Çelik Savaşı

internette birok platformda randyll tarly destekleyecek deniyordu. dediğim gibi sabahtan beri bakınıyorum. fazla bilgim yok :slight_smile:

O güzel kraliçe olayı bence Sansa veya Dany olabilir. Aegon Arianne i alsa bile Arianne kehaneti karşılayacak kadar güzel değil ve Arianne için güzel sıfatından çok çekici deniyor.

Tarly hanesi desteklese eline ne geçirebilir ki ? Kaç askeri olabilir en fazla 5 k.

İşte ben de o yüzden diyorum. Gerçi Aegon belki Sansa’yı eş olarak alır. Jon da Dany’e yamar kendisini. İkinci Dance of Dragons böyle gerçekleşir. Zaten mektupta Sansa’ya çocuk doğurup mecbur ailesinin düşmanlarının tarafını tutan kadın işlevi verilmişti. Belki çok daha karmaşık olarak bu şekilde gerçek olur. Bu sayede Sansa’nın kraliçe olmasıyla ilgili göndermeler gerçek olmuş olur.

@Cassiopeia ne diyorsun böyle bir ilerlemeye? :grin:

Aegon Sansa niye alır bilemiyorum. Vadi ve nehirle bağı var ama anca ana tarafından. Arianne ile evlenmiş olması da çok şey kazandırmaz gibi geliyor.

Sadece Vadi değil, Kuzey de. Sansa şuanda Robb’un bilinen tek varisi. Sansa üzerinden Kuzeyin desteği alınabilir. Ayrıca vadi ve Nehirden ciddi müttefikler elde edilebilir. Arienne ne kadar iyi bir tercih olur emin değilim zira çocuk yarı martell zaten. Tek evlilik hakkını zaten kanbağı olan bir ailede harcamak yerine yeni müttefikler elde etmek için kullanması daha mantıklı.

Kuzey zaten kendi içinde bölündü orayı bırakıp Aegon a gitme ihtimalleri yok o açıdan demiştim.

Yani evet ama orta ve uzun vadeli olarak da düşünmek lazım. Kralın şehrini ele geçirince mesele tamam olmuyor. Orada tutunabilmek için güçlü müttefiklere ihtiyaç var. 3 bölgeden ciddi bağlantıları olan birilerine. Belki Margeary doğrudan güç sağlaması açısından daha faydalı olabilir ama onu saymazsak Sansa’dan daha uygun aday yok şuanda.

Marg şuan hala Tommen ile evli diye hatırlıyorum o yüzden şuan için elenir. Bence Sansa Arianne ye göre daha iyi bir aday dediğin gibi zaten Arianne akraba olduğu için evlilik gerekli değil. Şaka maka westeros da kız kalmamış :smiley:

Fırtına burna kesinlikle bir hile ile düşmüştür.

Loras ın Fırtına burnunu aldığı hatta orada yaralı yattığı söylendi kitapta ama bunun diyarı nasıl etkilediğinigörmedik. Yalan olabilir bu kısım, tek bir defa bahsedildi Loras’ın Fırtına Bununu aldığı ve yaralı yattığından başka birşey denmemişti. Ama ne kuzeyde ne güneyde bir daha bahsedilmemesi ilginç!!! Taht Stannis’e karşı bir zafer kazanmış olsaydı bunla övünmez miydi.?
Yada diğer karakterlerin karışan kafası, sevinçi yada hüznü gösterilmez miydi ?

Rickon bence sonraki Lord Stark
çünkü Matin birini öldürüyor diğerini sakat bırakıyor, Rickonu bunun üstüne hikayeye ekliyor neden ?
Bence açık neden soyu devam ettirecek bir Stark erkeği lazım olduğundan
Rickon geldiği zaman bir karmaşa olacaktır. Stannis onu himaye etmek vasi olmak isteyecek kimse güneyli bir lorda (kral bile olsa) bu yetkiyi vermek istemez, kabulde ettiremez kendini bence. Aynı şekilde kuzeyli Lordlarda bir diğerini kabul etmeyecektir. Jon işte burada devreye girecek bana göre sahte olsun piç olsun olmasın kan bağından dolayı ve kimse Lord Eddark ın evlatlığının bu hakkı olduğunu inkar etmeyecektir.

