Bynden ''Blackfish'' Tully

#1

Sör Brynden Tully , yada bilinen adı ile Sör Brynden Karabalık , Tully hanesinin bir üyesidir. Yetenekli ve deneyimli bir savaşçıdır. 9 Penilik Krallar Savaşında savaşmıştır. Kuzeydeki Kral Robb Stark’ın danışmanlığı ve öncü kuvvetlerinin komutanlığını yapmıştır. Kendi kişisel arması geleneksel Tully renkleri ile Kara bir balıktır.

Brynden ‘‘Blackfish’’ Tully

Adları : Karabalık
Ser Brynden Karabalık
Brynden Karabalık
Ünvan : Ser
Güney sınırları koruyucusu.
Geçit Şövalyesi
Bağlılık : Tully ve Arryn hanesi.
Kültür : Nehirova
Doğum : 240 AL
Ölüm : -
Kitaplar : Taht Oyunları
Kralların Çarpışması
Kılıçların Fırtınası
Kargaların Şöleni
Ejderhalarla Dans

[b]Görünüş ve karakteri
Ailesinin sözüne uygun olarak görevini , adaletin önemini bilir ve aile bağlarına önem verir. Uzun boylu ve zayıftır.Boğuk ve kalın bir sesi vardır. Kumral saçları yaşlandıkça grileşmiştir.Gür kaşları ve parlak mavi gözleri vardır. Nazik bir adamdır.

Tarihi
Brynden Lord Hoster Tully’nin 5 yaş küçük erkek kardeşidir. Birbirleri ile çocuklukları boyunca yakın olmuşlardır. Brynden Lord Darry’nin yaverliğini yaptıktan sonra şövalye olmuş ve Dokuz Penilik Krallar Savaşı sırasında diğer pek çok şövalye ile birlikte Nehir topraklarından ayrılmıştır. Ser Barristan Selmy’nin yanında savaşmış ve kendisini büyük ve değerli bir şövalye olarak kanıtlamıştır. Savaşta gösterdiği cesaretler sonucunda ünü yedi krallığın dışına ulaşmıştır.
Kardeşi Hoster ile ilişkileri kendisi için seçilen bir eş ile evlenmeyi reddetmesinden sonra soğumuştur.Bunun sonucunda pek çok kavga etmişlerdir.Bir kavga sırasında kardeşi Lord Hoster onu Tully hanesinin ‘‘kara keçisi’’ olarak çağırmış bunun sonucunda Ser Brynden Karabalık ismini almış ve armasını bir Karabalık olarak değiştirmiştir. Robert’ın İsyanından sonra yeğeni Lysa Tully ile Vadi’ye gitmiş ve Arryn hanesine hizmet etmiştir. Sadakati sonucu Lord Jon Arryn tarafından Geçit Şövalyesi ilan edilmiştir. Bu ünvan Arryn Vadisinde büyük bir onur sayılmaktadır.[/b]

#2

Gür kaşları ve parlak mavi gözleri vardır. Nazik bir adamdır.

#3

konu zaten mevcut. http://forum.gameofthronestr.com/konu-brynden-tully.html