Buz ve Ateşin Şarkısı 'Ejderhalar'

ejderhalar
dragons
buz-ve-ateşin-şarkıs

Benim fikirlerim sabit değildir, yeni bilgi edinirim ve sonrasında bakış açım değişir. Hele ki kehanet meselesinden bahsediyorsak, değişim kaçınılmaz çünkü. :slight_smile:

Kankuzgun’u meselesinde beni katma, adam has be has ejderhadır. Gerçektir. Burada “sahte” tanımın benim düşüncem Aegon’un sahte Targ olması ile bağlantılı, o kadar. Hatta belki de sadece annesinin ejderha olup, babasının olmaması durumunda da “sahte” diyebiliriz? Çünkü Robert’ın büyükannesi de ejderha ama babası değil ve haliyle doğan babası ejderha değil ama Aegon’un tipi birebir uyumlu ama tip meselesi olmadığını Jon ve Acıçelik ile de gördük. Hatta ejderhaların dansı meselesinde de. Aslında burada karşısındakinin ejderha olup olmadığına karar verebilecek tek kişi ejderhaların kendisi.

O maskeli kadın Dany’e ejderhalar biliyor, sen bilmiyor musun? falan diyor. Belki ejderhalar ile uyumlanmak isteyecek ama onlar onu kabul etmeyecektir?

“piç” muhabbetinin İnanç ile alakalı olduğunu sanmam, tamamen coğrafyanın kültürel bakış açısı. Doğuda nasıl bu durum? Pek bilgi yok doğrudan galiba? Misal Varys, senin soy ismin ne? Yok. Demek ki piç doğumlu.