Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin sonundaki ideal Westeros düzeni

Seri öyle ya da böyle final yapacak. Bu olurken nice kelleler gidecek. Nice lordluğun sahipleri değişecek. Demir tahtın sahipleri farklılaşacak. Herkesin bu konuda az ya da çok bazı temennileri var. Kimisi ejderhanındır hak diyor. Kimisi Stannis de karizma ama yaaa diyor. Jaime tanrı mı yarı tanrı mı tartışmalarıyla kanlı mezhep kavgaları yaşıyan Jaime kültü üyeleri Jaime’den başkasına yar olmaması lazım diyor. Her neyse siz seri sonu nasıl bir düzen görmeyi temenni edersiniz?

Demir tahtta kimler otursun?
Konsey kimlerin elinde olsun?
Kimler Azam lordu olsun?

Uyarı: İş bu başlık seri sonuna göredir. Yeni Tristifer Mudd’un kral, Daemon’un kral eli olduğu fantastik dizilimler yapmamanız önemle rica olunur
Ayrıca konu temenni ağırlıklı. Yani sadece istek değil daha çok olabileceğini düşündüğünüz şeylerin üstünde durun. Tywin ve Olenna Tyrell’ı evlendirmeyiniz.

Neyse ben başlıyorum

Kral VI. Aegon Targaryen (Jon işte)
Kraliçe Sansa Stark

Robb Targaryen, uzun gecedeki son savaşta kahramanca ölen kraliçe Daenerys’den olma Aegon Targaryen’in en büyük oğlu, Ejderhakayası prensi.

Küçük Konsey:

Tyrion Lannister: Batı Muhafızı, Casterly kayası lordu ve kral eli

Asha Greyjoy: Donanma amirali, Demiradalar Tuz leydisi

Samwell Tarly: Küçük Konsey Maestar’ı, Aliüstat. Büyük kaşif

Arya Stark: Kral Muhafızları Komutanı. Karakızkardeş kullanır.

Brandon Stark: Yargıç, 3 Dişli Mızrak ve Harrenhal Lordu

Saten: Fısıltıların Efendisi

Lordlar

Rickon Stark, Kuzeyin muhafızı ve Kışyarı lordu.

Garlan Tyrell: Yüksekbahçe azam lordu

Theon Greyjoy Demiradalar Kaya Lordu

Vadi: Royce hanesi

Dorne: Dayne hanesi

kral/kraliçe:jon-sansa (of course :hugs:)

