Cassel Hanesi

Hane, Ser Rodrik Cassel tarafından the North yerleşkesinde yönetilmektedir. Stark Hanesine sadıktırlar. Ser Rodrik Cassel, Winterfell de savaş yöneticilerindendir. Ser Rodrik, Stark ordusunun askeri yöneticisi ve güvenlik danışmanı olarak görev yapar. Ayrıca yakın dövüş konusunda uzmandır ve Stark gençlerinin bu konudaki eğitimi ile ilgilenir. Ser Rodrik’in tek çocuğu (kızı) Beth Cassel dır…
Rodrik in yeğeni ise Jory Cassel, Stark korumalarının kaptanıdır. Ayrıca Lord Eddard Stark ın yakın korumasıdır. Kaptanlığa 8 yıl önce Winterfell de başlamış olan Jory Cassel, zorlu Pyke kuşatmasında Ser Jaime Lannister ile yanyana savaşır ve kazanırlar.

Jory Cassel 3 Lannister askerini öldürdükten sonra Jaime Lannistera saldırır.Kılıçlar çarpışırken Jaime hançerini Jory Casselin gözüne sokar ve Jory ölür.

Ve bu soy şu an tükendi…

Beth Cassela devam ettirebilir…durumu belirsiz tabi.

Hem belirsiz hem de evlendiği zaman çocukların soyadı Cassel olmayacak ki.Yani o kanı taşıyacaklar elbet ama Cassel SOYAD olarak kullanılamayacak bir daha.

Bir picle evlenirse Cassel olur cocuklarin soyadlari ve Haneye uye kabul edilirler.Bir lordun piciyle evlendirilebilir eger Kuzeyde duzen saglanirsa. Stark hanesinin sadik sancaktarlarini unutmazlar diye umuyorum. Cok uzulmustum hem Martyn hem Jory hem de Rodrick Cassellin Starklar icin savasirken olmesine. Bir de kitapta Eddard Jorynin olusune sarilip dakikalarca aglar.

Hornwood piçi ise yarar bence. Toprakları ve kalesi de olur. Hatta 2. Kitapta oyle bı muhabbet geçiyordu. Rodrik ve Leydi Hornwood’un evlenmesi konusunda. Rodrik de ben olunce Beth cok zor durumda kalır falan diyordu :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet,aynen.

Bu seride olan Stark’ların sadık adamlarına oldu zaten.Hadi Stark’lar yine o kadar komploya,dönekliğe rağmen bikaç kayıpla atlattılar,çoğu hala yaşıyo ama geri kalan bütün maiyetleri katledildi.
Önce yarısı Kral Toprakları’na gitti,orda öldürüldü.Sonra geri kalanları işi de Kışyarı’nda bitti.
Geriye bi tek Harwin kaldı yanılmıyosam,bi de bi kaç kadın.

Jory’nin ölümünün ardından Stark Muhafızbaşı olan Hallis Molen’de hayatta.

Evet,haklısın,ben unutmuşum onu.
Yanında da 3 adamı vardı herhalde.Kemikleri kuzeye götürüyolardı en son ama onlar hakkında da hala bi bilgi yok.