Buz ve Ateşin Şarkısı serisindeki en iyi kitap?

He doğruya, eddard var onda. Bende diyorum millet neden bu kitabı bu kadar çok seviyor.

Benim en nefret ettiğim bölümler catelyn ve eddard olduğu için öyle bir derdim yok. Gerçi unuttum eddardın bölümlerini, sıkıcı geliyordu ama catelynden fazlamıydı az mıydı hatırlayamıyorum.

Bu arada 2.kitabı neden kimse sevmiyor? Gayet iyiydi bence.

Genellikle Martin’in beş yıl aralarla yazdığı Kargalar İçin Ziyafet ve Ejderhalarla Dans zayıf halka gibi duruyor.Ejderhalarla Dans Kuzeyde geçen bakış açıları dışında en beğenilmeyen kitap.Fazla ümitlenmemek gerek bana göre.Theon/Davos bölümleri öne çıkıyor bunun dışında Daenarys,Ouenty(doğru mu yazdım?) ve ilk defa Tyrion’un pasif ve sıkıcı bulunması,olayların bir sonuca bağlanmaması,4.kitabın beğenilenleri olan Jaime ve Cercei’nin bu kitapda kesilmesi sondan birinciyi belirliyor.

Ayrıca bana göre en iyi kitap Kralların Çarpışmasıydı.

aynen katılıyorum, favorim a dance with dragons…

Kılıçların fırtınası kitabı serinin en iyi değil,en olaylı kitabıdır.Kralların çarpışmasında Theon’un hikayeleri bir harika!.Tyroin’sa son derece entirikalı diyebiliriz.Ama Eddard Stark’ın hikayeleri her karakterin hikayelerinden daha zevki son derece kısa,ama çok fazla…

O yüzden taht oyunları…

Şahsi sıralamam şu yönde:

1. Kılıçların Fırtınası: Tam anlamıyla muhteşem bir başyapıt. Özellikle iş Renly’nin Melisandre tarafından öldürülmesinden sonra çığrından çıktı ve kitabın sonunu nasıl getirdiğimi bilemedim. Kızıl düğün ve hele hele Joffrey’nin düğününden itibaren yaşananların Tywin Lannister ile konulan noktanın ardından insanın elinde tuttuğu “sadece bir kitap” dediği şeyin nasıl soluğunu kesebildiğini deneyimlemesi harika. O yüzden bir numara.

2. Ejderhalarla Dans: Önceki kitapla birleşerek daha da ileri bir zamanı anlatsa da, ejderhaları daha yakından hissetmemizi sağlasa da içeriğindeki aksiyon Kılıçların Fırtınası kadar tatmin edici değil. Dördüncü kitaptaki gelişmelerin paralel zamanında diğer mekandakilerle birleşirip bunlara yenilikler de ekleyerek adeta altıncı kitaba hazırlık oluşturuyor. Ama yine de bana göre bir numara değil.

3. Kargaların Şöleni: Şu zamana kadar serinin en muhteşem kitabının hemen devamından başlayıp yalnızca belli bölgelerde (King’s Landing, Dorne ve Bravoos) geçse de ardından gelecek olan kitaba harika bir zemin hazırlıyor; okuyanı aksiyona olmasa da entrikaya doyuruyor.

4. Kralların Çarpışması: Sadece finalindeki savaş sahnesi nedeniyle son sıradan kurtuluyor.

5. Taht Oyunları: İlk kitap olarak yalnızca giriş özelliği taşıdığından aksiyon, entrika ve hikayenin yayıldığı alan açısından en dar kapsamlısı diye.

Kralların Çarpışması

Kralların çarpışması

Kralların Çarpışması

kılıçların fırtınası kesinlikle :smiley:

Hani başka kitaplarıda sayarsak bence lotr üçlemesi çok iyi ya .Yani hadi kabul edelim buz ve atesin şarkısını ne kadar sevsemde ondan daha iyi

Konu başlığında net belirtilmemiş olabilir ama şöyle bi ankete ya da diğer mesajlara baksaydın Buz ve Ateşin şarkısı serisi içerisindeki en iyi kitabın hangisi olduğunun sorulduğunu anlardın. :slight_smile:

Düzelttim. Şimdi daha iyi oldu sanki.

Ya bende baska kitaplar dedim -,- yoksa bencede en guzeli kılıcların fırtınası -,-

Baska kitaplarıda sayarsak yazdım mübarek

İyi yapmışsın eyvallah Oberyn.

Ne demek. Görevimiz.
İyi Forumlar.

Bu arada en iyi kitap Kılıçların Fırtınası. :slight_smile:

Teşekkürler :smile:

kılıçların fırtınası ,

kılıçların fırtınasını bitirdikten sonra bir süre hiç kitap okumak istememiştim. ne okusam sıkılırım gibi geliyordu :slight_smile:

Hakikaten o ne kitaptı öyle özellikle son 100 sayfa falan tek kelimeyle inanılmazdı.

Taht Oyunları… :smiley:
Çünkü sadece onu okudum hatta okudum bile denilemez okumaya başladım yarılayamadım bile :frowning: