Büyük Savaş Sonrası Westeros ve Evren ?

Arkadaşlar selamlar
Diğer konular arasında konuşuldu ama çoğu arkadaş konuşulan konuyu görmedi, yada gördüğünde konu çoktan değişmişti. Bende başlığı ve sizinde fikirlerinizi merak ettiğim için konu açtım. Umarım bolca konuşuruz.

Öncelikle kitap bazlı konuşmayı tercih ediyorum ben. Dizi geldi ama dizide bu konunun basitçe lşleneceğini görüşündeyim. Nedeni aşağıda kendi savaş sonrası evren görüşümü yazarken dile getireceğim .

Öncelikle şu konu

Daha önce benim açmış olduğum ve savaş sonrası Evren düzenimin oluşmasında etkili olan bir konudur. ( Bir arkadaşın daha benzer konusu vardı, benzer konusu özür dileyerek konu adını hatırlamadığımdan bulamadım :frowning: yoksa o konununda linkini eklerdim) Konuda özetle denizlerin kuruyacağına, bunun Esosla karasal bağlantı oluşturacağına ve Esos’un savaşa girmeye mecbur kalacağını anlatmaya çalıştım. Şu hali ile Esos’un savaşa dahil olması için hiç bir sebep yok.
Dizide işte bu konu işlenir mi bilmiyorum zorda işlenmesi bana göre o sebeple konu için kitap bazlı dedim.

İkinci olarak Cersei rüyasında Karasu nehri karşısında Beyaz bir kale görüyordu. Burada kızıl kalenin yıkılacağı sonucunu çıkarabiliriz.

Ben kale yıkılsa bile Demir tahtın, o enkazdan çok az zararla çıkacağını düşünüyorum.

Savaş sonrası başa geçecek kralın Jon olduğunu düşünüyorum. Kendi hanesini kurabilir görüşünü destekliyorum. Ama Targeryanların devamı olduğunu da kabul edecektir. Aegondan daha büyük olduğunu göreceğiz ve Aegon Westeros u feth ederken o kılıçsız müzakere( bunun nasıl olacağını bende bilmiyorum fikir sadece) ile Esos’u da feth edecek bence. Yeni dünya düzeni

Demir taht Westerosun, Beyaz kale Esos’un simgesi olacak ve ikisinin birleşimi yeni kraliyet ailesine ait olacak.

Ben görüşümü yazdım sizce yeni dünya düzen nasıl olacak ? Eksiklerim, abartığım kısımlar neler ?

1 Like

Bence bu çok iyi bir fikir. Essos’un da dahil olması… :clap:

Kesinlikle, sanırım bu artık kaçınılmaz gibi bir şey…

Bunu ben de okumuştum bir teoride… Ama yeni hane yerine Stark hanesi’nin simgesinin değişmesi söz konusu olabilir diye (Jonsa halinde Stark adını almasına ve hanenin simgesinin Jon’un iki tarafına da gönderme yapmasına ilişkin bir teoriydi). Mesela şöyle:

• Kırmızı siyah (Targaryen) üzerine beyaz ulukurt (Stark)… Gözlerinin kırmızılığı Hayalet’e gönderme. Ama hala Stark olarak kalır diye düşünüyorum çünkü Jon’un en büyük hayali bir Stark olabilmekti her zaman.

Çok iyi bir son olabilir gerçekten :slight_smile: Eline sağlık canım…

1 Like

öncelikle teşekkür ederim :blush:

katılmadığım tek kısım

ben buna katılmıyorum çünkü bana göre Stark olan Jon öldü. Targeryan olan doğacak kitapta. İki Stark egemenliği beklemiyorum. Yine kuzeyin Rickkondan devam edeceğini düşünüyorum. Varis Jon, kuzeyi alacak teorisi ise bence çoktan çöktü.
Bence Targeryan ve Stark sembol ve renklerinden birşey yapar ama nasıl bir şey olur hiç bir fikrim yok

1 Like

Kırmızı EjderYa Kanatlı siyah zemin üzerine gri kurt ya da direk albino kurt yaparlar

1 Like

bilemiyorum seçenek çok :thinking:

0 Likes

Zaten Rickon yaşıyorsa, her türlü Jon’un hakkı yok. Yani Stark/Targ fark etmez Kuzey’i her türlü Rickon/Bran yönetir. Ben Targaryen soyunun Jon ile biteceğini düşünüyorum. Onun için Targ adını almayacağını düşünüyorum. Şu an için hala Jon’un hayali Stark diye anılabilmek ama belki de ölümden dönünce kitapta değişir… Onun için bilemiyorum. Ama haklı olabilirsin. :slight_smile:

1 Like

bende yeni hane kurar derken ismen Targeryan soyunun biteceğini kast ettim aynen :slight_smile:

1 Like

O zaman evet daha mantıklı ve Jon’un karakterine daha yakın :+1:t2:

1 Like

Cersei’nin rüyasındaki kaleyi deli kral da görüyordu. Ben bunu Cersei de delirecek olarak yorumlamaya kullanıyorum.

