geçmişte ki olaylar, gelenek ve görenekler vs.)
Ama bunun dışında şu anda GRRM, Elio ve Linda bir kitap yazıyor;
Adı the World of Ice and Fire. Ansiklopedi tarzında. Olayların gerçekleştiği dünya hakkında ki tarihi olayların ve bilgilerin iki kapak arasında toplanmış hali. Kitapta bildiğimiz ve yeni öğreneceğimiz şeyler de olacak. Çıkmasını dört gözle bekliyoruz :smiley:

Kitap bitti aslında. Resimler falan. Aralık ayında falan basılır diyorlar.

Aslında çok mantıklı, çünkü hatırlıyorum Yüzüklerin Efendisi manyağı bi arkadaş vardı üniversitede hep ansiklepi gibi kitaplarla dolaşırdı. Ben de o yüzden sordum. O zaman çıksın da alalım :slight_smile: