Çember Serisi -Ted Dekker-

Yeşil - Siyah - Kırmızı - Beyaz olmak üzere 4 kitaptan oluşan ilginç bir seri.Lafı fazla uzatmadan sözü şimdi otoritelere bırakıyorum:).

Tanıtım Yazısı
Başlangıcı Olan Her Şeyin Bir de Sonu Vardır…Çember Nerede Başlıyor?
Çoğu serinin aksine, Çember Serisi tamamen döngüseldir; yani Kitap Sıfır olan Yeşil, hem seriyi okumamış olanlar için bir başlangıç, hem de Siyah, Kırmızı ve Beyaz’ı okuyup seriyi tamamlayanlar için bitiş niteliğindedir. Korkmayın, hikâye hem çember hem de sıfır gibi kesintisiz işler. Seçim size kalmış. İster Siyah’la ister Yeşil’le başlayın.

Maceranın derinliklerine dalın.

-Ted DeKker-

Sonunda… Çember yeniden doğdu.

Yeşil’e hoş geldiniz. Kitap Sıfır’a.

Yeşil kitap sıfırdır; çember için hem başlangıç hem de bitiş çizgisidir.

Çember, renklerin dünyasıdır ve bu renklerden Yeşil ise baş döndüren hazdır.

Yeşil, kıyamette yaşanan bir aşk ve ihanet hikâyesidir.

24 yaşındaki genç Thomas Hunter, bizim dünyamızda ve bizim yaşadığımız zamanda bir gün uyuyakalır ve gözlerini 2000 yıl ileride, kadim peygamberlerin önceden bildirdiği o korkunç kıyametin yakıp yıktığı başka bir dünyaya ait Kara Orman’da açar.

Savaş, ihanet, hastalık ve ölüm, yaşayan her canlıyı tehdit etmektedir ve buna engel olabilecek tek bir kişi vardır: Thomas Hunter.

Dünyanın dengesinin aniden şiddetle sarsılması ise an meselesidir.

Thomas zamanlar arası geçişi bulmalı ve iki dünyanın da kurtuluş anahtarının gizli olabileceği dünyamıza dönmelidir.

Daha önce duyduklarınıza hiç benzemeyen bir kıyamet öyküsüne buyurun. Bu kendi tarihimizle ilişkili, öylesine şaşırtıcı bir öykü ki başka bir dünyada olduğunuzu unutacaksınız.

“Çembere girdiğinizde sizin de kazanmanız gereken bir savaş olacak. Hazırlıklı olun!”

-Goodreads-

“Eğer hala çembere girmediyseniz, renklerin gizemini bir başka ağızdan dinlemenin hiçbir anlamı olamaz. Orada olanları hiç kimse, Ted Dekker’ın kendi sözcüklerinden daha ihtişamlı yansıtamaz.”

-Fantastic Fiction-

“Milyonlarca insanın bu seriyi neden okuduğunu son sayfaları çevirirken anladım: Yeşil, hepimizi çağırıyor.”

-Los Angeles Times-

“Uzun zamandır böylesine etkileyici bir seriye tanık olmadım. Başlangıcı olan her şeyin bittiği yeri, bu seride göreceksiniz.”

-Amazon.com-
Son olarak başlıyacak acil bir seriye ihtiyacınız varsa bu seri oldukça idealdir.Hem fiyatta uygundur ben uşakta az pazarlıkla 50 kağıda aldım seriyi:) isteğe göre 1 haftadada biter 1 ayda dayanır :slight_smile:

Yeşil’den başladım çok çok iyi gidiyor kesinlikle öneriyorum bu seriyi. Elimde sadece Kırmızı yok yakın zamanda almam lazım (: konusu çok ilginç. Fantastik severler ( eminim oldukça fazladır bu forumda :slight_smile: ) okumalı diyorum. nokta.

oku oku bitmez dedikleri bu olsa gerek :smiley:
e-kitabını indiriyorum şu an.
sağolasın +rep

Nasıl yani O.o
Yeşil hem ilk hem son kitap mı :S ?

BİRİ BENİ AYDINLATSIN !!

Evet. Yeşil kitap sıfır olarak geçiyor. istersen ondan okumaya başlayıp Beyaz’la bitirebilirsin. istersen Siyah’la başlayıp Yeşil’le bitirebilirsin. değişen hiçbir şey olmuyor. Yani sıralaman istersen Yeşil-Siyah-Kırmızı-Beyaz olabilir istersen de Siyah-Kırmızı-Beyaz-Yeşil. sana kalmış.

[quote=“RobbSnow, post:5, topic:1964”]
Evet. Yeşil kitap sıfır olarak geçiyor. istersen ondan okumaya başlayıp Beyaz’la bitirebilirsin. istersen Siyah’la başlayıp Yeşil’le bitirebilirsin. değişen hiçbir şey olmuyor. Yani sıralaman istersen Yeşil-Siyah-Kırmızı-Beyaz olabilir istersen de Siyah-Kırmızı-Beyaz-Yeşil. sana kalmış.
[/quote]nasıl yani olay örgüsü bozulmuyormu ?

çok enteresan

[quote=“MCK, post:6, topic:1964”]

Söyelenenlere göre hayır. Ben sırf bu enteresanlıktan dolayı başladım :slight_smile: Yeşil’i okuyorum diğer 3ü bitsin tekrar Yeşil’i okuyacağım bakalım nasıl oluyor :smiley: