Cersei'nin Kaderi Hakkında?

karakterler

Bence Cersei Tommen ile birlikte ölecek. Önce Myrcella nın ölümünü görecek sonra da Tommen’ın hemen ardından zaten şehir karışcak kral öldü diye Cersei i de öldürücek biri…

Piç oldukları zaman kardeş sayılamıyorlar onun için olabilir

Tommen ve myrcella nasıl ölecek ben kestiremiyorum dornular öldürmeyecek bu belli götüren kişi plana göre hareket edecektir. Tommen de herhalde intihar etmez.

Öyle şey mi olur? Elbette ki kardeş sayılıyorlar. Piç ise kardeş kabul edilmiyor madem, o zaman olası bir romantik ilişkide ensest kabul edilmez piç bir erkek ile meşru bir kız arasında olanlar(ya da tersi) ama kabul ediliyor ve öyle. Onunla ilgilisi yok.

Tam bir kardeş değiller ya onun için yoksa jon piclerin en hoş karşılandı diğer piçler e bakacak olursak

Üvey kardeş kabul ediliyor(anne ve baba ayrı olduğu için ama meşru da olsa; atıyorum Jon, 1. eşinden diğerleri 2. eşinden olsa yine üvey kardeş olacaklar.) Lakin kardeş yani.

Bu türden şeyler için senin ya da benim fikrim önemli değil. GRRM’nin fikri ve piçliğe yüklediği anlam önemli. Yani seri içinde piçler hanedandan sayılmıyorlar asla. Sözgelimi orada Ned, Stark gibi büyüsün deseydi diyebilirdin ki piç olduğu için öyle dedi. Ancak seri içinde asla o piç gerçek kardeş sayılmaz bir kere tarzı bir bakış açısının herhangibir piç için geçerliği olduğunu görmedim.

Kitap serisini bitirmedim daha o yüzden orada ne olur bilmem. Fakat dizide Jaime’nin Cercei’yi öldüreceğini düşünüyorum.

Sana katılıyorum bence kitapta da jaime öldürcek

Aylar önce sorduğum bu soruya kendim cevap vereyim, daha önce Euronla yükselmesi, Aerys’in kızı olması Ejder sürmesi, Night Quenn olması vesaire pek çok uçuk teori dile getirdik. Ama aslınfa cevap basit ve net. Qyburn

Dizide Cersei yönetimi alınca kral eli Qyburn oldu ve etkin bir karakter olarak öne çıktı. Şu koşullarda Cersei’nin kendi başına yükselmesi mümkün değil. Başkent’te kontrolü Tyrellar ele geçirdi. Cersei bu kadar zeki bir kadın değil. Ancak buna karşın zeki bir karakter olan ve görünüşe göre pek çok numaraya sahip olan Qyburn bu esnada sarayda yükselebilir ve hatta 3 çocuğun da kraliçe olduğunu göreceksin lafından harekete(gerçi nasıl işler bilemem) Myrcella üzerinden suni gerilim yaratılmasına olanak verip en son milletin septte havaya uçurulmasının mimarı olup Cersei’yi tahta geçirebilir. Yani kısaca Varys ve Baelish gibi yeni bir gölge oyuncu doğuyor bence.

Kralın şehrinde kontrol sağlandıktan sonra Euron ile iletişime geçilerek güçlenilebilinir.