Cersei’nin Yerine Gelecek Genç Kraliçe

Belirli bir yere kadar izlememiş olsaydım benim cevabım Margery olurdu.

Dizide Marg güzel ve çekici bir bayan ala kitapta da kadar da güzel değil

Tam tersi. Kitapta su gibi güzel olarak tasvir ediliyor. Dizideki iyi oyuncu ama ben fiziksel olarak çok güzel değil.

Daha çok sevimli olarak tasvir ediliyordu ve Cersei yerine gelecek kraliçenin sıradan görünüm olan kahverengi saç kahverengi göz olması üzücü bence

Hayır ya bir içim su olarak tasvir edilmişti bizzat Varys tarafından. Gören herkes ne kadar güzsl olduğunj söylüyordu. Güzel değil ama sevimli en azından tarzı bir tasvir bilmiyorum ben.

varys’in çıkarcı yalakalığına çok güvenmeyin derim :slightly_smiling_face: cersei kızın güzel olduğunu ama bunda kızın çok genç olmasının büyük etkisi olduğunu söylüyor. sonra da ancak bir aptal benden güzel olduğunu iddia edebilir ama saray aptallarla dolu diyor. ayrıca tyrion daha çocuk sayılacak sansa’yla 16-17 yaşındaki marg’ı kıyaslayıp sansa’nın en az margaery kadar güzel olduğunu söylüyor.

Varys bunu İllryio’ya söylüyor. Ortağına yani. Gayet objektif.

Cersei’in sözünü gerçekten kaale almaya gerek var mı? Daha güzel bir kraliçe tarafından her şeyinin elinden alınacağını düşünen ve bunun korkusuyla yaşayan kibirli kadın. Geçiniz

Tyrion’un sözü, Sansa Margeary kadar güzel demesi. Bu bile su gibi olduğunun tek başına kanıtı sayılır (:slight_smile:

sansa daha 12 yaşındayken.

cersei diğer şeylerde kendine bile yalan söylemekte çok iyi olsa da kehanet konusunda çok ciddi. bence güzellik konusunda onun yargısına güvenebiliriz.
marg oldukça güzel kabul ediyorum ama ashara, cersei,lyanna nın klasında değil bence.

bende katılıyorum Margeary’nin gelecek kraliçe olmadığına
Çünkü zaten kraliçe değilde henüz, kralla evli ama kral bile henüz krallık yapamıyor. Dany yada Sansa kesinlikle ama Dany ihtimaline ben % 10 larda bir oran veriyorum

ilk kitapta Ned e soruyordu biri (Renly’di heralde) “Margeary, Lyanna’ya benziyor mu onun kadar güzel mi?” diye Ned hayır diyordu mesela

Martin’in evreninin böyle bir özelliği var. Karakterler daha erken olgunlaşıypr. Martin insanların bunu anlamadığını, eğer böyle olacağını bilse herkesi 3 4 sene daha yaşlı yapacağını söylüyor. Yani sen kim kaç yaşındaysa ona şöyle bir 3 4 sene ekle ona göre hesap et.

Mesela Dany Khal Drogo’ya sunulurken, herkesin ağzının sularını akıtan bir kızken 13 yaşındaydı.

Kehanet konusunda ciddi ama bu tamamen objektif olduğu anlamına da gelmez. Özellikle güzellik gibi göreceli şeylet söz konusu olduğunda

karakterler daha çabuk olgunlaşıyor derken ruh olgunluğunu kastettiğini düşünüyorum ben. 12 ve 16 ergenlik ve büyüme yaşları olduğu için takdir edersin ki arada çook fark olabilir.
neredeyse 14 tü bu arada dany. yani çocukluktan tam çıkma yaşlarında. mesela sansa’da şu an neredeyse 14 olduğu için marg la kıyaslanması ve genç kız olarak sayılması şu an normal.

yani ben kendim düşündüğümde kahverengi saç,kahverengi göz,cersei’nin sıradışı altın saçlı zümrüt yeşili gözlü halinin yanında bence sıradan kalıyor. şu an marg’ın cersei’ye tek avantajı bence çok genç olması.

