Buz ve Ateşin Şarkısı serisindeki en iyi kitap?

Biraz daha sabır bu zamana kadar dayanmışsın bundan sonra okumazsın artık :slight_smile:

merak etmeyin geçler 5. kitaptan sonra çok spoiler yimicez gari :slight_smile:

En iyi Povlar: Bran’inkiler En bayıcı Povlar:Danny’ninkiler En iyi kitapsa bir çok kişinin aksine bana göre Kargaların Şöleni :smiley: farklı Pov’lar iyi olmuştu!!!

İnsanlar Dany’i niye dışlıyor :’( akrabam diye demiyorum hani :frowning:

En “iyi” derken aksiyon bağlamında düşünülürse en deli olayların olduğu Kılıçların Fırtınası tabii ki.

Kargaların Ziyafeti bence.İçim karardı Kılıçların Fırtınasında arkadaş.Hep acı hep keder.Hem Dorne’u da görmüş olduk.Özellikle Arya’nın macerasına ve Cersei’nin politik oyunlarına tanık olmak müthişti.Yakında Mustafa Armağan Cersei’nin Kurtlarla Dansı,Tywin’in Kurtlarla Dansı diye bir seri çıkarırsa şaşırmayın…(Kurt bu kez Starklar oluyor…)

O nasil olacak?
Çeviri 1 yildan aşagı bitmez. O zamana kadar da okuyan yine okumus olur zaten…

Taht oyunları.

Taht Oyunları:Başlarında beni büyüledi daha iyisi olamaz dedim sonra diğer kitaplara geçince anladım ki olabiliyormuş.
Kralların Çarpışması:Olaylar farklı boyutlar kazandı.Hoştu.
Kılıçların Fırtınası:İlk iki ciltteki olayların zirve yaptığı kitaptı.Kaos,katliamlar,savaşlar en iyisi Kılıçların Fırtınası.
Kargaların Ziyafeti:Bir çok olayın sonuca bağlanmasının ardından yeni olayların patlak verdiği bir kitaptı.“En sıkıcı” kalıbına uygun görülse de gayet güzeldi.
Ejderhaların Dansı:Karakterler her yere dağılmış ve bundan dolayı bir sürü heyecan vardı.Ama 3.kitaptaki gibi büyük olaylar yoktu.Kılıçların Fırtınası’ndan bir tık daha aşağıda.

Kılıçların Fırtınası>Ejderhaların Dansı>Kralların Çarpışması>Taht Oyunları>Kargaların Ziyafeti şeklinde sıralanabilir.

1>3>5>4>2

Ben en çok Ejderhalarla Dans’ı sevdim
Bunun en büyük sebebi ise bu kitaptan çok az spoiler yemiş olmamdı. Diğer kitapları okurken çoğu şeyi biliyordum bu da bana sıkıcı geldi diyebilirim :slight_smile: bir sıralama yaparsam eğer
5-1-3-2-4

Ben en çok Kılıçların fırtınası kısım 2 yi beğendim özellikleri son 120 sayfa

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kargaların Ziyafeti diyen 4 kişi :frowning:

Ben daha birinci kitaba yeni başladım.Hepsini bitirdiğimde kararımı veririm :slight_smile:

kesinlikle kılıçların fırtınası

Tartışmasız kılıçların fırtınası şimdilik hem okunurluk hem de olaylar açısından

en sevdiğim kitap önce taht oyunları sonra kargaların ziyafeti.

—4. kitaptan spoiler—

çünkü en çok nedi sevdim ve bol bol taht oyunlarında gördüm kendilerini.

ned’e ihanet eden cerceinin çöküşünü kargaların ziyafeti anlattı bize.

babasının ve oğlunun ölümü, yoldan çıkardığı kardeşinin ona sırt dönmesi, müttefiki olan tyrellar ile saçma sapan sebeplerle ters düşüp düşman oluşu, durumları toparlayamaması ve daha bir çok şey…

ve ejderhalarla dansta mükemmel bir final cercei için tüm içimin yağlarını eritti…

beter olur kahpe inşallah…

zaten politik ve askeri gücü kalmadığı için arya döndüğünde rahat rahat işkence edecektir.

Açık ara kılıçların fırtınası sonra Ejderhalarla dans geliyor

Kesinlikle A Storm of Swords ancak Rober Baratheon ve Ned Stark ın olduğu A Game of Thrones 'da ondan sonra gelir

Kılıçların fırtınası efsane ya kesinlikle o bence ki Martin de zaten söylemişti yazdıklarım arasında en çok onu seviyorum diye