Buz Ejderhası Kitabı ve GoT Evreni

Eleştiriye kendi içinde cevap vermişsin :joy:

O zamanlar yumurta çatlamıyor. Dolayısıyla cümle aleme bizde yumurta var diye ilan etmeye gerek olmadığı gibi üstte onlarca hatta yüzlerce kez belirttiğim gibi Starklar öyle onurlu olma triplerinde ve kendilerini tehlikeye atan şeylerden uzak duran bir aile. Yani yumurta varsa bile ne gereği var kaç inşam böyle hırslar yüzünden öldü deyip orada saklamaları o kadar doğal ki. Ayrıca ben Şanssız Aegon zamanında değil, ejderhaların dansı sırasında olduğunu iddia ediyorum ce o zamanlar bir çatlamama sorumu olmadığı gibi onlarca ejderha var

Öte yansan son paragraf gerçek olsa cidden güzel olurdu yalnız ama buna dair bir kanıt Yok fanfiction sadece.

aslında vermedim çünkü
Targlar güçleri bölünmesi korkusundan da dışları ile mecbur kalmadıkça evlilik yapmadı
Çünkü en fazla prensesi ejderhası olması yada yumurta ile gelmesi şartı ile anlaşma yapılırdı. Nerede görülmüş daha ortada birşey yok peşin peşin ödeme, hemde böyle kurnazca anlaşmayı Starklar yapacak :joy_cat:
Prenses ejderhların dansı sırasında bir ara ejderha kayasına dönüp yumurta bulmayı düşünüyordu. Yerini bildiği bir tane varken neden umutsuz ve zor bir şeyin peşine düşşün
öyle yumurta vererek taraf toplayacak olsa 2 3 aileye daha verirdi yumurtayı daha güçlü bir ordusu olurdu
ve Starklar asla gizlemezdi kendilerinde yumurta olduğunu açık açık derlerdi ki en azından Stark aile üyeleri bilirdi ayrı özel bir lahit sandık gibi birşey olurdu mahzende
bunlar bence yumurta olmadığı verilmediği yönünde benim argümanlarım sana biri ikiside olmaz gelebilir hepside
ben hala o dönemden yumurtaları olduğu konusunda ikna olmadım

buna cevabım Dung ve Egg de beyaz duvarlardaki turnuvayı hatırlatması yapıp susuyorum

aynen yok benim fikrim bu ama senin savınında kanıtı yok

Uzun bir cevap verdim

Ama yanlışlıkla silindi

Tekrar yazmaya üşeniyorum sadec şunu söyleyim Martellları değerlendirirken yaptığın hataya düşüyorsun. Aileyi değerlendirirken o ailenin genel özelliklerini Yok sayıyorsun. Evet her aile yumurta olunca cümle aleme ilan eder, her aile adına turnuva düzenler falan

bende tam metnimi düzenleme için gelmiştim
Marteller ile ilgili hatam ???
buradan yazayım düzenleyeceğim şeyi
benim demek istediğim evet benim fikrim kanıt yok ama senin dediğine dairde kanıt yok
Starklar ve Targlar o dönem ilerde bir prensesi gelin alma şartı ile anlaştı ama yumurtadan bahseden hiç bir yer yok. Bu olduğunu göstermediği gibi olmadığını da göstermez
Ve Starkların yumurtayı gizlemesini arada geçen 150 yılda dedikodusunun bile çıkmaması bana açıklayamıyorsun
uzun cevabını rica edicem çünkü cidden merak ettim

Buz ce Ateşin dünyasında bahşediyor.

Hocam yukarıda uzun uzun yazdım zaten :/. Neden böyle bir anlaşma olma ihtimali fazla? Neden adamlar yumurta bıraksınlar, neden Starklar bunu yıllarca gizlemiş falan.

aynı kitabı bende okudum ve acaba atladım mı? Gözümden mi kaçmış ? Diye az önce arama yaptırdım Stark ve yumurta (ayrı ayrı ) bulamadı birşey
ve bende diyorum ki

ben bu teoriye katılmıyorum diyerek artık uzatmıyorum

Üstat Yandel söylüyor bir iddiaya göre. Kışyarı ve yumurta diye arat.

yine yok bulamadım
sen bulup alıntılar mısın çünkü ne buldum ne hatırlıyorum öyle bir şey

Mushroom, a court fool during the reigns of Viserys I, Aegon II, Rhaenyra and Aegon III, claims in The Testimony of Mushroom that the dragon Vermax left a clutch of eggs somewhere in the crypts of Winterfell at the start of the Dance of the Dragons. However, there is no official record that Vermax ever laid a single egg, suggesting the dragon was male, and maesters feel that the wild claim of Mushroom is baseless, typical for his Testimony.[5]

Kaynak kısmında ise Word of İce and Fire yazıyor. Kitaptan bulup fotosunu çekip atmaya üşendim üzgünüm :(. Ama bu yeterli sanırım.

