Büyük savaş nasıl sonlanabilir?

merhaba arkadaşlar. aklımda uzun süreden beri olan bir teoriyi burada paylaşmak istiyorum. büyük savaş sizce nasıl sonlanabilir? bence bu soruya cevap vermek için önce 2 yolumuzun olduğu gerçeğini bilerek hareket etmemizde fayda var.

1. yol
    night king ölmeden savaşın sonlanması

benim istediğim yol açıkçası bu çünkü martin bize savaşın kötü bir şey olduğunu anlatıp duruyor ve bazılarımızın tahmin ettiği gibi bundan 8 bin yıl önceki savaşın da diplomasi ile halledilmiş olması. şuanda da diplomasi ile hareket edecek, savaşta insanların ölmesini istemeyecek bir lider var iken(jon) diplomasi ile çözülmesi bence daha iyi olur.

1. yol
    night king’in ölmesi ile savaşın sonuçlanması

bu yol 1. yoldan farklılıklar taşıyor. en önemli soru ortaya çıkıyor kim öldürecek? o yüzden bunu 2’ye ayırmak istiyorum.

A-) jon

uzun ve yorucu süren savaşın ardından jon night king’i öldürür ve diyarı kurtarır. ama bu sanki game of thrones vari değil çok bariz, çok kolay bir seçenek peki jon’un night king’i öldürmesine bir yöntem eklesek. nasıl bir bağlantı kurulabileceğini bilmiyorum ama ya bran ile night king arasında bir bağ varsa ve bran’i öldürürsek night king’de ölecek olursa? bu vurucu olan değil mı sizce? savaş neredeyse kaybedilirken bran bir görüdeyken jon’un bran’i göz yaşları içinde öldürmesi sizce game of thrones vari bir seçenek mi?

B-) jaime

gelelim 2. yol gerçekleşecekse yani night king ölecekse bunu yapacak kişinin başka kim olabileceğine. benim en sevdiğim karakter hatta abartarak söylüyor olabilirim ama şu ana kadar yaratılmış en iyi kurgusal 3 karakterden biri. geçmişi, özellikleri, iyiliği ve kötülüğü orantılı, hiçbiir özelliği karikatürize edilmeden yaratılmış olması beni derinden etkiliiyor. gelelim teoriye yine savaş neredeyse kaybedilirken jaime’nin nigth king’i öldürmesi sizce de dramatik değil mi? gece kralını öldürmeye kral katilinden daha vasıflı biri olabilir mi? adam zaten öldürdü bir kralı tecrübeli bir kere ve daha dramatik bir olay sunayım sizlere. hatırlarsanız jaime ve joffrey kral muhafızlarının kitabı gibi bir şeye bakıp konuşuyorlardı. o kitapta kral muhafızlarının yaptığı kahramanlıklardan bahsediliyordu joffrey, dayı senin ki neden bu kadar boş demişti o ise daha yapacak şeylerim var minvalinde bir şey söylemişti. işte jaime, night king’i öldürdükten sonra o kitapta; jamie lannister kral kratili, gece kralı’nın katili ve diyarın koruyucusu yazılacak olması tüylerinizi diken gibi yapmaz mı?

evet arkadaşlar biraz uzun olmuş olabilir ama benim şu an için söyleyeceklerim bunlar. sizinde yorumlarınızı bekliyorum. tekrar etmekte fayda var ben 1. yolun olması taraftarıyım. ama sanki 2. yol olacakmış gibi özellikle dizide.