Cat'in Jon'a olan öfkesi!(Spolier içerir)

Arkadaşlar bu Cat’e iyice sinir olmaya başladım J.Lannister olayı Tyrion olayı derken bide bize Jon Stark Veresesi olamaz o bir Stark Değil demeye başladı
Jon Bu kadına ne yaptıda böyle bir nefret besliyor Oğlunu sakatlayan adamı bile serbest bıraktı Utanmasa Taht Tyriona kalsın diyecek
Zaten ilk Bölümde Yemeğe almamıştı Jonu Piçlerin işi olmaz diye ayar olmuştum

Aldatılmışlığın meyvesi olarak görüyor Jonu o yüzden kabullenemez tabi ama Türk kadını olsa mesela yavrunun günahı yok der onuda basardı bağrına ama Cat nerdeeee

Jaime Lannister’ında dediği gibi.Kocanın başka bir kadın ile birlikte olduğunun yürüyen ve konuşam kanıtı.Çok ta gurur duyulacak bir hadise olmasa gerek

Edit: çok kaba geldi.

Gurur duysun demiyoruz zaten Uğraşmasın Kitapta Türk tabiriyle Robb Jon Varis olsun diyor Cat "başıma kaynar sular döküldü " Olmaz olmaz Dedenin kardeşinin oğullarının yeğenleri var diyor Jon asla olmaz o olamaz o bir stark değil diyor Nereye stark değil Jon babası Ned değil mi İlla annesi Tully mi Olması lazım

Kocasının başka kadından olan bir çocuk…
Sevip sevmemek ona kalmış bir durum fazla irdelememek lazım.

Jon’un bilerek ve isteyerek yaptığı bir şey değil sonuçta Cat’in hareketi yanlış. Ama Ned’in onu aldattığının (?) somut göstergesi gibi görüyor ve burada kızmakta haklı. Kim ister ki sonuçta böyle bir şeyi?

Çok kötü davranması hoş olmuyor Cat’den nefret etme nedenlerimin başında.
Ama tabi kendi çocuğu değil sevip sevmemek ona kalmış.

ama düşünsene kocan seni başka bir kadınlar aldatıyor ve onun çocuğunu yanında getiriyor.bu çocuğun varis olmasını kim isterki?ben catelyn’i suçlamıyorum bu konuda.

Madem aldattığını her seferinde hatırlattığı için sevmiyor o zaman en başta Ned’i sevmemesi lazım onu aldatan o. mantık error resmen. Jon mu dedi ben aldatan birinin çocuğu olmak istiyorum diye. bu kadar sert olmasına gerek yok Cat’in. Robb da Cat’ten nefret etsin o zaman. Jamie’yi serbest bırakarak ihanet etti oğluna. neyse.

Catelyn, lysa bu tully kanı taşıyan karılar genelde manyak oluyor.

Ben Ned’in yerinde olcam. Kovarım CAt’i getiririm layedi Ashara’yı. Derim ashara Robb’u ya oğlun gibi seversin yada yürü git. kalırsa ne ala kalmassa kuzeyden bir kadınla evlenirim. koskoca lord Stark’ım bişimi diyecek kadın. jon ile Robb kardeşçe büyür.

Tully kanı değilde bu ikisinde sorun var :smiley: Edmure Tully’yi severim ben iyi adam :smiley:

Tullydir ne yapsa yeridir :stuck_out_tongue:

Ama ben hak veriyorum, Jon hak etmiyor ama kadın kocasına çemkiremeyeceği için hırsını çocuktan çıkarıyor, Ned’te bir gram akıl olsa eğer kendinden değilse bu çocuğun anası babası kim söylerdi, kadında huzura kavuşurdu ve bence Cat en iyi çizilmiş karekterlerden biridir benim için.

Onlar kardeşce büyür ancak sen bu diplomatik düşünceyle fazla yol alamazsın :smiley:

Kocası elimde kimden olduğu belli bile olmayan bir çocukla geliyor bunun karşısında kendini yetersiz hisseder insan. Jona kızmakla haklı değil ama kim olsa aynısını yapardı.

Jon’u varis olarak istememesini anlarım tamam. Hadi çocuk ilk geldiğinde bi soğukluk hissetmesini de anlarım. Ama aradan yıllar geçmiş be kadın, çocuğun saygısız bir hareketi de olmamış, daha sen neyin derdindesin? İçten içe hoşlanmasan da insan olan bunu vurgulayarak göstermez her seferinde. Neyse, bu da Cat’in karakteri işte, herkes mantıklı düşünemez sonuçta.

Sevdiği adam başkasından çocuk yaptı diye birine kızması gerekir tabi ama eğer birine kızcaksa bu kişi de Eddard olmalıydı.Jon Snow piç olmayı çok istemiş gibi Snow’un üstüne gitti.Varis olma konusunda da Robb’un varis yapmasına çok sevindim gerekirse 100 adam veririz filan demişti.Bunu önemli lordlarına duyurdu ama olan birkaç olay yüzünden Jon ve diğer insanların çoğu bu olaydan haberdar olamayacak gibi.

Nasıl varis olamaz ya oda bir Stark ramsay nasıl varisse jon da varis olabilir Robert geldiğinde Jon arkadaydı sanki hizmetçi gibi Jon bi Stark ve Bunları haketmiyor

Ramsay, kral tarafından meşrulaştırıldı.

Ama herkes ona Bolton piçi Diyorlar Jon’un Hakkı Winterfall