Halbuki internete Valeryon dragon egg yazsan her şey daha kolay olacaktı.

Mushroomün Vasiyet adlı eserinde yer alan ejderha Vermax’ın binicisi, Ejderhaların Dansının başladığı dönemde Cregan Stark ile müzakere halindeyken duvarlarına yakın bölgelerde sıcak yer altı sularının aktığı Kışyan’mn yer altı mezarlarının derinliklerine birkaç yumurtasını bıraktığı iddiası görmezden gelinebilir. Başüstat Gyldayn’in tamamlanmamış tarihçesinde de yer verdiği üzere, Vermax’ın tek bir yumurta için bile kuluçkaya yattığına dair bir kanıt bulunmamaktadır, ki bu da ejderhanın erkek olduğuna işaret etmektedir. Ejderhaların ihtiyaç duyduklarında cinsiyet değiştirebildiklerine dair olan inanç doğru değildir ve Üstat Ansonün Gerçek adlı eserinde bunun temelinin Barth’ın ileri seviye gizemleri tartışırken kullandığı olağandışı bir metafora dayandığını ifade etmektedir.
bak tam metinde ne diyor hem sen Rjderhaların dansında destek olarak dedin ben oradan cevap verdim
bıraktı demiyor dedikodu ve hep çıkar olsaydı Starkların gizleyeceğine ben inanmıyorum hala
çünkü sebep yok.! Olsa bile sende niye ejderha yumurtası var mı diyecek diyar

Aynı üstat Elia intijar etmiş olabilir veya Aerys öldürmüştüe derken nedense gerçek olan iddiaya değinmiyor. Zaten orada bir yerde yanlış bilgiyle bunu çürütmeye çalışıyor ve Lucerys’in ejderimin erkek olduğunu iddia ediyor ancak ejderin cinsiyeti yoktur. [quote=“fecr, post:50, topic:10878”]
Starkların gizleyeceğine ben inanmıyorum hala
çünkü sebep yok.! Olsa bile sende niye ejderha yumurtası var mı diyecek diya
[/quote]

Peki o zaman şöyle sorayım, ne yapmasını bekliyorsun? Yanş gerçekten diyelim bir yumurta bıraktılar sana göre ne yapmalıydılar?

benim tanıdığım Starklar bizde ejderha yumurtası var derdi. İki şekilde olabilirdi bu var demeleri
hayvan (ejderhayada hayvan dedim ya :smiley: ) burada bırakmış demek ki burada kalmasını istedi bizim diyerek
Targların çocuk kralının büyümesini beklerlerdi yada güçlü bir kral geçtiğinde bizde yumurta var böyle böyle olduğundan biz istiyoruz yada bizim derlerdi. Dikkat et verirlerdi demiyorum

İşte ben de bunu neden istemeyeceklerini açıkladım defalarca.

anlamadım şimdi sen anlaşma yüzünden kız veremedik yumurta kalsın mı dediler diyorsun
bende diyorum ki öyleyse niye gizlediler ?
diyarda ejderha sahibi değilsen sonraki en iyi statü yumurta sahibi olmak iken Starklar kimden neden korktu da bunu sakladı derim o zaman Targlarda onay verdiyse ?

Yukarıdaki tartışmaları oku.

hangi birini okuyayım bir cümle olsada yazsana :smiley:

Buz Ejderhası kitabı film oluyormuş sanırım .

GoT ile benzerliği fazla ama tam anlamıyla o kitapta olan bu kitapla alakası olacak diyemeyiz . Ama şöyle bir bakınca Winter is Coming’in asıl hikayesinin bu ejderha olması düşüncesi beni heyecanlandırıyor.

Ciddi mi bu? Kaynak?

En başta da söyledim zaten animasyonu yapılacak diye, evet.