Vasiyet konusuna girmiyorum daha evvel bu konuda fikrimin değiştiğini söylemiştim

Sansa ve Aegon evliliğine gelirsek,; ben bunun normal şartlarda mümkün olduğunu ama şuan en fazla rehine onu kurtarmış olmuş olmak için isteyeceklerini düşünüyorum. Çünkü Dany nin evliliğini bilmiyorlar ve onun diyara gelip Aegon ile evlenmesi üzerine çoğu plan.Bu sebeple Sansa ile evlilik beklemiyorum. Arianne evet kan bağı var Aegonla ama kraliçelik söz konusu olursa kan bağı yeterli gelmez bence, Dahası Arianne Fırtına burnuna gitti ama Aegonu nasıl tanıyacak, nasıl emin olacak onun o olup olmadığından ?

KL nin son karışmasndan sonra ben Margaery nin Sansadan daha güçlü bir kraliçe adayı olarak çıkmasını beklerim çünkü bu olaylar sırasında Tommen ın ölmesini bekliyorum

neyse yorumları okuduğum kadarı ile katılmaya çalıştım :slight_smile:

Arienne ile evlenmesi kendi iddiasını güçlendirir. yani kendi olduğunu söylediği kişiye destek çıkar yoksa insanlar. Sen ikinci Gaemon soluksaç veya Trystane Dogruateş misin? der desteklemezler. Aegonu

@fecr Loras Ejderha Kayasını aldı

bence arianne-aegon kesin. 3 kraliçenin savaşı arianne-cersei-dany olacak. sansa’nın kraliçe olması biraz daha sonra bence. arianne’nin o quentyn kral olacak,ben ona majesteleri mi diyeceğim lafları,dany’ye laf çakmaları boşa değildi. aegon yeşil bir çocuk aynı robb gibi bir kadının peşine gidecek ve o kadın kesinlikle arianne olur. ayrıca arianne onu kolayca kontrol edebilir. zaten arianne-aegon, dany için ciddi tehdit olurlar.sansa’nın şu an evine kavuşmak en büyük dileği. sansa’yla aegon evlense bile bu evliliğin jon kral olduğu sürece hikayeye pek katkısı olmaz bence. petyr’ın 3 ejderhalı dany varken kaybetmesi kesin ata oynayacağını sanmıyorum. zaten aegon tahtta biraz kalıp yenilecek bence o kadar. dany’yi meşgul etsin diye olaya dahil olan bir piyon.

birde kuzey karmaşada ve kış , Nehirova dağınık, Sansa ile evlense Sansa Aegona ne destek ne başka birşey verir hatta daha kötü eder durumunu
en fazla onun kurtarıcısı koruyucusu olurlar ki bence o da zor
LF onu koruyordur Vadiden çıkaramaz onu kaçırsalar, Anında LF piç kızı olmadığını itiraf edebilir etmese bile tüm vadiyi kapatacak güze sahip
Yapabilecekleri tek şey Sansanın kimliğini vadide onaylarlar sonra aslında tehdit olan işbirliği teklifi adı altında vadinin desteği olur bence

Ben LF ve Varys in belli bir miktar işbiliği içinde olma ihtimalini hiç bir zaman elemedim
çünkü kış bastırmışken, Lysa yeni ölmüşken (bu kısımdan emin değilim ne kadar zaman geçti bilmiyoruz ), Aegonunda tam Fırtına burnunu aldığı yada alacağı bir anda, turnuva ilginç gelliyor bana. KL nin karıştığınıda unutmamak lazım

karıştımışım demek ki :smiley: teşekkürler

Peki bir an için jon’un kraliçesinin Sansa olduğu düşüncesini unutalım, eğer böyle bir ihtimal yoksa Ashford teorisine göre Sansa Aegon’a gidecek, durum böyle olursa söylrdiğime yakın bir senaryo gerçekleşebilir bence.

Arienne bir şeyler yapabilir. Ama gerçekten aşk filizlenir mi buradan bilemem yani. Arienne çok özelliği olan bir kız olmadığı gibi Aegon da aşırı yakışıklı bir insan. Yani bilmiyorum sıradan bir kadın az aşna fişna yaparak baştan çıkarabilir mi Aegon’u. Üstelik Jon Con da gümüş prensine hiç denk olmadığınu düşünüyordu Elia’nın. Aynı hataya düşmesine izin vermeyecektir. Ha Aegon ne kadar ipler tartışılır ama kararları üzerinde etkisi olduğu kesin.

Petyr meselesine gelince, şuanda deli fare Ser Shadrick vadide. Yani Sansa onun tarsfından kaçırılabilir belki.

Jon kral olduğu sürece neden bie önemi olmasın?

