Cersei Lannister

pardon, beni tanıyomusun?
ayrıca son kitabı okumadın herhalde. cersei’nin son pov’unu.

aww unella kimdi ki

Rahibe Unella. Vardıya tutukluyken 3 rahibe…
Yürüyüşte eşlik etti.

‘‘the queen you love to hate’’ martinin tabiriyle

Acayip güzel bir kadın. Maalesef Tywin’in dediği gibi kendisini fazla zeki sanıyor ama salağın teki

seviyorum bu kadını… Lena ile gözümde efsane oldu.

Cercei veya Tywin veya herhangi bir Lannister, neden Stannis’e dalavere yapmak yerine birbirlerini yiyo? Cercei sürekli düşmanlarımız her yerde, düşmanlarımız, bizim düşmanlarımız var diyo ama Stannis’i unuttular mı yani? Yaşadığını biliyolar. Öyle bi adamın böyle bi zamanda susup oturcağını da sanmıyolardır. ee hani nerde icraat?

Lannisterlar şuan bitik durumdalar…

Öncelik Robb’du onu bitirdiler, Ejderha Kayası da alındı aslında doğal olarak tehdit olarak gözükmüyo şimdilik…
Stannis’i en iyi tanıyanlardan biri Tywin demişti zaten başımızı en çok ağrıtıcak olan Stannis diye…

Kevan da öldükten sonra Lannsiterlar’ın işi bitti (tyrion westerosa gelene kadar:D)

Stannis’i zaten hep en büyük tehdit olarak gördüler ve görüyorlar. Tywin’di sanırım Renly, Robb veya Balon değil bizim için en büyük tehdit Stannis gibisinden bir söz söyleyen.

Stannis Ejderhakayası’ndayken burunlarının dibindeydi ama Ejderhakayası’ndaki yaklaşık 2 bin kişilik Stannis’in garnizonu on binlerce kişilik kraliyet güçleriyle başa çıkabilirdi çünkü Ejderhakayası böyle bir kale, başında da Stannis gibi bir komutan olunca ona saldırmak mantıklı gelmiyordu. Üstüne Stannis’e yolladıkları birliklerden sonra KL ve Batı Toprakları savunmasız kalacaktı.

Bir de kraliyet donanmasının eksikliği. Stannis Ejderhakayası’ndayken kraliyet donanması yoktu, yalnızca Redwyneların donanması vardı. Stannis Ejderhakayası’ndan ayrıldıktan sonra donanma kuruldu o donanmayı da Aurane Su kendi çıkarları için aldı.

Bunların farkındayım ama ne biliyim Tywin gibi bi adam Stannis’i atlamaz bence. Sanki burda saklanmış bi şey var. Sonra aklıma mektup geliyo Bolton’ların Lannister’larla işbirliği yapması falan. Sonuçta Robb demir taht için ayaklanmamıştı. Yarım tahditti ve düğünde işi bitti. Stannis ise güçlü bi tehdit. O kadar insan (Cercei Tywin Tyrion Varys Baelish vs…) Stannis’e sürpriz hazırlamayı unutmuş olamaz. Bak böyle söyleyince harbiden biraz daha emin oldum. O mektupta onların parmağı var. Olabilitesi yüksek.

Doğru. Zaten Stannis’e doğru ordu yürütmelerini beklemiyorum. Kendi iç karışıklıkları varken bu saçma olurdu baya. Demek istediğim küçük oyunlar falan. Bu adamlar düşmanlarını doğru düzgün savaşarak yok etmemiş ki. Targaryen bebeklerini katlettiler, Reyne’leri yok ettiler,Robb’u düğünde hallettiler… Dünyanın öbür ucundaki Dany’nın bebeği için suikast girişimi bile oldu. Ama Stannis’e hiç tuzak yok?
He bu arada tek kızıl kadın Melisandre mi? Nerden çıktı bi anda Stannis’in yanında bitti? Madem Tanrı seçti onu başkaları niye gelmedi peşinden?

laf arasında robb’a lütfen giydirmeyin :smiley: rica ediciim :smiley:

Aslaa :smiley: Robb’u severdim. Öyle bi amacım yok o anlamda demedim :smiley:

Yalnız şöyle de bir olay var.Stannis diğer Lordlara göre çok daha küçük bir çevrede yaşayan bir insandı.Stannis’in yanına casus sokmaları bu açıdan daha da zor.Özellikle Beş Kralın Savaşı başlayana kadar kendi kabuğuna çekilmişti.Emrinde büyük Kraliyet Donanması vardı ve bu donanmanın 15 yıllık Amiraliydi.Kraliyet Donanması sayesinde bütün Dar Denizde hakimiyeti vardı.Hatta Kraliyet Donanması Stannis’in üzerlerinde kurduğu muazzam etki ve kontrol sayesinde Kralın Şehrine değil Stannis’e bağlı kalmıştı.Hal böyle iken Ejderha Kayasına en başından bu yana ulaşmaları imkansızdı.Karası Savaşının ardından bile elinde Salladhor Saan’ın donanması vardı.Lannisterlarda ise sadece Redwyne donanması vardı.Onun da güneyde gelmesi vakit alıyordu.Zaten Stannis Ejderha Kayasını terk edince ancak fırsat buldular

@“Mimar Brandon Stark” Bak bu mantıklı oldu. Sağol açıklama için.

Sevmedim…sevmiyorum…sevmeyeceğim…
Hele ki dizide saçları ve kaşları arasındaki uyumsuzluk beni benden almıştı…
En yakın zamanda öldürülmesi dileğiyle…

Cersei Lannister karakter olarak sevmemek tamam ama, oyuncu olarak sevmemek…

Kaş diyince orda bi dur hacı. Dany varkene!!1!1 :smiley:

Oyunculuğuna lafım yok kesinlikle. Karakteri sevmiyorum sadece :slight_smile:

Hürrem Sultan gibi yaptığı herşeyi çocuklarını korumak ve iktidarını sağlamlaştırmak için yapmıştır.Cesur,gözükara,hırslı ve acımasız bir kadındır.Tek eksiği kadın olarak dünyaya gelmektir.Kötü karakter denmeyecek kadar gerçekçi sağlam bir karakterdir.Tabii her şeyi kontrol edemeyeceği için ufak bir hatayla dibe vurmuştur.

Sahip olduğu tek şey güzelliğidir ve Baelish’in de dediği gibi onu da yakında kaybedecektir.

Hanesinin sözleri ise; “Oğlumu verin banaaa!”

Jamie’nin elinin kesilmesinden ilham alarak söylüyorum, Cersei’nin de dili kesilmelidir. Bu kadının dili cidden zehirli. Jamie’yi Brienne’yle olan yolculuğundan sonra bile sevemedim, ama bu adamda evliya sabrı var ya da manyak. Cersei sevilir mi ya?