Essos savaşa dahil olacak çünkü Essos’a da saldırı yapılacak. Essos da bu konuda bilgili hatta orada farklı farklı efsaneler bile var. Bu yüzden ben Öteki saldırısının sadece Westeros değil Essos’a da yapılacağını düşünüyorum.

2 Likes

ben bu noktada duvar niçin Westerosa yapıldı mantığı yok diyorum
İkinci olarakta efsanaler her yerde ama sana desem ki “şu efsanenin zamanı geldi” inanır mısın ? İnanmazsın kitapta da öyle oldu GN" ötekiler harekete geçti yardım edin" dedi. Stannis geldi sadece o da baktı henüz birşey yok. Kuzeye düzen sağlamaya gitti. Esos içinde durum farklı olmaz eğer böylesi bir tehlike yada bvaşka işaretlerde olmazsa

mümkün ama aynı zamanda rüyalar gelecek kehanetide Cersei’nin kolay devrilmesi için dlirmesi lazım. Deli kral delirmeseydi bu kadar büyük bir ordu ona karşı hareket edemezdi bence

1 Like

Öyle ama ben tek olayın Westeros ile sınırlı kalacağını düşünmüyorum. Bir şekilde Essos’a da saldırı yapılacaktır.

Ya Aerys’in zaten güzel planları bile vardı. Dorne’a sulama tarzı bir şeyler falan vardı delirmese güzel şeylerdi. Cersei’nin şu an bir olayı kalmadı bence , en son ilahi söylüyordu rahibelerle :joy:

1 Like

kesinlikle Westerosla sınırlı olmayacak ama karasal bağlantı bunun içinde lazım
ben tek bir saldırı yada savaş bekliyorum. İkinci bir savaş ve Esos ta olmasında münkün ama tek bir lideri olacak bu savaşın ve sonunda tüm diyar onu Kral yada İmparator kabul edecek

bence onu küçümseme :rofl::rofl::rofl::rofl::joy:

2 Likes

Bence savaşla bitirip ortaya öyle bir kral koymak Martin tarzı değil gibi. Ötekilerin yok olmaması lazım bence mevsim düzensizliği yüzünden.

2 Likes

Tahta geçen kişi beni hiç ilgilendirmiyor. Yeter ki bir Targ. veya bir Barth. olsun yeter. Belki de bir yenilik fena olmaz.
Denizlerin kuruması mantıklı bir teori.
Ben Diyarın kökten değişmeyeceğini düşünüyorum. Hatta bazı minör haneler dışında kökü kuruyan haneler bile olmaz.

1 Like

yorumunuzu neden sildiniz bilmiyorum ama
bende diyardan kökten bir değişim olmayacağını, kökten değişin başlangıcı olacağın ı düşünüyorum. Olaylar 7 krallık parçalanacak falan gibi ele alınıyor finalde
Ama mesela Staklar başta olmasa bile hanelerin ne kadar onlara sadık olduğunu da gördük. Yani 7 krallığın bir kısmı kesinlikle varlığını koruyacak.
Esos ta hikayeye dahil olmalı,
Esostaki kölelik hikayenin önemli bir parçası ama Esosluların umrunda değil bu konu, o yüzden Westeroslu çözmeli hemde kalıcı olmalı
Jon atası fatih Aegondan daha büyük olduğunu göstermeli.

Sonuç olarak ben Esos un da kralı olmasının hepsinin çözümü olacağını düşündüm.

savaş Martinin tarzı olmasa bile beklediğimiz 6. kitapta en az 4 savaş var.
Ötekilerin yok olmaması da bana saçma geliyor. Çünkü belki 20000 yıl sonra yine bir öteki sorunu çıkması lazım gelir. Bana göre bu konu olmaz ama Ötekliler kötü değil müzakere ile çözülecek teorisi var ona yaklaşır gibiyim ama bu müzakere ve 10bin 20 bin yıl sonra tekrar tehdit olmaları ihtimalini istemiyorum

2 Likes

Yeterince yapıcı olmadığını düşündüm. :slight_smile:

1 Like

yanlış düşünmüşsün :slight_smile: ben hiç öyle bir fikre kapılmadım yada benim ilk ve arada çokça yaptığım yorumları görmemişsin :slight_smile:

1 Like

Forumda henüz çömez sayılırım yani normal :slight_smile:

1 Like

alışırsın rahat ol :slight_smile:

1 Like

Seninle iyi anlaşacakmış gibi hissediyorum. Ama konu dağılmasın :slight_smile:

2 Likes