Aegon her şekilde sahte olduğunu unutuyorsun
Aegonun sahtelik teorileri tuhaf olsa bile Sidiksu prensi olduğunu Varys onayladı en azından, Yani Targeryan kısmı çöpte bana göre

diğerlerine az çok cavabı yukarı da yazmıştım

Jon henüz diyara kim olduğunu söylemi kimse bilmiyor Jon u. Şuanda Sansa en fazla Vadinin desteği için kullanıla bilir ama vadiden çıkacağını düşünmüyorum. Jon kral olmuş olsa Diyara yeni bir rakip olarak çıkmış olsa mümkün ama henüz olmadı

Teoride gerçek kimlik değil isimler önemli. Joffrey de bir baratheon değil zaten. Eğer gerçek kimliklere girecek olursak teori çöp oşır zaten.

Bence Ashford teorisi gerçek olacak yoksa Martin niye onca hane varken Sansa ile aynı kişileri seçsin ki ?

Arianne çirkin değil diye hatırlıyorum. Çekici anlatılan ve Dornelu olmanın verdiği bir cinselliğe eğilimlik olduğundan Aegon u baştan çıkarabilir.

Jon da Targeryan unutuyorsun ben Teorinin Aegonu değil Jon u ima ettiğini düşünüyorum
Sansanın Aegonla evlenmesi birşey kazandırmaz en fazla rehine yada koz olarak tutarlar onu bence
Evlilik mevzusunda ise Sansadansa Arrianne yada Margaery daha iyi şans olacaktır fakat onlara fırsat kalacağını düşünmüyorum
onların yolunun açılması için Dany nin evlendiğini duymaları lazım o zamana kadarda sahte olduğu ortaya çıkacaktır.
Aegon şun Daenerys’i bekliyor
o zamana kadarda zaten Jon meşru olarak çıkmış Aegonunda sahte olduğu anlaşılacaktır
2. bir nokta
Sansanın adayları gerçekten evlilik için geçen yada planlanan isimler
Joffrey
Willas Tyrell
Trion Lannester
Robert Arryn
Varis Harry
ve ismi geçmese de Bealish
yani 6 aday ama gerçek evlilik henüz yok tamamlanmamış olsa da nikah 3. de
seride 3 ve 7 sayıları çok geçerken bu tesadüf değildir. Ben gerçek evliliğin 7. si olacağını düşünüyorum bu da Aegon değil Aemon!! olacak bence
Teori kesinlikle gerçek ama Aegonu değil Jon yani Aemon (adı Aemon çıkmazsa fena bozulacağım
:smiley: ) işaret etmediğini düşünüyorum
3. bir noktada yazayım hadi
kitap çok karmaşık uzun zaten 2 kitap kalmış 3. kitaba kadar Sansa KL den çıkamamış, 2 kitaptır da vadide şimdi birde Fırtına burnuna giderse ne zaman dönecek kuzeye… zaten karmaşık kitap daha fazla karmaşık yapacağını sanmıyorum ben kitapları yazarın zaten toparlayamadığından biri bekletiyor

Valla benim okuduğum kadarıyla arianne çok anasının gözü bir kız. İşini biliyor. Ve çokta güzel.
Robb o ortalama düzeydeki westerling kızına kandıysa arianne aegon a neler yaptırır.ayrıca aegon bana joffrey gibi görünüşte iyi konuşan,cesur yetenekli birine benziyor ama bence bunların altı o kadar dolu değil. Ordu yöneteceğim diyor ama bir taşadam -mıydı??- karşısında korkudan hareketsiz kalakalıyor. Sansa bu kadar eviyle bağ kurmaya başlamışken ben artık vadi den sonraki durağın kışyarı olduğunu düşünüyorun.şu peşinde adamlar olan gri kız belki de sansa’dır. Çünkü sansa nın diyar üzerinde iddiası olan biriyle evlenmesi kuzeyde daha da karmaşa yaratır. Şu saatten sonra jon kral olursa işlerin kuzeyde kendi içlerinde düzeleceğini düşünüyorum. Ayrıca bence dizide kalan starkların kuzeyde toplanması kısmı ,kitapta da olacak.sansa’da zaten bu saatten sonra pek taht hırsı kalmadı.3 kraliçenin savaşı için önce kraliçelerin 3 ününde tahtı hırsla istemesi lazım. Ayrıca aegon la evleneceği yönünde hiç işaret yok ki. Arianne nin povu o yönde ilerliyor ama tamamen. Bak quentyn in öldüğü öğrenilirse marteller dany den vazgeçecekler. Lannisterlara dönemeyecekleri için aegon a dönecekler. Ve aegon un en büyük destekçileri olacaklar.Arianne de büyük ihtimalle aegon’un aklını çelip evlenecek onunla. Aegon aynı robb gibi kadınlara kolayca kapılacak yaşta.