Cersei’nin Kehaneti

8-sezon

Düşecek ama nasıl düşeceği önemli olan bana kalırsa :smiley:

Sinema/edebiyatta zaten kehanet meseleleri işlenirken hep bu şekilde oluyor; bu şekilde iki şeyi anlatıyorlar insanlara.

1- Ölüm kaderdir, kaçamazsın.
2- Geleceğini bilmek sana bir fayda vermez, eninde sonunda yine o sonuca sebep olacak eylemlere imza atarsın.

GRRM bu konuda bir örnek vermişti tarihten zaten :slight_smile:

1. sezonu yeni bitirdim. Fal falan muhabbeti yok hocam -_-
    Büyük ihtimal 3. sezonda oluyor.

Ya kehanetteki kardeş Gece Nöbetçilerinden birisiyse?

Bir de dizide volanqar kısmını göstermediler kehanetin. 2 ihtimal var ya Cersei’nin sonu dizi ve kitapta farklı olacak ya da 8. Sezonda kehanetin kalan kısmını da gösterecekler ve ona göre Jaime ya da Tyrion öldürecek Cersei’yi. Ama final sezonunda işlenmesi gereken onca şey varken araya Cersei’nin volanqarını sıkıştırmak istemezler ve kısa yoldan Arya’ya öldürtürler belki. Sizce ne olur, nasıl işlerler?

Dizide farklı kişiye öldürtmek istedikleri için olabilir diye düşündüm. Yahut çok bariz şekilde şahsı işaret etmek istemediğinden de olabilir, emin değilim.

1 Like

Aslında şöyle bir durum var, taaa 2 kitap sonra olacak olan olayı şimdiden spoiler vermek teknik açıdan biraz sıkıntılı bir durum. Ben buradan yola çıkarak bir de Cersei’nin mantıksız hareketlerini de dikkate alarak onun kitaplarda daha erken gidebileceğini düşünmüş, ama sonra da yazarın Lannister gibi “ana düşman” aileden finale gelmeden kurtulmayacağına karar kırıp caymıştım bu düşüncemden. Ayrıca yazar Tyrion paranoyasına da dikkat çekmek istemiş olabilirdi finale olan uzaklık zamanlama konusunda tek ölçüt değil.

Dizi belki bu şekilde düşündüyse kehaneti son sezona sarkıtabilir gerçekten. Ama bir yandan kaç sezon önce olmuş olay genel izleyicinin ne kadar aklında kalmıştır şüpheli.

1 Like