Cersei Lannister

Sarı çiyan :smiley:

Sinirlerimi aşırı bozan bir karakter. Ama son bölümde sinirleri bozulan ben olmadım :slight_smile:

Çaptan iyicene düştüm mü ne. Yoksa daha kalitelerini gördüğümüz için mi böyle gözüküyor? :smiley:

Bu kadın menopoz döneminde falan da değil. Buna rağmen nerden geliyo bu ateşi bilmem ki? Artık biri söndürsün de rahatlayalım .

En nefret karakter baska bisey demiyorum

Bu kadına haksızlık yapıldığı kanısındayım.Zengin ve soylu bir ailenin kızı olmasına rağmen sırf cinsiyeti yüzünden geri plana atılan,erkek kardeşi kadar değer verilmeyen,hayalindeki Prens ile evlenemeyip tahtı ele geçiren adama güç ve müttefiklik için peşkeş çekilen bir kurban.Her kadının hayalini kurduğu kraliçelik makamında ayyaş bir sersem çıkan kocasının sürekli tecavüzüne uğramıştır.Kardeşi ile aşkını sürdürüp 3 evlat sahibi olduktan sonra çocukları için herşeyi yapan sert ve otoriter bir anne olmuştur.Dolayısyla kendisi,ailesi ve çocuklarının ayakta kalması için entrika,cinayet ve komplolarda uzmanlaşan acımasız bir karakter olmuştur.Başka türlü olunursa o dünyada var olmak imkansız çünkü.

Yedi krallığın en ateşli ve baştan çıkarıcı kadınların başında geldiği tartışmasız.4.kitabı okurken kim Sör Osney Karakazan’ın yerinde olmak istemez ki?

Ve tüm bunlar ona masum insanlara işkence ettirme hakkını veriyor -_-
İşkenceye başladığı an Cersei en karanlık noktasına ulaştı bence.
Cersei bir kadın olmasından hayıflanabilir ama kendisinden başka hiçbir kadına sevgi/saygı beslemiyor. Onlardan nefret ediyor. Onlara işkence ettiriyor. Onlara iftira atıyor.
Çocukları arasında ayrımcılık yapıyor.

Ve saydığın tüm bu olaylardan önce en yakın ve tek arkadaşı Melara Hetherspon’u öldürüyor… Yani Cersei doğuştan bencil.

Cersei’nin egosu >>>>>>> Essos

Nedense nefret etmiyorum,Catelyn’den iyi hatta.

Açıkla. Yalvarıyorum sana açıkla. Bu kadın nasıl Cat’den iyi olabilir ?
Ne içiyorsunuz siz yaa .s

Onu Cersei öldürmüyor

kılıçların fırtınasına kadar seviyodum hatta favori karakterlerim arasındaydı ama sonra bozdu egosu beyninden çok çalışmaya başladı

@Revan31 Cersei öldürüyor -_-

Catelyn Stark Yedi Krallık’ın en iyi annesi ve eşidir arkadaşlar.
Cersei ile Catelyn’i karşılaştırmak bile hata…

Ben.

Fikirler göreceli tabi.

Cersei anneden çok bir güzellik abidesi, alımlı bir o kadar da ihtiraslı gücü seven bu uğurda da yapmayacağı şey olmayan bir karakter.
Cat’i Maksim Gorki’nin Ana’ sı ile özdeşleştiriyorum biraz da…

Melera kuyuda boğuluyor

Öyle değil işte.
Büyücü kadın Melara’ya “ölüm çok yakında” dedikten sonra “can you smell her breath?” diyor.ama türkçeye çevirisinde belli olmuyor tabii bu.

Biz de bu yüzden Cersei’nin öldürdüğünü tahmin ediyoruz.

Kraliçem, kadınımmm :D:D

Fahişeden başka bir şey değil.Jaime de sonunda bunu gördü ve resti çekti.