Bence Sansa veya Dany olmalı Cersei altın sarısı saçlı Zümrüt yeşili gözlü birisi Marg ise sıradan bir görünüme sahip.

Tamam, bu tartışmaya bir son getiriyor ve gerçeği açıklıyorum; o kraliçe benim! Çok pis planlarım var Cersei için. :hocho::sunglasses:

Çoğu okuyucunun gözünden kaçan bir şey var ki o da Cersei’nin artık güzel bir kadın olmaması. Ejderhaların dansı kitabında yaptığı kefaret yürüyüşünün ardından o güzelliği ve büyüleyiciliğini kaybetti. İnsanlar pahalı mücevherlerin kaliteli kumaşların ardındaki kilo almış memeleri sarkmış ve yaşlanmış Cersei’yi gördüler. :point_down:

Cersei kendini güzel hissetmiyordu. Yaşlı, kullanılmış, kirli ve çirkin hissediyordu.
Karnında, doğurduğu çocuklardan kalan çatlaklar vardı ve göğüsleri eskiden olduğu kadar sert
değildi, onları yukarıda tutacak bir giysi yokken sarkık görünüyorlardı. Bunu yapmamalıydım. Ben
onların kraliçesiydim ama şimdi gördüler, gördüler, gördüler. Cersei, giyinmiş ve tacını takmışken
bir kraliçeydi. Çıplakken, kanıyorken ve topallıyorken sadece bir kadındı, kalabalıktaki adamların
karılarından çok farklı olmayan bir kadın, onların genç ve güzel kızlarından çok annelerine benzeyen
bir kadın. Ben ne yaptım?

Cersei bunları düşündükten hemen sonra kalabalıkta Maggy’i kehanetin güzellikle olan bölümünü söylediği bir halüsinasyon görür,

Ve birdenbire acuze oradaydı, sarkık göğüsleriyle ve yeşilimsi buruşuk teniyle kalabalığın içinde
duruyordu, diğer insanlarla birlikte gülüyordu, çapaklı sarı gözleri kötülükle pırıldıyordu. “Kraliçe
olacaksın," diye tısladı kadın, “sonra daha genç ve daha güzel bir kraliçe gelecek, seni devirecek
ve değer verdiğin her şeyi elinden alacak.”

Bununla da sınırlı değil yazar Cersei’nin güzelliğini kaybettiği konusunda ısrarcıdır.

Cersei, altınların, zümrütlerin ve ipeklerin içindeyken bir
kraliçeydi, bir tanrıçaya en yakın şeydi ama çıplakken sadece insandı. Karnında çatlaklar olan,
göğüsleri sarkmış orta yaşlı bir kadındı. Kevan E.D

yazar aslında bunun gerçekleşeceğini Kılıçların fırtınasında bize söylemişti.

Cersei kurnaz olduğunu düşünüyor ama gerçekte son derece tahmin edilebilir bir kadın.Onun gücü güzelliğine, soyuna ve zenginliğine dayanıyor. Bunlardan sadece ilki gerçekten ona ait ve yakın zamanda onu terk edecek. Sansa K.F

Demem o ki güzelliği üzerinde bu kadar durmamak gerek.

Yabancı forumlarda en çok tartışılan bir diğer konu ise tıpkı Volonqar gibi bu kraliçelik mevzusunun da ucu açık olduğu. Cersei her zaman bir kraliçenin onu devireceğini düşündüğü için okuyucunun da bu yönde düşündüğü ama Maggy’nin kehaneti söylerken sadece genç ve güzel birinin onu devireceğini söylediği.

Bu kişi Dany olabilir, binlerce kişiden oluşan bir ordusu var üç ejderhası var Casterly Rock’u ve demir tahtı elinden alıp Cersei’yi delirtebilir.