bence jon’un dany’den/ya da val’dan bir varisi olursa,o çocuk kız olacak. bu biraz (dany için) temenni,biraz da olabileceğini düşündüğüm bir şey. temenni çünkü dany her ne kadar pek tasvip ettiğim bir kraliçe olmasa da seri için oldukça önemli bir karakter olmasının yanı sıra kadınların en öne çıkan karakteri. aslında onun bu kadar sevilmesinin sebeplerinden bir tanesi hem kadın olup hem de bu yaşına rağmen büyük işler başarabilmesi. o geride bir varis bırakacaksa onu gururlandıracak bir kız olmalı bence. ayrıca jon povunda vurgulanan tormund’un kızına olan sevgisi
bir işaret olabilir. tormund oğullarından yakınırken jon ona kızını hatırlatıp üzgün moddan şefkatli baba moduna geçiriyordu. (:heart_eyes:)
jon’un kızı:lyanna(belki ashara da olabilir. eğer ashara düşündüğüm gibi jon için savaşıyorsa…)
oğulları: rhaegar, eddard ya da robb. (eğer sam ölürse bir tane de samwell olabilir)
kral eli:stannis,jaime ya da davos ya da şu an görmediğimiz bir dayne.(umarım ashara olur)
konsey hakkında pek fikrim yok ama:
arya stark-gendry (bence gendry boğa armalı yeni bir hane kurup fırtına burnu lordu olacak,arya da onun leydisi ve bende aynı senin gibi küçük konsey de görev alabilirler diye düşünmekteyim.)
bran: fısıltılar efendisi
sam:bence randyl tarly’yi ‘kıymetini bilemedim’ diye ağlatacak kadar savaşta büyük bir rol oynayıp ölebilir. onun oğlu da yeni tarly lordu olup menzil’i alır. (bence tyreller yokolmanın eşiğine gelecek,çünkü ister lannister,ister fAegon tarafnda olsunlar yanlış tarafta olacaklar bence.diğer yanlış tarafı seçenler için bknz:marteller)
benjen stark/allyria dayne: kuzey lordu/leydisi(ya da rickon lord olur)
jaime:sonunda sorumluluklarının farkına varıp,evlenip casterly kayası lordu olacak.(brienne le olmaz umarım)
tyrion: savaşın kaderini değiştirip ölecek diye düşünüyorum. ama karısı ve varsa çocuğunu birer lannister yaptıktan sonra bence.
theon: sonunda jon’un sadık adamlarından biri olabilir bence.
asha:deniz amirali güzel fikirmiş ama demir adalar leydisi daha uygun bence.
euron: büyük zarar verip ölecek. victarion asıl denizler amirali olabilir belki.
ashara ve dayne hanesi: bence aslında ölmemiş çocuğuyla ortaya çıkıp,jon lehine ortalığı kasıp kavuracak kadar güçlü bir kadın olarak ölecek. nasıl cat’e ortalığı dağıtma,savaşa neden olma misyonu yüklenmişse bu kadın da ortalığı toplama misyonuna sahip olacak. ayrıca dayne’lerin -martin’in bu kadar özene bezene inşa ettiği hanenin-savaşın iki kazananından biri olup dorne’a hükmetmesini,sarayda tahtın en güçlü destekçilerinden olmasını bekliyorum.
vadi: robert arryn, (bu çocuktan ben umutluyum yaa. hasta,mızmız filan ama zeki bir kere)
nehirova: brynden karabalık hakediyor ama edmure tully lord olarak devam edecek bence.tully hanesi haricinde blackwood yeni lordlar olabilir.

Sana verdigim su cevaptan etkilenip baslik aciyorsun ;

2 saat boyunca Dany-Jon ikilisi tahta otursun deyip kafamı sisiriyorsun ;

Yahu aradan saat gecmedi ne ara Sansa-Jon’a döndün ? İki dakika dogru dur.Nabza gore serbet verme.ruzgar nerden eserse o yone donme.Görün bunlari gorun sevgili Targler ; @Muratkocak @Starkgaryen adam 2 dakika da Dany’i satti iyi mi ? sonra ben Viserys deyince kızıyor.

O cevapla ilgisi yok Sn. Gregor birkaç haftadır aklımdaydı ama bugüne nasip oldu. İnanmıyorsan @Starkgaryen ‘e sorabilirsin.

O konu dizi konusundaydı. Dizi için öyle bir şeye pek sıcak bakmam açıkçası.

Yok hacı ne sorucam.cocuk muyum.Sana verdigim cevaptan sonra bu basligi actin.bende etkilendigini sandim.Demek ki ikimizin kafasinda da ayni dusunceler varmis.soracak bir sey yok.

anladıgım kadarıyla bez getir diyorsun.pecete olur mu ?

:smiley:

Bak hocam, sen yenisin. Daha önce pek çok kez bu tarz tartışmalarda bulundum. Jon x Arya ve Jon x Sansa arasında mekik dokusam da buna benzer bir düşüncem olmadı ha olsa kötü olmaz aslında benim önceliğim Jon’un kral olması. Kimi kraliçe ettiği beni pek de ilgilendirmez isterse Satenle evlensin.

Dizideki Sansa olayına ise bu saatten sonra ihtimal vermiyorum. Kuzenmişiz demek? Hadi sevişelim o zaman demek için bir altyapıya ihtiyaç var o da 6 bölümde olmaz daha bizim kıvırcığın kimliğini ne zaman öğreneceği bile belli değil. Hem dizideki Sansa bana daha kıl geliyor.

Kral I… Aemon Targaryen
Kraliçe Sansa Stark

Robb Targaryen, Sansa ve Jon’un oğlu (ned Yada Rhaegar da olabilir oğlunun adı
Ben Dany den çocuk beklemiyorum
hele hele mirasçı olması daha saçma olur. Çünkü Jon başlı başına yeni Targ düzeni bence ve ensesten olan oğul varis olursa ne anlamı kalır

Küçük Konsey:
Stannis Baretheon Kral eli

Tyrion Lannister: Batı Muhafızı, Casterly kayası lordu

Samwell Tarly: Küçük Konsey Maestar’ı, Aliüstat. Büyük kaşif

diğerlerinden emin değilim

Lordlar

Rickon Stark, Kuzeyin muhafızı ve Kışyarı lordu.

Willas Tyrell: Yüksekbahçe azam lordu

Asha Greyjoy Demir adalar Kaya leydisi

Vadi: Robert Arryn ben bu çocuğun çok güçlü ve zeki bir lord olmasını bekliyorum

Dorne: emin değilim

Fırtına Toprakları: Gendry ve Arya

Nehirova : Edmure ve Margaery Tyrell

Evet nasıl buldunuz :smiley: bende sorayım :smiley:

Herkes yazmış birde ben yazayım :smiley:

Kral: Jon Kar (Aemon veya Aegon nedir ya ? Biz bu adamı Jon olarak biliyoruz o da kendine Jon diyor. )

Kraliçe : Val olabilir, Dany asla olmaz. Sansa olur büyük ihtimalle ama kesin şu olur diyemiyorum.

Varis: Dany ile birlikte olursa (Düşük ihtimal) ve ondan bir bebeği olursa (Çok düşük ihtimal) ve o bebek annesi ölür de yaşarsa (imkansız ihtimal) o bebek zaten tahta otursun

Küçük Konsey;

Kral Eli: (Stannis ölmezse asla krallık isteğini bırakmaz bu yüzden üzülerek o olmayacağını söylüyorum.) Çok büyük ihtimalle Tyrion Lannister

Hazine Başı: (Baelish’in öleceği kesin bu nedenle önceden söz verilmiş bir lorddan başkası aklıma gelmiyor) İlliyro Mopatis

Donanma Başı : (Theon veya Asha olmayacak tabi ki. ) Eğer Davos’la tanışırsa Davos Seaworth olur

Kanun Başı : Bu konuda kimseyi düşünemedim. Adaletli biri olmalı. Burayı geçiyorum.

Yüce Üstat : (Yaşdan dolayı sorun yapılmayacaksa) Samwell Tarly

Kral Muhafızları Lord Kumandanı : Barristan Selmy hakeden son krala hizmet vermeli. Bu nedenle onu yazdım.

Yedi Krallık Lordları;

Dorne Prensi ve Güneş Mızrak Lordu: Trystane Martell ve Myrcella Lannister (artık Baratheon demeyiz heralde) Arianne yaptıkları nedeniyle bu seri sonunu göremez. Çünkü o Aegon Targaryen ile evlenmek istiyordu. Taht varis kabul etmez ve ihanetin bedelini kraliçede öder.

Fırtına Burnu Lordu ve Fırtına Toprakları Azam Lordu : Burada iki ihtimal var. 1. Shireen Baratheon ve Edric Baratheon veya Gendry Baratheon ve Arya Stark. Ben Arya’nın Gendry’den etkilendiğini düşünüyorum.

