Bütün bölümleri izlemiş biri kitaba başlamalı mi?

Öncelikle herkese merhaba. Size bir soru sormak istiyorum o yüzden dayanamayıp üye oldum. Dizide şu anda güncelim yani 8. Sezon 3. bölüm. Geçen sene ilk defa izledim ve sanırım 7sezonu 1.5 ay gibi bir sürede bitirdim. Dizinin aslında kitaptan uyarlama olduğunu çok sonra öğrendim. Okumadığım için o kadar pişmanım ki anlatamam. Sormak istediğim ise bütün bölümleri izlemiş biri olarak kitabı okumam çok mu sıkıcı olur?

1 Like

Kitapları okursan dizi sıkıcı gelecektir yani direk başla kitaplara

4 Likes

kitap her türlü diziden iyi. Okuma alışkanlığına sahipseniz, kltaba girebiliyorsanız, kitap diziden onlarca kere daha iyi ve daha çok beğenirsiniz

5 Likes

Okuma alışkanlığın yoksa da oku ben bu seriyle başlayıp diğer fantastiklerle devam ettirdim

1 Like

Aksine tam bir kitapkurduyumdur. Tek korkum bütün bölümleri izlemiş olmam.:pensive:

1 Like

Bence izlemiş olmanı sıkıntı olmayacaktır kitap daha güzel çünkü.
Başka hangi fantastik serileri okudun ?

1 Like

Kitabı her zaman tercih etmişimdir. Harry Potter’ı geçen sene okudum ilk defa. Sonra birinci filminin yarısını bile izleyemedim. Bölümümden dolayı daha çok klasik okuyorum elle tutulur fantastik çok yoktur.:smile:

2 Likes

Kitapta çok daha fazla detay çok daha fazla karakter çok daha iyi bir kurgu göreceksin. Ayrıca dizinin kitaptan ayrıldığı ve kendi yoluna gittiği bölümler var. Kitapları okuduğunda hikayeyi daha çok seversin mutlaka

2 Likes

o zaman kitap tamda aradığın bulamadığın şey başla derim

1 Like

Bu konudan sonra seni kitaba başlatmak milli davamız olmuştur.

Kitaba kesinlikle başla. Kitap daha ayrıntılı ve daha güzel. 4. Kitaptan sonra ayrışıypr her şey.

2 Likes

Ben de kitapları okumaya yeni başladım. Önce dizinin bitmesini bekliyordum yıllardır. Şu an çok pişmanım. Özellikle son 2 sezonun ne kadar kötü olduğunu ve kitapların nasıl olduğunu gördükten sonra kafamı kırmak istedim. Ayrıca ilk kitapta çok çok az olsa da kitaplarla dizi arasındaki fark büyük.

4 Likes

Her daim kitap, diziye 10 basar. Kitapları bitir ve gel fikrini söyle. :slight_smile:

Yani şöyle düşün; dizide ölmüş bir çok karakter hala kitaplarda hayatta ve asla ölmeyecek; kitapta olan bir çok karakter dizide yok; dizide bazı karakterler DD uydurması (Olly ve NK gibi) ve elbette ki kitap olmasının verdiği üstünlük sayesinde de zaman sorunsalı olmadığında her şey daha ayrıntılı ve güzel.

Bence dizi biter bitmez başlayabilirsin. Diziden daha farklı bir deneyim. Dizinin görsel yardımı da olur bazı olay ve karakterler için…

2 Likes

kesinlikle başla. ben de diziyi izledikten sonra bu Şubat ayında kitapları okumaya başladım kitaplar daha iyi kesinlikle. ayrıca kitaplarda karakterlerin iç dünyalarında ne yaşadıklarını, ne düşündüklerini de görüyorsun. dizi bitince hic vakit kaybetmeden başla sen de benle ayni görüşlere sahip olacağından eminim

2 Likes

Kitapları o kadar zevkli ki :slight_smile: ben sırf kitaplar yüzünden izliyorum birazda diziyi. Bazı pov bölümleri sıkıcı gelecek ama okumayı bırakma

2 Likes

Harry potter’a bin basar bence oku. Her yazıdan bir anlam çıkıyor Karakterler daha derin

2 Likes

GoT kitaplarını okumak uçsuz bucaksız bir dünyaya yolculuktur.

2 Likes

Kitap daha ilk kitabın ilk povunda diziden ayrılıyor.

2 Likes

Kahramanca ölen Waymar ı sarsuk yaptılar dizide … Halbuki kitaptaki gibi saldırsa mükemmel bir dizi girişi olurdu bence.

2 Likes

Bir de kitapta Gared kaçıyor dizide Will.
Waymar kılıcını çektiğinde WW’ler altına sıçtıydı bir an.

1 Like