Cersei Lannister

Cersei’nin Margaery’i kız kardeş olarak görme olasılığı < Efkarlı Edd’in Lord Kumandan olma olasılığı auhafuhsfg

Aynen öyle :smiley:
Zaten kitaplardaki durum malum.

Özellikle Tommen devrinde kral naibi olarak entrikaları ve yanlış politik kararlarıyla Baelish ve Tyrion’un öngörülerine uygun olarak babasının oluşturduğu sorunsuz krallığı ve Lannister hakimiyetini yerle bir etmiştir.

Hep diyordum Cercei hayattaysa babasına dua etsin diye babası da eşek cennetine gitti Jamie çekip çeviremez bu kadını

Ben bu kadına artık hiçbirşey hissetmiyorum bi oğlu bi bu oğlu öldü inşallah buda ölür.

Trajik bir karakter.
Yaptığı her eylemde haklı olduğu taraflar var.Aşkını,çocuklarını,gücünü ve iktidarını korumak için Westeros gibi bir yerde her yol mübah.Aksi halde yok olup gidersin.Gücü kazanmak ve elinde tutmak için acımasız olmak gerekiyor.
Tarihimizde Hürrem ve Kösem Sultan gibi iktidar sahibi sultanları okuyan gençlerin Cersei’den nefret etmek yerine biraz empati yapması gerekli.
1-Gücünü devam etttirmek için kendi oğlunu tahta çıkarmak ve bu uğurda tüm rakipleri saf dışı etmek şart.Aksi halde mahvolursun.
2-Oğlun hükümdar olduktan sonra hükümdar annesi olarak devlet yönetiminde kendine yakın adamları görev dağılımı yapmalısın.Özellikle ordunun başında kendi adamın olmalı.Aksi halde darbeyle kellen gider.
3-Oğlunun karısı ile er ya da güç iktidar mücadelesi başlar.Oğlun karını dinleyip seni sürgüne yollarsa işin biter.Kösem Sultanın başına geldiği gibi.

Ne Daenerys ne Stannis ne de başkası, dizide katledilen en büyük karakter budur.

Nerde o kitaptaki paranoyak, narsist, cinselliğini ve cazibesini istediğini elde etmek için kullanan, manipulatif Cersei nerde dizideki asil, kıskanç ama herşeyini çocukları için yapan Cersei.
Artık kesinlikle iki farklı karakter olarak izliyorum, ki kitaptaki Cersei’nin her ne kadar sıfıra yakın savunulacak tarafı da olsa en azından daha renkli ve ilginç bir karakterdi. Dizide ise çocuklarını korumak için güçlü ve katı kalpli duran aslında pamuk gibi bir kalbi olan bir anne o.

Senaristler onun Ned’i ve Karakazanlar’a kendisini bağlamak için cinselliğini kullanmasını; Kral muhafızları’ndan birine Tyrion’u öldürmesi görevini vermesini, ilerde Joffrey’in önüne çıkmasınlar diye Robert’ın bebeklerini katletmesini, sırf içinde Tyrion olabilir diye koca El Kulesi’ni yaktırıp keyifle seyretmesini, kendisine yardıma gelen insanları ve hoşlanmadığı tipleri işkenceye göndermesini keserek veya misyonlarını başka karakterlere yükleyerek ne amaçlamaya çalışıyor bilmiyorum.
Her karakterin iyi ve kötü yanları vardır ve bu seride de o gri karakterlerden bolca var ama normalde karakter olarak Ramsay’e daha yakın olması gereken bir Cersei şu an dizide Daenerys’den veya Arya’dan katbekat iyi görünüyor. Yaptığı herşeyi çocukları için yaptı ve en azından Dany gibi intikam için kimseye işkence etmedi, canını yakmadı; sanki bilmiyormuşuz gibi istisnasız her bölüm annelik özelliğinin vurgulanması da cabası.

Ya karaktere çok büyük bir sempatileri var ya da oynayan oyuncuya, bilemeyeceğim.

Unvanlara Kraliçe’yi de ekle artık :smiley:

@“queen arianne” ben sizi yalnız bırakayım

@queenirem forumumuza hoşgeldin. Kullanıcı panelinden grup üyelikleri seçilebiliyor. Lannisterlar’ı seçmeni ve iyi forumlar geçirmeni diliyorum.

Sağlıcakla kal ey Lannister, isminin birincisi Cersei “İrem” Lannister…

Bu cersei kadar yollusu yok. Herkes kafa dengiyle işte!

Not: üyelere hakaret içermemektedir.

Cersei gizli bir operasyonla krallık içerisindeki hainleri ve paralelleri tespit edip hepsini çılgınateşe vermiştir. Tek suçu düzen sağlamak.

Çılgın Cersei en sevdiğim kadın karakter diyerleri bok yesin .

Ona hırsız diyorlar, doğru. Çünkü bizim çılgınateşimizi çaldı.

Darbe nasıl yapılır öğreten kraliçe gibi kraliçe… Şaka şaka, hiç sevmem. Acaba II. Aerys (nam-ı değer Mad King), Tywin’in evlilik planına atar yapmasaydı nasıl olaylar dönerdi? Merak etmiyor değilim.

Sırf Jaime’den üç çocuk yaptığı için bile tescilli bir aptaldır kendileri.

Bu karıyı hiç sevmiyorum , tam bir şerefsiz. Lannister işte. Hiç sevmiyorum yaa. Ben High Sparrow kazansın istiyordum. Sonra dany gelip ondan alsın. Zaten Tyrell kardeşleri öldürünce öyle bi sövdüm ki komşu kalaşnikovlarla aşağı indi. Bide o kadar yaptıklarından sonra kahraman gibi gösterilmiyor mu? O kadar muhteşem bi sezon finalinde şu karının ölümü harika olmaz mıydı yaa? Yani eriyip giderdim.

Şerefsiz karı

KUZEY , VADİ ve NEHİR KRALI KUZGUN KULLANARAK GÖNDERDİ

St*rkları kudurtan yüce kraliçe

Çılgın Cersei KL’yi coşturuyor.

#kullaniciadidegisikligigerigelsin

Dorne çölünün Prensesi Arianne Martell tarafından kuzgunla gönderildi.

Tywin Reyizin söylediği gibi:
“Sana kadın olduğun için güvenmiyor değilim, sana güvenmiyorum çünkü düşündüğün kadar zeki değilsin.”