Cersei Lannister

Robert ile olan evliliğine kadar başına gelenlerden bahsetmiyoruz bile

Tyrion ile müadelesini kendi başlatmış kadındır. Tyrion’un Joffrey’in Eli olarak ona yardım etme çabalarına asla inanmamış, illa ki de bir ihanet beklemiştir. Tyrion, Joffrey’in hakimiyeti sarsılmasın diye uğraşırken Cersei Joffrey’i daha fazla azdıran taraf olmuştur. Tywin ve Tyrion ne yaparsa yapsın Cersei hep burnunun dikine gitmiştir. O oğlunu taht odasına alıp Stannis’i beklerken kendisine acımadım hiç.

Tyrion ile olan savaşını kendi başlatmıştır. Doğumda annesinin ölmesi ve Tyrion’un cüce olması onun suçu değildir. Cersei yobazın tekidir. Açık ve net. Anne diye acıyamayız, zira kendisi bir anne olarak Catelyn’e acımamıştır.

Cersei’mi kazanan tarafta? Kendi kuyusunu kazan birisiydi. Tüm gücünü dişiliğiyle kazanıyor. Kendisi Kral Şehri’nde vermedik adam bırakmıyor. Tyrion’un hareketleri çok anlamlı. Cersei yanında hep hainleri bulundururken Tyrion onların neler yapabileceğini bildiği için onlardan kurtuluyor. Cersei’ye acıdığım noktalar varsada kötü kalpli bir kadın. Çocuklarını düşündüğüde pek söylenemez. Daha kötü yaptı çocuklarını. Onları büyüten Cersei’ydi ve Joffrey’in nasıl biri olduğu ortada. Kevan Lannister ne güzel söylüyordu Cersei’ye. “Joffrey’de gördüklerinden anlıyorum ki, yetersiz bir hükümdar olduğun kadar yetersiz bir annesin”…

-Bir köpek vahşileştiğinde, suç sahibindedir
Kevan Lannister

Tyrion’ı paranoya haline getirdi.Ne olsa ondan buluyor bir de adamın halini görse.Başkalarına çektirdikleri yanına kalmaz umarım.

@Dexter Morgan Onlar daha küçük. Hele bir büyüsünler o zaman görürüz nasıl olacaklar. Yine de joff. hariç ikisini severim. Fakat Cersei ilk çocuğu joffrey olduğu için ona çok bağlı… o kadar ilgi ile çocuğu getirdiği hal ortada. Umarım Tommen Joffrey’in yaşına ulaşırda nasıl bir çocuk olduğunu görürüz. Gerçi o kadar yaşayacağını düşünmüyorum.

asıl sen take your blinders off. Kadınları Qyburn’e yollaması nefret etmek için yeter de artar bile. 10 ayrı karektere ettiğim nefreti Cersei hanım kızımıza etmemi sağlıyor. Ve tamamiyle bilinçli olarak yapıyor. Bilinçsiz olarak yollayacak hali yok?!?! Uyku sersemiydi demiceksin herhalde? Hayır. Tamamiyle hiçbir vicdan azabı çekmeden kadınları tuhaf işkenceler altında ölmesi için zifiri karanlık zindanlara yolluyor. Ve içinde ne bir gram üzüntü ne de vicdan azabı var.

Erkekleri kullanmak için onlarla yatıyor. Bunu kendi pov bölümünde açık açık düşünüyor zaten. Daha halka sesleniş mi yapsın.

Tyrion ablasına karşı sanki ezelden beri düşmanmış gibi konuşuyorsun. Cersei azcık insan gibi davransa o da iyi davranacak zaten. Cersei daha bebekken Tyrion’ı cimcikliyormuş bişiye sinirlenince, pipisini kıvırıyormuş. Ayrıca Melara’yı öldürdü, kıskançlık uğruna. Hadi o yaşta adam mı öldürülür falan diycem Arya da öldürüyor ama Arya en azından hayatta kalmak için Cersei ise kıskançlıktan kuyuya atıyor tek arkadaşını.

Kurt olayında neden masum olanı öldürtüyor? Kendi oğlunu melek olarak görüyor zaten. Arya o mevzuda 1000 kat haklı olsaydı Cersei yine kendi bildiğini okuyacaktı.

Tüm bunların yanında Robert’ın piçlerini öldürttü.
Çamaşırcı kadınları kıyafetleri olmuyor diye dövdürttü? Halbuki kendi kendine diyor iyice g*tü göbeği saldım diye?

Doğuda kocaman bir cüce katliamı başlattı. Bir sürü masum cüce sırf Cersei hanımın sadistik arzuları yüzünden başlarından, ve minumum olarak burunlarından oldu.

Margaery ve kuzenlerini haksız yere iftira attı. Ki Margaery kendi de dedi, septte tutsak tutulduklarında kimseyi uyutmuyorlar. Ve evet uyku düzenini bozmaları da bir çeşit işkence. Ne zaman uykuya dalsalar anında uyandırıyorlar. Bu kızların tüm kitap boyunca yaptıkları tek şey, en azından kuzenlerinin, etrafda çiçek toplayıp at sürmek nakış yapıp dua etmek olmadı yaz dili öğrenmeye çalışmak o da olmadı cyvasse oynamak.

Ek olarak en alakasız kişilere bulaşmasıyla meşhur. Jon Kar ve Trystane Martell. Jon Kar’ı öldürtmeyi fanteziliyordu kendisi ve Trytane’ı ise sadece Martell ve Myrcella ile nişanlı olduğu için öldürmeyi planladı?!?!?!

Ve artık HERŞEY ÇOCUKLARIM İÇİN mottosunu da bırakın. Kehaneti yüzünden böyle davranıyor. Onlar ölünce sıra ona gelecek. Güç zaten çocuklarından geçiyor. Analık namına bir şey olsaydı Tommen’a iyi davranırdı. Çocuğa sürekli eziyet sürekli ızdırap. Diğer anneleri önemsememsi de cabası.

Catelyn anneyse bu ne?!?1

Arkadaş duygularımın tercümanlığını yapmış.

Cersei dediğiniz insan kendine mezar kazmuş kişidir.

Herşeyi çocukları için yapmaya çalışan ve herzaman çocuklarının zarar gördüğü ve de göreceği yegane insan.

Allah böyle anne nasip etmesin kimseye.

Tywin’in ustaca kurduğu dengeyi bir bir bozması da cabası.

O sempde yaptığı şeyler aklımdan çıkmayacak ohohshsşs.

Joffrey’e her fırsatta Kuzey ve Kuzeyliler bizim düşmanımız diyerek nifak tohumları eken Cersei’ydi. Tyrion saraydaki sahte dostları gönderdi. Yani daha fazlası verildiğinde Lannisterları satacak insanları gönderdi. Akıllıcaydı. Daha önce orada olsaydı Eddard’ın kellesi kafasında olurdu, Sansa ve Arya Kışyarı’na Eddard da Sur’a giderdi. Kimseye bir zarar gelmezdi ve savaş bu denli büyümezdi.

Joffrey konusunda bir şey söylemek istiyorum. Joffrey sadece kötü bir anne ürünü değil, aynı zamanda kötü bir babanın eseri. Robert bir kez bile ilgilenmemiş ki Joff ile. Üstelik kendisinden sonra tahta onun geçeceğini biliyor. Yani baba olarak sevmiyorsan bile bari prens olarak yetiştir. El insaf. Jamie gerçek baba oldugunu bildiği halde o da ilgilenmemiş çocukla. Sonra da törenden önce onu hiç oğlum olarak görmedim gibi bisey söyledi. E dayı olarak da görmedin. Kimse çocukla ilgilenmemiş. İlgilenen tek kişi de Cersei gibi biri olunca ortaya Joffrey çıkıyor işte. Vah ki ne vah.

Prens nasıl yetiştirilir diye Aegon’a baksınlar.

katılıyorum.

ibretlik tespit

Şu an o başlığı bulamadım ama Cersei’nin kehanetinde küçük kardeş tarafından öldürüleceği söyleniyordu. Bu son bölümde Margaery’nin imalı ‘kız kardeş’ demesinden sonra Marg tarafından öldürüleceğini düşünmeye başladım.

zaaaaaaaaaXd

Tywin’in aylarca uğraşıp kurduğu sorunsuz Westeros ortamını birkaç ayda aptallığı ve beceriksiz idareciliğiyle yerle bir etmiştir.

Valonqar’ı tarafından öldürüleceği söyleniyor.Valonqar küçük erkek kardeş demek.Yani Margaery olamaz.

Çeviri kurbanı olma ihtimalimiz var ne yazık ki. Orjinal olarak bakmak lazım olaya. Tam bilmiyorum ama sanırsam orjinalinde küçük kardeşti, ya da kardeş. Ama sis mi bro mu bilmiyorum.

Vay be,aylardır kandırılıyormuşum.Orjinalini edinip bakmalıyım.

İyi de bu bir şeyi değiştirmez ki. Cersei hiç bir zaman Loras’la evlenemez çünkü Loras Kral Muhafızı. Margaery ile görümce olma ihtimali yok yani. O yüzden valonqar ya Jamie ya da Tyrion.

Orada “kızkardeş” kelimesini akrabalıktan dolayı değil de bir kardeş gibi görme olarak söyledi.Tabi bu nasıl olacaksa :smiley: