Buz ve Ateşin Şarkısı serisindeki en iyi kitap?

Kılıçların Fırtınası kitaba doyamadm 1 daha okudum :slight_smile:

Kargaların Ziyafeti’de ne oy almış öyle ya :smiley:

Aslında Kargaların Ziyafeti’ne haksızlık ediliyor bence Taht Oyunları’ndan daha iyi bir kitaptı.

Kargaların Ziyafeti benim için şimdiye kadar çok iyi ilerliyor ve sıkılmadım okurken hiç. Ortaya biri “Yavaş ilerliyor, kötü bu” diye bir laf atmış herkes de peşine takılıyor sanki.

Aynen öyle gayet sürükleyici bi kitap özellikle ortasından itibaren iyice hızlanıyor ve sonu da çok güzel ayrıca.

Kılıçların Fırtınası seride şu ana kadar en çok beğendiğim kitap oldu.

Ejderhalarla Dans’ı da çok beğendim ama Kılıçların Fırtınası’nın yeri başka.

İlk 4 kitap arasında;Kılıçların Fırtınası.
Ejderhalarla Dans’ı daha okumadım ama Kılıçların Fırtınası’ndan daha iyiyse,ne mutlu bana.

İnşallah Mayıs’a kadar mümkün olduğunca az spoiler alırım kitapla ilgili.

Okuduklarım arasında(4.kitaptayım şu an) en iyisi tabi ki Kılıçların Fırtınasıydı. Arkadaşa söyledim yolla bakalım şunu dursun bir yerde diye. Forumda çok lafı dönüyordu açtım baktım. Öyle Google Translate Mranslate derken 2 Jon bölümü bitti. Forumdaşlar da yararlansın.→ A Dance with Dragons
Yeme de yanında yat. Point of View listesi. Bkz.↓

Prologue:Varamyr,
Jon 13 bölüm,
Tyrion 12 bölüm,
Daenerys 10 bölüm,
Bran 3 bölüm,
Quentyn Martell 4 bölüm,
Davos 4 bölüm,
Reek 3 bölüm,
Jon Connington 2 bölüm,
Asha Greyjoy 3 bölüm,
Melisandre 1 bölüm,
Theon Greyjoy 4 bölüm,
Arya 2 bölüm,
Jaime 1 bölüm,
Cersei 2 bölüm,
Barristan Selmy 4 bölüm,
Victarion Greyjoy 2 bölüm,

Kişisel görüş : George R. R. Martin reis 1 zıpladı(Taht Oyunları),2 zıpladı(Kralların Çarpılması),3.'de nakavt etti. Şimdi yine 1 zıplar,2 zıplar,3. de nakavt eder. Yetmez der son kitapta da bir nakavt daha eder. Sonra sen sağ ben selamet.

1. kitabı malesef daha okuyamadım.ama Taht oyunları ve Kralların çarpışması gayet güzeldi.Diğer kitaplarında aşağı kalır yanı yok.

1. kitabı okumamış, yeni başlıyor olmak için neler vermezdim.

Kralların Çarpışması demiştim ama Ejderhalarla Dansı okuduktan sonra fikrim değişti, sürekli kelime baktığım için okurken sıkıldım bazı yerleri anlamadım ama bu haliyle bile serideki en iyi kitap.

Umarım öyledir. Ekşide yerden yere vurulmuş valla kötü diye. Gerçi onlar 4.kitaba daha da kötü diyorlardı ama ben gayet beğendim 4.kitabı…

Serinin bütün kitaplarını seviyorum, en beğenmediğim Kargaların Ziyafeti ama onda da Cersei bölümleri var her kitap ayrı güzel bana kalırsa :slight_smile:

Kimseye aldırma sen. 4. kitabı yerden yere vurdular ama elime geçirip de okuyunca hiç de kötü olmadığını gördüm. Aksine cidden sevdim. 5. kitabınsa kötü olacağına hiç ihtimal vermiyorum.

Aynen ben de 4. kitabı okurken o kadar yerdikleri kitap bu muymuş dedim. Bu yüzden 5.kitabın güzel olacağına ve sıkmayacağına dair inancım tam. Bi tek okuduğum spoilerlara göre hikaye pek ilerlemiyor gibi duruyor o biraz rahatsız edici olabilir belki…

4’te de çok ilerlemedi ama yine de gayet zevkliydi. Ben çok spoiler okumamaya aşırı özen gösterdim; sırf daha fazla tadını alabilmek için.

Ben de okumucam diyorum ama dayanamıyorum yine de. Bundan sonraki kitaplarda kesin olarak okumayacağım ama :slight_smile:
5.kitapda çoğu ana olayı biliyorum artık bütün zevk yazarın araya serpiştirdiği küçük hikayeler olacak gibi duruyor ki o küçük hikayeler ve geçmişte olan şeyleri okumak daha fazla keyif veriyor bana :slight_smile:

Ben hayatta keyif alamam normalde ama Asoiaf’ta biraz alışkanlık oldu spoiler olayı. Gelen geçen vuruyor. :slight_smile: Aklımı başıma aldım ama büyük spoilerlar yemedim 5. kitapla ilgili.

@Maxcaiser Şanslısın valla o zaman keşke ben de hiç spoiler okumasaydım. Çok fena şeyler oluyormuş tam olaylar olaylar yani…

Bu dediğin işte spoiler butonunu açmaya götürüyor insanı. :slight_smile: