Buz ve Ateş I-II(Yeni)

#1

“Geç kaldın” dedi ağacın altında endişeyle bekleyen kadın.Atına doğru yaklaştı cevap vermesi için adama baktı.

“Hesapta olmayan işler çıktı.Yaşlı Frey’in oğlu Stevron ile karşılaştık yolda.Belli etmemeye çalışsam da beni tanıdı.İkizlerde biraz vakit geçirmem gerekti”

“Biraz mı her gün seni bekledim ve gelmeyeceksin sandım”

"Ama geldim değil mi?Bunları daha sonra tartışırız.Şimdi yol almamız lazım"dedi adam.Kadın atına atladıı ve sessizce yol almaya başladılar.

İkiside gergindi ancak belli etmemeye çalışıyorlardı.Bir süre yol aldıktan sonra kadın sessizliği bozdu “Harrenhalda yaptıkların çılgıncaydı” dedi kadın gülerek

"Yapmak zorundaydım"diye yanıtladı adam "Hem kolay kolay Turnuva kazanmıyorum.Böyle bir fırsatı değerlendirmeliydim.Hem seni kaybetmeyi göze alamazdım.

Bu sözlerinden sonra uzun süre konuşmadılar.Son konuşmaları tedirginliklerini biraz alsa da bu sessizlik yeniden artmasına neden oluyordu.

“Hava soğumaya başladı.Bu gece Ay da yok.Kamp kurmalıyız” dedi adam.Kadın başıyla onayladı ve bir ağacın yanına giderek atlarını bağladılar.Kadın atından çadırı aldı.Bunu gören adam tatlı bir tebessümle "Çadıra gerek yok"dedi.Kadın bunun üzerine çadırı tekrar atına yerleştirdi ve odun toplamaya başladı.Adam aynı yüz ifadesiyle bu sefer "Ateş yakmamıza gerek yok"dedi.

Kadının sabrı taşmıştı adama dönerek “Sen bizi soğuktan öldürmek mi istiyorsun?” dedi.

Adam kahkalara boğuldu.Kadın iyice sinirlenmişti"Bu da ne demek oluyor?" dedi

Adam bu sefer çok ciddi bir ses tonuyla "Ben Ejderhanın Kanıyım.Ben Ateşim."dedi.

Birbirlerine sarıldıklarında kadın adamın sözlerini daha da iyi anlamıştı.Çünkü teni o kadar sıcaktı ki hiç bir soğuk onu öldüremezdi.
Oracıkta yere kıvrılıverdiler.Bir daha uyanmamak ve ayrılmamak düşüncesiyle uykuya daldılar.Ta ki uzaklardan bir boru sesine uyanana kadar.

#2

Rhaegar ve Lyanna olmalı. Okur okumaz aklıma onlar geldi.
Çok hoşuma gitti açıkçası betimlemeler daha çok olabilirdi ama diyaloglar falan birbirlerine söyledikleri hoşuma gitti.
Böyle güzel şeyler görmeye öncü gibi oldum çok mutluyum şuanda :slight_smile:

#3

Sendede diyolog fazlaymıs evet :slight_smile: ama güzel olmuş eline sağlık :slight_smile:

#4

Yuzumu gulumsetti. diyaloglar gercekten guzel. Bir rheagar lyanna hikayesi cok harika olurdu devami siddetle istiyoruz.

#5

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine okudum. Zira bu çiftten nefret edip Rhaegarcan’a asrın salağı ödülünü vermiş bir insan olarak başlığa bile tahammülüm yok :stuck_out_tongue: (Bahtsız Elia’m benim)
Velhasıl iyi ki de okumuşum :smiley: Anlatımın çok güzel,dialoglar çok güzel. Ama betimleme çok az ve bölüm çok kısaydı. Hani şıp diye bitti tadı damağımda kaldı.
Çiftten nefret etsem de hikayeni o güzel anlatımın için sabırsızlıkla bekleyeceğim. Tek arzum biraz daha uzun ve betimlemeli olması :smiley:
Ellerine,hayal gücüne sağlık :slight_smile:

#6

Adam ve kadın hızlı bir biçimde uyandılar.Adam kadının yardımıyla hızlı bir şekilde zırhını kuşandı.Yerden cüppesini aldı ve üzerine geçirdi.Hava bulutluydu.Kafasını da örtünce yüzü yarım da olsa gölgeler içinde kaldı.En azından saçları görünmeyecekti.Adam eliyle kadına çalılıkları gösterdi.Kadın işareti görür görmez anladı ve hiç bir şey demeden çalıların arasına saklandı.Eliyle cüppsinin altındaki kılıcı hafif bir şekilde tutuyordu.Atlı adamlar gittikçe yaklaşıyordu.Sancaklarından Stark muhafızı oldukları anlaşılıyordu.Acaba anladılar mı? diye içinden geçirdi adam.Kalbi çok hızlı atmaya başlamıştı.Kendini sakinleştirmeye çalışıyordu ancak başaramıyordu.O zaman hepsini öldürürüm diye düşündü.Ama yapamazdı.Hem tek kişinin bir küçük de olsa bir alay karşısında şansı yoktu.Zaten hiç bir zaman iyi bir savaşçı olmamıştı.Atlılar iyice yaklaştı ve mızraklarını adama doğrulttular.En öndeki atlı asker atından indi.Ve adama doğru yöneldi.

“İyi günler bayım.Ben Kışyarında Rodrick Cassel”

“İyi günler Sir Rodrick.Sizlere nasıl yardımcı olabilirim?”