Yüksekbahçe Lordu ve Güney Muhafızı : Willas Tyrell (Babası öldürülür veya Sur’a gönderilir tabi Sur kalırsa)

Nehirova Lordu ve Üç Dişli Mızrak Azam Lordu : Edmure Tully ve Roslin Frey (Bu değişmez zaten)

Kartal Yuvası Lordu ve Doğu Muhafızı : Robert Arryn (Bu çocuğu yaşatırlar)

Casterly Kayası Lordu ve Batı Muhafızı : Jaime Lannister ve Brienne Tarth (Bunu hayal etmeyen olmaz değil mi? Jaime neden onu aramak için peşinden gitti? Neden Harrenhal’a döndü? Merhamet demeyin )

Pyke’nin Orakçısı ve Demir Adalar Lordu : Theon Greyjoy ve Asha Greyjoy (Kardeşler beraber yönetir ancak varis Theon’un hamile bıraktığı kaptanın kızından olan çocuğu)

Kışyarı Lordu ve Kuzey Muhafızı : Burada da ikilem var. Ya Robb’un karısı Jeyne’den olan çocuk, ya Rickon Stark .

Evet nasıl buldunuz :smiley:

buna sonuna kadar katılıyorum

ben Stannisin herkesi şaşırtarak ilk diz çöken olmasını bekliyorum

Yazarken aklıma gelmedi evet Ben Stanis in Kral eli olmasını bekliyorum donanma ona bırakılabilir

olabilir katılıyorum ama yaşlı bence seri sonunu göremeyecek karakterlerden kahramanca ölür gibime geliyor

ben bunada ihtimal vermiyorum

sorduğun için katıldığım ve katılmadığım yerleri yazdım :stuck_out_tongue::smiley:

Teşekkür ederim fecr :smiley:

Kral : Jon Snow

Kraliçe: Sansa olabilir ama ittifak ihtiyacından dolayı başka biri olacaktır dolayısıyla her kralın kraliçesi :grinning:Margeary diyorum .

Konsey
Kral Eli: Tyrion Lannister. Daha uygun bir aday düşünemiyorum (Stannis iddiasından vazgeçmez. Fırtına toprakları azam lordluğunu da kabul etmez. Dizide ki gibi olmasa da öleceğini düşünüyorum)

HazineBaşı: Petyr’den başkası aklıma gelmiyor ama öleceği kesin gibi durduğundan o olmaz ama illyrio’nun olabileceğini de sanmam. Eğer Tyrell kızı kraliçe olursa Mace Tyrell diyeyim.

Kanun başı: Adalet ve Westeros lordları :grinning::grinning:

Fısıltıların Efendisi: Yine ne yapar eder Varys olur diye düşünüyorum. Böylelikle planlarını devam ettirirler.

Donanma başı: Davos Seaworth elbette

Yüce üstat: Sam olsun isterim.

Kral Muhafızları Lord Kumandanı: Jamie Lannister

Azam Lordları

Kuzey: Rickon Stark
Demiradalar: Theon Greyjoy
Batı toprakları: Tyrion Lannister
Menzil: yine Tyreller
Nehir toprakları: Tully hanesi yine eski makamına getirilir dolayısıyla da Edmure Tully.
Vadi: çok büyük ihtimal Varis Harry
Fırtına toprakları: Edric veya Gendry
Dorne: Arianne Martell

Fikirleri alalım​:grinning::grinning:

Saten ne alaka yaa? :grin:

onu bende çözemedim :smiley:

burada işte bozmuşsun çünkü Sansa Vadi lordu ile kuzen, Nehir toprakları lordununda yiğeni üstüne kuzeyin sadakatinide perçinleyecek yani ittifakta Sansa daha iyi bir aday olurr :wink:

Gerçekten Sansa baya değerli biri, belki de Petyr’ın ona olan ilgisi bu yüzdendir. Kendisi ilişkilendirildiğinde pek çok haneyle bağlantısı oluyor

Muhtemelen Arryn Lordu ölecek ve Varis Harry başa geçecek. Sansa ile evliliği Kuzey-Vadi ittifakını sağlar. Jon’un da buna ihtiyacı olacağından karşı çıkmayabilir. Bu yüzden Jon’a bir ittifak gerekecek o da muhtemelen Menzil olacak. Belki Arianne Martel de olabilir.

Margaery daha kiminle evlenecek, kızın evlenmediği bir ben kaldım

Allah korusun senle evlenmesin evlenenlerin sonu malum​:grinning::grinning:

Ama her hane kendini konumunu ilerletmek ister yani çıkar meselesi dolayısıyla Tyrell kızı Tyrell çıkarları doğrultusunda evlenmeye devam eder. Merak etme :grinning:

ona şüphe yok zaten ama Tyreller bence bu sefer kendilerini kurtarma derdine düşecekler. Margaery için Aegon koca adayı olabilir ama Jon olmayacak yada iş işten geçmiş olacak bence

ben tam tersi yakın zamanda öleceğini düşünüyorum Harrynin ve Robert Arryn da güçlü bir vadi lordu olacak

Kral: Jon Targaryen
Kraliçe: Sansa Stark

Veliaht: İlk çocukları Lyanna Targaryen’in ardından Kraliçe ikinci kez hamile kaldı. Erkek olursa Eddard ismini bahşetmeyi düşünüyorlar.

Küçük Konsey:

Kral Eli: Wyman Manderly Beyaz Liman Lordu,
Beyaz Bıçak’ın Muhafızı, İnanç’ın Kalkanı, Mander’in Lord Mareşali, Mülksüzlerin Savunucusu ve Yeşil El Sınıfı Şövalye. (Kuzeyin hainlerden ve işgalcilerden arındırılmasında başrol oynayan bu şahsın icraatlerinin sadece kuzey ile sınırlı kalması düşünülemezdi)

Hazine Başı: Hoster Blackwood (hatırlamayanlar için, Jaime Lannister tarafından rehine olarak alınan, Tytos Blackwood’un kitapkurdu diyebileceğimiz, gelecek vaadeden üçüncü oğlu)

Yüce Üstat: Aliüstat Marwyn

Kral Muhafızları Lord Kumandanı: Ser Barristan Selmy

Diğer muhafızlar:
-Ser Loras Tyrell (Gelmiş geçmiş en genç Lord Kumandan olmaya aday)
-Ser Daven Lannister
-Ser Perwyn Frey(Geriye kalan son birkaç Frey’den biri ve Frey’ler ile barışı temsilen kadroda)
-Ser Justin Massey(Kraliçe’nin adamlarından)
-Ser Humfrey Hightower(lord Leyton Hightower’ın en küçük oğlu)
-Cletus Yronwood(Quentyn Martell ile yola çıkan soylulardan birisi)

Yüksek Yargıç: Bronz Yhon Royce Taşyazı Lordu

Fısıltıların Efendisi: Krallık tarafından gizli bir komisyon atandı ve eylemlerini gizli bir şekilde yürütüyor.

Donanma Başı: Paxter Redwyne Arbor Lordu

Azam Lordlar:

Rickon Stark, Kuzeyin muhafızı ve Kışyarı lordu.(Frey katliamından sonra ismi halk arasında Vahşi Kurt Ricon diye biliniyor zira kundaktaki bebekleri bile katlettiği söyleniyor)

Jaime Lannister: Batı muhafızı ve Casterly Kayası Lordu (Brienne ile evlendi varis bekliyor)

Mace Tyrell: Güney muhafızı ve Yüksekbahçe lordu (Fırtınaburnu hala ağzını sulandırıyor)

Robert Arryn: Doğu muhafızı ve Kartal Yuvası Lordu (hastalığı devam ediyor, ancak Kraliçe Sansa Stark izdivacı ile bizzat ilgileniyor )

Doran Nymeros Martell: Dorn Prensi ve Güneş Mızrak Lordu (hala olmayacak duaya amin demeye çalışıyor )

Rodrik Harlaw: On kule ve Harlaw Lordu.

Kurgu güzel :smiley: ama olmaz be kardeşim. Daven Lannister ve Perwyn Frey ? Olmaz cidden olmaz