Buz Ejderhası Kitabı ve GoT Evreni

aralık ayında kitapçılardaymış :smile:

Oooo Twitter da koy kız haberi :slight_smile:

buz ejderhaları ile ilgili bu kitabın (eski seri öncesi yazıldı diye biliyorum ) şimdi gündeme gelip reklamının falan yapılması tesadüf değil diyorum ben ama bakalım

2 bilemedin 3 aya pdf si elimde olur benim inş belli olmaz belki kendinide alabilirim

Martin farklı evren diyerek hayallerimiz söndürmüştü sanırım öyle değil mi?

Martin’in tam olarak söylediği şey şu(öğrendim sonradan)” Bu kitabı yazarken GoT evreni yazılmamıştı.” O sıralar aklında yokmuş herhalde… Yani asoiaf öncesi yazmış olsa da bu, seriye eklemeyeceği manasına gelmez. Buz ve Ateşin Dünyası ve Şarkısı kitaplarında “Buz ejderhalarına” çok gönderme ve hatta bir zamanlar var olduğuna dair bilgi var sonuçta. Kısaca hayaller sönmesin. :slight_smile:

Kitap, 10 gün sonra yayımlanıyor. Kitapyurdu, ön sipariş alıyor, ben verdim. :slight_smile:

Roman kalınlığında beklerken + 6-10 Yaş Fantastik-Bililm Kurgu düzeyinde basit bir kitap olmuş, kitabı canlı canlı gördükten sonra ulen özeti çıkartılmış kitabı almıyorum hissine kapıldım bir an.

120 sayfa… Az önce elime geçti. Zaten MASAL kitabı diye yazıyordu, yetişkin romanı değil. Benim ilgimi çekmesinin sebebi asoiaf ile olan olası bağlantısı

Doğrudur, pek detaylı araştırmadan aynı senin gibi bu evrenle olan bağlantısı olduğu için aldım diye bilirim.

Şu ejderhanın güzelliğine bak ya.maşallah.

Kitapçılarda var mı acaba :confused: inşam ister istemez heyecan yapıyor ya

DR’de falan vardır illa, sanal kitap evlerinde de var.

evet buldum :grin: oyuyan var mı bu arada nasıl bir kitap

Elimdeki kitap bitsin öyle okuyup bir başlık açacağım inşallah. :slight_smile:

Bu Adamın kitaplarını okuyunca, mutlu bitecek ama istediğimiz mutlu son olmayacak diye biliyorum artık :frowning:

Aynı evren üzerinde değerlendirsek benim aklıma direk essos kıtası ve vlayria halkı geldi.

Bu kitapla bizim seri arasında bir benzerlik kuramadım. Bazı birebir bir bağlantı olmasa da bazı tanımlamalar birbirine benziyor. Onun dışında hikayenin Westerosta geçmediği çok belli şuanki ejderha binicileri ile bu kitaptaki ejderha binicileri birbirinden çok farklı.