“Birini arıyoruz bir kadın.Buralarda yol alan atlı bir kadın görebildin mi?”

“Hayır.Ancak bu topraklarda bir kadının kendi başına dolaşması biraz tehlikeli bence,başına bir şey gelebilir.”

“Siz endişelenmeyin bayım.Kışyarında bir Stark olduğu sürece Bozsu Gözcüsü’nden yola çıkan bir bakire Sur’a ulaşığında da hala bakiredir.”

"O zaman endişelenmenize gerek yok Sir"dedi adam gülerek.Arkasını döndü ve ağır ağır yürümeye başladı.Sir Rodrick şüpheli bir biçimde atlara baktı.

"Neden iki atın var ve bunlar savaş atı.Ender rastlanan türler olduğuna bahse girebilirim"dedi.

“Belki bir yaver olabilirim” diye karşılık verdi adam.Şu anda buzdan bir tabakanın üzerinde yürüyordu.Hızlı ve mantıklı cevap vermeliydi.En ufak bir tereddüt kılıçların çekilmesine neden olurdu.

Sir Rodrick elini kılıcının kabzasına götürerek"O halde çabuk konuş.Kimsin ve kimin yaverisin.

"Merrett Frey’in yaveriyim Sir"diye cevap verdi adam.Muhafızların beklentisinin aksine hızlı bir cevap olmuştu.Kendi bile şaşırdı.“İsmim Lothar Nehir.Lordum başı ağırdığı için biraz dolaşmaya gitti.Büyük ihtimalle bir han buldu ve sızdı kaldı.Biliyorsunuz kafasına aldığı darbeden sonra baş ağrılarını dindirmek kolay olmuyor.”

“Genç bir adam için biraz yaşlı bir yaversin”

“Walder Frey’in emri.Onun gibi bir bunaktan beklenecek bir davranış bence”

“Dua etki öyle olsun” dedi Rodrick Cassel.Kardeşim Martyn İkizler tarafını tarıyor.Dua et ki dediklerin doğru olsun."Sir Rodrick atına atladı geldikleri istikametten geri döndüler.

Adamın bacaklarında ki kan boşalmıştı sanki.Geriye döndü.Kadın çalılıkların arasından fırladı ve kollarıyla adamı sardı.Kısa bir süre öpüştükten sonra "Çok korktum"dedi.“Seni kaybedeceğim sandım”

"Bizi kimse ayıramayacak"dedi adam.Elleri kadının saçlarını okşarken.Bir süre öyle kaldılar.Her ikisininde korkuları geçene kadar.

Adam hızlı bir hamleyle kadını belinden tuttu ve atına oturtturdu.Çok iyi bir savaşçı olmayabilirdi.Ancak bu güçsüz olmadığı anlamına gelmiyordu.Miğferini kafasına taktıktan sonra atına atladı.Hızlı bir biçimde yol almaya başladılar.

Bulutlar yavaş yavaş dağılıyordu.Güneş yüzünü göstermeye başlamıştı.Adam terlediği için kafasında ki miğferi çıkarttı.Bembeyaz saçları rüzgarla dans etmeye başladı.Kafasını çevirdi ve kadına baktı.Onunda simsiyah saçları dalgalanıyordu.Birbirlerine tebessümle baktılar.Atlarını birbirlerine yaklaştırıp el ele tutuştular.O an ikiside daha iyi anlamıştı.Onlar birbirlerine aitti.Birbirlerine her dokunduklarında endişeleri ve korkuları kaybolacaktı.Tıpkı buz ve ateşin birbirine dokunması gibi.

Bir kaç gün sonra Beyaz Liman’ ufukta göründü.O an ikiside aynı şeyi düşünüyordu.O gemiye bindikten sonra artık hiç bir şeyin ne geri dönüşü olacak ne de telafisi.Ancak ikiside umursamıyordu.Birlikte olsunlar yeterdi.Havanın kararmasını bekledikten sonra şehre girdiler.Bir hanın önünde durdular.

"Varys bir korsanla anlaşmıştı.Bizi Ejderha Kayasına götürecek.Sen burda bekle.Ben onu bulup geliyorum"dedi adam kadına.Kadın biraz tereddüt ettikten sonra

“Sence bir korsana güvenmek doğru mu?”

“Merak etme Varys güvenilir biri olduğunu söyledi”

Atından atladı.Cüppesini üstüne geçirdi ve hana girdi.

İçeride bir çok adam vardı.Hangisinin aradığı korsan olduğunu anlaması pek uzun sürmedi.Varys’ın tariflerine uyan adamın yanına oturdu.Adam kafasını kaldırdı ve sadece ikisinin duyabileceği bir sesle.

“Merhaba Prens Rhaegar.Ben Davos Seaworth.Hizmetinizdeyim efendim.”

Buz ve Ateş I’i Okumak İçin Tıklayın

#7

Konuları birleştirdim. Bir hikaye için ayrı ayrı konu açmaya gerek yok.
Bir konu altından bölümlerinizi paylaşabilirsiniz.

#8

Bence su an bu forum bolumundeki en iyi hikaye.

#9

süper olmuş sonu
anlatım güzel ama olaylar işi bitir,yor(iyi anlamda)

#10

Sonu cidden güzelmiş. Davos’u görmek güzeldi :slight_smile:

#11

gerck bi konudan yola cikarak kndi kurguladigin bi hikayemi super olms cok begendim kitaplar hakkinda tam bi bilgim yokta

#12

Aralarındaki ilişkiyi tam hayal ettiğim gibi anlatmışsın :smiley: çok beğendim :slight_smile: