Çekimlerden Bilgiler

Üçüncü sezon prodüksiyonu, geçtiğimiz hafta Hırvatistan ve Kuzey İrlanda’da eş zamanlı olarak gerçekleşen çekimlerle bu ay ilerleyişini sürdürüyor. Yapım ekibi, 13 Ekim’de çekimlere başlamak için Fas’a ulaştığında, çekim programı daha da yoğunlaşacak. Bunca hareketlilikle birlikte, bazı enteresan gözlemler ve söylentiler açığa çıktı.

Noah Taylor

  • Bir kaynağa göre Noah Taylor, Locke rolünde oynuyor. Locke karakteri, Buz ve Ateşin Şarkısı kitaplarındaki Cesur Dostlar adlı paralı asker grubunun lideri Vargo Hoat ile aynı işlevi dolduran karakter olarak tanımlanıyor, fakat bu karakter Vargo’nun peltekliğine sahip değil. Locke, 3. sezonda Brienne ve Jaime’nin hikayesinde önemli bir rol oynayacak.

Gerçek şu ki Locke, Buz ve Ateşin Şarkısı’nda bir hane adı ve serinin üçüncü kitabı Kılıçların Fırtınası’nda iki küçük karakter tarafından kullanılıyor, ancak hiçbiri Jaime ve Brienne’in hikayesiyle alakalı kişiler değil. Bu durumda, Noah Taylor’ın canlandırdığı karakterin serideki Locke soyadının ad versiyonunu aldığı görülüyor.

  • Küçük bir rolde de olsa, bu sezon, Çelikincik’i göreceğiz. Çelikincik de, Jaime Lannister’ın yolculuğunda bir rol oynuyor.

  • Serçeparmak’ın genelevinde, Aidan Gillen ile en az bir sahne çekildi.

  • Bir hizmetçiyi canlandıran Will Rastall, Diana Rigg’in yanı sıra Sophie Turner ve Natalie Dormer ile de bir sahne gerçekleştirdi. Böylece Natalie Dormer ve Sophie Turner’ın da Dubrovnik’te çekimlere başladığı doğrulanmış oldu.

  • Kuzey İrlanda’da, Down Kontluğu’nda bir hayran, Kurşun Madeni diye adlandırılan bisiklet yolunun yakınındaki Game of Thrones setinin görüntüsünü çekti. Görüntüdeki kırık yel değirmeninin, harap olmuş Bakire Havuzu kasabası için kullanılan bir set parçası olabileceği tahmin ediliyor.

*Üçüncü kitaptan ayı çukuru sahnesi çekildi; Nikolaj Coster-Waldau, Jaime’nin kaybettiği elini taşıması için alt kolunun üzerinde sargı biçiminde bir yen takıyordu. Jaime’nin kılıç elinin temizlenmesinin kitapta olduğu gibi ayı çukuru bölümünden önce gerçekleştiği görülüyor.

*Edmure Tully’nin bazı kuzeyli lordları etkilemek için onlara Robb’un savaş planlarını anlattığı bir sahne çekildi. Bu durum Robb’u ve Karabalık’ı çok öfkelendiriyor, ve Nehirova’da Edmure ile bu konuda yüzleşiyorlar.

çok kötü olmuş “kinhthlayer” duyamayacağız yani :frowning:
karakterlerin adlarını değiştiriyorlar ya ayar oluyorum

Dizi birçok şeyi değiştiriyo bu sanırım hem diziyi hem de kitabı canlı tutmak için.