Arya olabilir, Arya Lyanna’nın küçük bir klonu. Cersei’nin Stark ailesine olan nefreti Lyanna’ya dayanır Lyanna Cerse’nin istediği adama sahip oldu (Rhaegar Targaryen) ve evlendiği ama asla sahip olmadığı adama sahip (Robert Baratheon ) George bu yönden bir darbe vurmaya niyet edebilir. Bu benim için o kadar da büyük seçenek değil ama yinede seçenek

Sansa olabilir, kızın suçsuz yere kurdunun ölümüne yol açtı Kralın şehrinde hayatı oğluyla beraber zehir etti. Salak diyerek aşağıladı hor gördü. Sansa’nın olması onu delirtirdi kuşkusuz. Nasıl yapacağı üzerine pek kafa yormadım açıkçası

Diğer seçeneklere baktığımda evet mümkün ama onlarla kişisel olarak bir bağlantısı yok ihtimalleri düşük tutuyorum.

Doğru, yaşlanınca eski güzelliğinden eser kalmıyor ister istemez; bu durumda genç bir çok kadın onun bu halini ezer geçebilir.

2 noktayıda sen gözden kaçırıyorsun
-Cersei 34 yaşında yanılmıyorsam ama o yaşa gelene kadar hep güzel bir kadın olarak tanındı övüldü
-o kehanet o daha çocukken yapıldı yani güzel kadınlığa geçiş yapacakken yada tam geçmişken
Demek istediğin “şu anki güzelliği ile kıyaslarsak herkes ondan güzel diyorsun” ben buna katılmıyorum. Bir kere yaşıtları ile kıyaslarsak yine en güzel o, yaşıtlarının vücutları sarkmadı mı ? onlar yaşlılık belirtisi göstermedi mi ?
Benim için ve Cersei için yeterli olmaz bana göre onun 13 16 25 (fark etmez ) yaşındaki hali baz alındığından ona bile yetişemeyen bir kraliçe tarafından devrilmek.
Neyse benim için 3 aday var. Arrianne, Dany ve Sansa
en güçlü adayım tabiki Sansa

Vee ben de artık öyle olmadığını kitaptaki metinler ile belirttim. Kehanetin ucu çok açık orijinal metinde onu devirecek kişinin kraliçe olmasının gerekmediğini savunan çok fazla kişi var. Bunun ‘güzel’ lakaplı Jaime ile hali hazırda yakınlık kurmuş tarth’lı Brienna olduğunu düşünenlerin yanında, kehanetin cinsiyet belirtmediğini ve bu kişi Loras bile olabilir o kız kardeşinden bile güzel diyende var(çok uçuk evet)

Ama eğer sen illede gençliğindeki kadar güzel olacak diyorsan o zaman Dany’den başka ADAY yok.

Sansa?

020202020202020

Sansa Cat’in gençliğine benzer. Cat ve Cersei’nin güzellelikleri kıyaslansa (genç halleri) hangisi maçı alır sence?? Jaime Cat’e kardeşinin yarısı kadar bile güzel olmadığını söylüyordu diye hatırlıyorum

Catelyn Sansa hakkında onu hep bana benzetirler ama benim asla olamayacağım kadar güzel bir kız olacak demişti. Şimdi ana hatları(kızıl saç, mavi gözler, yüz şekli) benziyordur. Ama Sansa Catelyn’in çok daha güzel versiyonu. Kitapları okuyalı epey zaman olduğu için Sansa’nın güzelliği hakkındaki diğer göndermeleri pek hatırlamıyorum. Ama pek çok yerde ayrı bir güzelliğe sahip olarak betimleniyordu.

Ayrıca başka bir aday daha var. Gördün mü bilmem ama Myrcella Baratheon. Annesinin tıpatıp aynısı olarak betimlenen kızın annesini geçmesi epey olası bir durum. Kehanetin gerçekleşme şekli çok ironik olmuş olur bu sayede. Ama gene de bu ihtimali pek kuvvetli bulmuyorum.