Buz ve Ateşin Şarkısı serisindeki en iyi kitap?

Brienne bölümleri bence en kanser yerlerdi. Sıkıcı bir giriş, iki saat çok daha önemli yerler varken ilgilenemediğim dağ taş tasvirleri, tam önemli bir şeyler oluyor okuması zevkli hale geliyor ve pat pov bir anda bitiyor. Devamı 150 sayfa sonraya.

Ben Cersei povlarını bayağı beğenmiştim. Bu karakter ilk birkaç kitapta dizinin aksine ön planda değildi. İlk kitabı okuyan biri için epey beklenmedik bir şeydir bence. Tabi Melisandre’nin pov’undan sonra. O gizemli kadının povu olacağını hiç düşünmemiştim :smiley:

Zaten başta Ejderhaların dansı ve Kargaların Ziyafeti tek kitap olacakmış. Ancak yazar uzun olduğu için ikiye bölmüş sonuna da merak etmeyin gençler kitap hazır sayılır seneye çıkar demiş. Sanırım Ejderhaların dansı 5 6 sene sonra çıktı.

Dizi ve kitaptaki Jon arasında ciddi farklılıklar var, evet. Dizidekinin karakter gelişimi bir yerde sabitlendi ve öyle kaldı, hala saftirik… Lakin kitaptaki hiç kimseye kolayca güvenmeyen, şüpheci, gözünden bir şey kaçmayan, otoriter ve yeri geldiğince acımasız kararlar dahi alan biri. Gilly’i resmen bebekleri değiştirip gitmez ise öleceğini söyledi…Dizideki Jon bunu yapmaz.

Bende Dorne bölümlerinde çok keyif alıyordum :smiley: kültürleri çok ilgimi çekiyor. Büyük Dorne planı zaten serinin en etkileyici planlarından biri. Büyük ihtimalle betimlemeleri sevmiyorsun. Öyle değil mi?

En Güzel kitap Kargaların Ziyafeti idi. Brienne bölümleri sıkıcıydı ama Cersi ve Jamie POV ları çok güzeldi. Gerek entrikalar olsun gerekse kimin ne iş çevirdiğini çözmeye çalışmak gayet eğlenceliydi

Aynen öyle. Sansa nasıl leydi şarkılarıyla kafayı bozmuşsa, Jon’da şovalye şarkılarıyla kafayı bozmuştu ilk kitapta. Küçüktü, elimizde büyüdü falan. A Dance With Dragons’dan sonra A Game of Thrones’a geri dönünce insan farkı anlıyor. Martin o kadar ince ince işlemiş ki, tekrar başkamadan fark edemiyorsun. Hala Arya ile sarıldığı bölümü okuyunca için ısınıyor. Dizide ise hala ergen ergen takılıyor.