Cersei Lannister

Sonunu bilen biri nasıl rahatça yaşayabilir ki? Paranoyasını hep buna bağlıyorum ben. Kargaların Ziyafeti’nde bunu daha iyi anladım. Bir de nedense seviyorum bu karakteri ben. Son 2 kitap kaldı hala hayatta, okumakta zevkli bence.

Paranoyasının esiri olmuş.Yaptıkları affedilemez.Ama yinede ondan nefret etmeye gerek bile duymuyorum.Kendi kendinin cezasını veriyor zaten,sonuyla mücadelesi epey yıpratıyor onu.

Saçlarına hastayım sadeceee…

Nedense gıcık oluyorum direk. İtici geliyor. Güzel mi güzel orası başka. Karakteri çekilmiyor. Küstah.

Westerosun Kösem Sultanıdır.Çocuklarının hayatı ve kendi iktidarı için herkesi harcayıp herşeyi yapacak gözü kara biri.Yaptığı her şeyde sonuna kadar haklıdır.Çünkü Taht oyunlarında ya kazanırsın yada ölürsün.Bunun ortası yoktur.

Sonu çok çok fena olacak bence.

Hele de Jaime’nin elinden olursa -ki ben öyle düşünüyorum- tadından yenmeyecektir.

Bence Jaime ile birlikte katledilecekler. İsyan gibi bir yolla

Ben yukarıda Valonqar-küçük kardeş teorisine gönderme yapmıştım. Sözü geçen kehanetteki küçük kardeşin Jaime olduğuna ve Cersei’nin ölümünün onun elinden olacağına inanıyorum. Daha doğrusu temenni ediyorum diyeyim. GRRM böylesi dramatik bi sahneyi esirgemez bence.

Şu seride taht oyununu layıkıyla oynayan tek insan olduğundan mütevellit sevmeyenleri anlayamıyorum.
O devire böyle kraliçe.
Ayrıca kendisi Targaryenlerin asırlardır yaptığı ensest hakkında onlardan fazla küfür ve hakaret yiyerek haksız yere itibarsızlaştırılmıştır.
Bu devirde bu halka ne kadar çılgın ateş atsak azdır…

Ensest yapan Targaryenler evli oldukları için doğan çocukları piç değildi. Cersei’in çocukları piç bu yüzden tahtta hiçbir hakkı yok oğullarının. Cersei Stannis’e yenilmeye mahkum. R’hllor Stannis’i korusun.

Sanırım eksik/fazla anlaşıldım.
Evlilik ile ensesti savunuyorsanız zaten başta false.
Öte yandan ben Cersei için yazdım bunları. Çocuklarının tahtta hakları olmaları veya olmamaları beni ilgilendirmiyor. Cersei’nin Robert’tan gelen verasetle hakkı var o da en güzelini yapıp dibe batırıyor krallığı.
Eline sağlık kraliçem.

Aslında hiçbir hakkı yok. Hatırlıyor musun bilmem, birinci kitapta Robert, Ned’e öldüğünde krallığı yönetme yetkisi vermişti. Cersei kralın mühürünün bulunduğu kağıdı parçalara ayırdı ve Ned’in krallığı yönetme şansını yok etti.

Bunun için -Game of Thrones- diyoruz.
Biz hakkı olmadığını (!) bilebiliriz. Onlar bilmiyor. Onun için bu haldeler. Dışarıdan tartışmak yerine içeriden bakıldığında bence harika birisi Cersei.

Evet, onlar bilmiyor ama bu hakkı olmadığı gerçeğini değiştirmez. Kralla evliyken kralın muhafızı olan ikiz kardeşiyle yatıp, o uzaktayken kuzeniyle yatan bir kadın içeriden bakıldığında nasıl harika birisi olabilir. Tyrion’a yaptıklarını ve oğlunu kontrol edemeyişini saymıyorum bile.

Evet bu akşam ki zaman harcayışı yeter. Sonuçta ikimizinde farklı fikirleri var ve doğruluğunu kabul edemeyeceğimiz önergeler sunuluyor. Siz haklısınız. Ben de haklıyım. Konuyu uzatmanın manası yok. Bence sevilir sizce sevilmez. Teşekkürler fikir alışverişi için

Bu rolü sibel kekilliye verselerdi olurdu hani :slight_smile:

Bir şey değil. :biggrin:

entrika ceviriyor da ne oluyor 4. kitabin sonunda basina gelenleri gorduk. diger kitaplarda olaylarin onun icin daha kotuye gidecegine eminim.
entrikada, taht oyununda cok iyi olabilir (gerci basina gelenler bunda da pek iyi oldugunu gostermiyor) ama berbat bi yonetici ayrica deli ve beyinsiz :confused:

Çok iyi bir anne,güçlü kraliçe,şehvetli bir sevgili ancak kötü bir vekil kraliçe olmuştur.Otoriter güçlü bir baba ile her daim ailenin göz bebeği ikiz kardeşinin gölgesinde kendini kanıtlama ve yükselme mücadelesi vermiştir.

Şartlar gereği zalim,entrikacı ve katil olmuştur.Çünkü seride güçlü ve kurnaz olmazsan yok olursun.

1. kitabı okumanın ardından, akıbetini çok merakla bekliyorum.