Buz ve Ateşin Şarkısı Kitap Serisi Kapak Tasarımlarını Nasıl Buldunuz?

Arkadaşlar Epsilonun emeğine bir saygısızlığım yok.Sonuçta çevirip önümüze koyuyorlar fakat ben kapak tasarımından rahatsızım.Bence çok basit kaçmış.Siz ne düsünüyorsunuz ?

Ben beğeniyorum şahsen :slight_smile: Basit falan da bulmuyorum aslında :stuck_out_tongue:

Çünkü anlayan içimn çok şey ifade ediyor kapaklar :slight_smile: mesela ilk kitapta kurt vardı bknz Starkların yükselişi. 2. kitapta ejderha vardı bknz Targaryuenlerin yükselişi. 3. kitapta ise Lannister aslanı vardı. Ama 4. kitapta kartal veya şahin koydular orda Arrynleri kastetmiş olamazlar diye düşünüyorum :confused:

Ve kalkanların ortasındaki obje de çok şey ifade ediyor. Yani kapaklar öyle görüldüğü gibi sade değil :smiley:

Çok kötü diyorum ve haksızlık ettiğimi düşünmüyorum.
Abi,fantastik seri bu ya,öyle kapak mı olur.Hiç yakışmıyor.Kitapçıda görsem ve seriyi tanımasam dönüp bakmazdım bile,o kadar çekicilikten uzak.

Seriyi tanıyan her türlü alır ama dışardan gören biri için çok sade bence.
Dediğin imgeler de güzel,hoş ama onları da kitabın yan tarafına koysalardı,kapağı daha farklı yapsalrdı.
Umarım akılları başlarına gelir de yeni basımlarda,ilk kitaptan itibaren yeni bi kapak konseptiyle tüm seriyi yenilerler

Çok güzel ve yerinde bence

bencede çok kötü ingilizce kitapların kapakları benim daha hoşuma gitti

Kapağı napcaksınız okuyun işte xD

Sahsen original kapaktan daha guzel buluyorum, Epsilon’un kendi tasarimi ise helal olsun

kapaklar gayet güzel bence ben beğendim

Önemli olan dış değil iç güzellik :slight_smile:

Biz içini önceden de bilip zaten seviyoruz da hiç bilmeyip rafta ilk defa görüp de potansiyel okuyucular için albenisi olan bi kapak da lazım ama öyle değil mi? Hani karşı tarafın kendisini tanımaya çalışma isteğin önce bi dış güzelliğine vurulmanla doğmaz mı işte o hesap. :slight_smile:

aynen geçen arkadaş kitapevinde gördüm orjinalleri “aa bu neymiş böyle ne güzel” falan derken baktım asoiaf. adamlar çok iyi albenili kapak yapmış…

ilk kitaplarin kapaklarindaki simgeler kitaplardaki ailerle ilgili tamam guzel ama 4. kitapta kale ve kartal olmasi? martell ve tyrell armalari olsa daha iyi olurdu sanki

GT-S5670 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bence 4. Kitabın kapağı da yerinde olmuş alayine bölümündeki petyrin son cümlesi herşeyi anlatıyor.

bende kapak tasarimlarini pek begenmiyorum cok basite kacmislar bence

Bana göre idare eder beyler. Renkleri de cazip,kitaplığımda Game of Thrones köşesi on numara oldu ve bayağı iyi görünüyor. Orjinal kapaklar mı Epsilon kapakları mı derseniz Epsilon derim fakat ileride orjinal baskıları da almayı düşünüyorum. Herkesin övünmesi gereken bir kitaplığı olmalı. İyi forumlar.

Sade ve şık tasarım güzel bence.

bu arada geçen almanca kitapları gördüm bizimkine çok benziyor tasarımlar büyük ihtimal ordan aldı epsilon bu tasarımları

Bence çok güzel… Orijinal tasarımlar çok daha kötü …

bende orijinal kapakları pek beğenmedim.lakin dance with dragons’un kapağı güzeldi yine de

Bence çok güzel tam ismine uygun.