Cersei'nin 8.sezondaki ''bir taşla iki kuş'' planı

8-sezon

Merhaba arkadaşlar. Aranızda yeniyim ancak siteyi uzun süredir takip ediyorum. (hatamız olursa affola)Tesadüf eseri denk geldiğim ve hoşuma giden ancak aynı zamanda pekte ihtimal veremesem de acaba olabilir mi dediğim bir teoriyi kısaca sizlerle paylaşmak istedim.

İzlediğim videodaki teori sahibi çok sağlam referanslar veremediği için teorinin sadece bir tahminden ibaret olduğunu düşünüyorum ancak konu Cersei olunca insan genede neden olmasın ki diye düşünüyor. Kısaca bahsetmek gerekirse bildiğiniz gibi 7.sezon sonunda Tyrion ile olan konuşmasından sonra kuzeye yardım göndereceğini söyleyen Cerse’inin asıl planını Jaime ile olan konuşmasında öğrenmiştik. Ancak kuzeye yardım göndermeyerek, King’s Landing’te ordularını tutan Cersei şuan büyük bir kumar oynamış durumda ve işin sonucunda muhtemel iki ihtimalde Cerse’inin aleyhinde.1.si Eğer ölüler ordusu güneye ulaşabilirse Cersei, kuzeydeki ölülerde dahil belkide görüp görebileceği en büyük orduysa savaşmak zorunda kalacak. 2.si (ki Cersei’nin işine gelen ihtimal bu) eğer kuzeyde oluşan ittifak ölüler ordusunu yenebilirse savaşın yaralarını sardıktan sonra yapacakları ilk şey King’s Landing’e saldırmak olacak. Benim Cersei’nin böyle riskli bir işe gireceğini zannetmiyorum, ki ölüler ordusunun da direkt winterfell savaşında yenilmesinin çok basit ve klişe olacağını düşünüyorum. İşler işte tamda burada ilginçleşiyor. Teoriye göre Cersei kuzeye ordu gönderecek ancak yardım göndermesindeki amacı tabiki de diyarın iyiliğini düşündüğü için değil. 7.sezonda ejderhaları öldürmek için tasarlandığı bahsedilen dev arbaletlerin Cersei’nin elinde çokça mevcut olduğu düşünülüyor. Burada Cersei’nin amacı ilk önce Night King’in ejderhasını yüzlerce arbaletin aynı anda ateşlenerek öldürülmesi ve ölüler ordusundan kurtulması, ikinci amacı ise aynı planı savaş sırasında henüz ne olup bittiğini anlamayan Daenerys ve 2 ejderhası üzerinde uygulayarak savaş alanında şartları eşitlemesi. Açıkcası bu bana Cersei’ye yakışan hain ve akıllıca bir plan olarak geldi ama tabi sizler ne düşünürsünüz bilmem. Biraz uzun olduğu için çok ayrıntılı olmadı ancak ingilizce bilenler için videonun linki: YouTube

İlla hainlik çevirecekse Cersei’nin destek gibi görünen ordu yollayıp kalleşlik yapması en mantıklısı ama ordu gittiğinde Jaime orada olursa bizimkileri uyarır

Cersei yardım göndernez,amacı WW’lerin kuzeyin işini bitirmesi yada kuzeyin ölüleri yenip geriye kalan ordunun gücü önemli ölçüde yitireceğinden geri kalan kısmını rahatlıkla yeneceğini düşünmesidir.İlk amacı fırtına burnunu almak olacak,ordu kuzeye kaydığından kolaylıkla ele geçirilecek…kuzeydeki savaşta başta başarılı gibi görünseler de Gece kralının ölen kuzeyli askerleri tekrar el haraketiyle kaldırmasıyla büyük olasılıkla vadiye kaçacaklar…Sonuçta hiçbir şekilde savaş ile yenemeyeceklerini anlayıp sadece gece kralını öldürmenin tek çare oldugunu anlayacaklar.Bunu 7 sezon son bölümde belirtiler…Aegon ile Gece kralı duellosu izleyeceğiz…