Cersei'yi kim öldürür ?

8-sezon

Liderlerin lideri,Kimsesizlerin kimsesizi,Gönüllerin kralı Night King (Gece Kralı) hakkın rahmetine kavuştu ve bölüm sonu canavarı olarak Lannisterlerin gülü,gönüllerin quenn’i, biricik Cersei ye kaldık ama onunda uzun yaşamayacağını biliyoruz çünkü klişeler bunu gerektiriyor.Peki onu kim öldürür ?

Lannister biraderlerden biri ?

Kışyarı’nın gülü,son kral katili ?

Hain Euron ?

Dany & Drogon ikilisi ?

Eski öğrencisi ?

Yoksa “Benim olmayan tahtın …” deyip,Çılgın Ateş modunu açar ve şehri komple havayı mı uçurur (İntihar) ?

Evet,cevaplarınızı bekliyorlar.

Cersei’yi onların yanına kim gönderir ?

Bu bir teori değil ve hiçbir dayanağım yok. Tamamen kendimce bir görüş bildireceğim. Jaime, deli kralı şehri yakacağından dolayı öldürmüştü doğru mu? Yani başka sebepler de vardı elbette ama dayandığı nokta buydu. Cersei şehri kaybedecek ve bu olurken de tam olarak "“Benim olmayan tahtın …” deyip çılgın ateş modunu açacak.

Bakalım Jaime bu kez kraliçe katili olabilecek mi? Bence bu sınav Jaime Lannister’a ait.
Bence.

1 Like

Kitapta Jaime dizide çılgınateş😐

Dizide bu zevki hiçbir karaktere yaşatmayıp Red Keep’i havaya uçurup intihar edecek. Bana öyle geliyor. :smiley:

1 Like

Euron olacağını düşünmüyorum bence öyle bir şey olması için Dany’nin Euron’u yanına alması filan lazım.
Dany olacağını da sanmıyorum, ejderhanın ateşiyle yanarak ölse basit olur sanki (basit değil de işte tam aradığım kelimeyi bulamadım.)
Arya da olmaz, daha yeni boss öldürdü ama kraliçeyi öldürmeye gidiyorum diye yola çıktı ve listesini kendi bitirmek ister, ama yine de Arya olacağını sanmıyorum.
Bence ya Jaime öldürecek, ya da wildfire a verecek KL’i komple ama öyle bi durumda mutlaka kendine kaçacak yer bulur önce o, kendini öldürmez…
Sansa öldürse çok güzel olabilir aslında ya :smile:

1 Like

Kehanete göre ya Jaime ya da Tyrion öldürecek. Kehanetin çok büyük bölümü tuttu burdan sonrasının da tutması lazım yoksa mantıksızlık olur. Büyük ihtimal de Jaime öldürür diyorum. Gerçi senden daha genç bir kraliçe yerine geçecek diyordu kadın kehanette , dediği kişi Margeary miydi yoksa sonra mı belli olacak ondan emin değilim

Arya tabii ki.Kılık değiştirip Cersei yi hançerle öldürecektir.Bu Leydi için bu Mycah için buda babam için deyip kalbine saplayacaktır.

En çok zarar verdiği kişi o.Ayrıca Aryanın listesinin bir numarası.

Artık Cersei’yi de Arya öldürürse dizi tamamen süper kahraman hikayesine döner. Arya vs Villains. eğer öyle olursa dizinin adının 6.sezondan itibaren Iron Arya, Wonder Arya veya captain Arya falan olmalıydı derim. Ama ben arya olacağını sanmam. Yapımcı d**gillerin mantığıyla düşünürsek eğer:
Night King’i Arya’ya öldürttük, Cersei’yide Sansa’ya öldürtelim millet şaşırsın. (Arya’nın 3.bolumde Sansa’ya verdiği bıçakla belki)

2 Likes

Ölülerle olan savaşta strateji para etmezdi tek yol Night King’i yok etmekti ama bu sefer stratejinin çok büyük önemi var ve kimse yanlış anlamasın ama Cersei yi bir adım önde görüyorum.Bir kere yanında qyburn gibi bir zeka küpü var ve şu an ki Tyrion’u tokat manyağı yapar.Cersei desen Jon,Dany,Sansa yı halay mendili diye sallar.alınmaca gücenmece yok gerçek bu.Ama baştada dediğim gibi klişelerin kurbanı olacak.Ben the rains of castemere’nin hüzünlü versiyonu eşliğinde onu ôldürecek kişinin Jaime olacağını düşünüyorum.ikinci seçeneğim ise intihar.Stannis KL’na saldırdığında (Karasu savaşı) Cersei teslim olmaktansa 2 şişe zehir alıp Tommen ile birlikte tahtta beklemisti.Tywin reyiz gelmese intihar edecekti.Bu seferde aynı şeyi yapabilir.Kaybettigini anladığı anda şehri havaya uçurabilir.

Siroz olabilir
2020202020

6 Likes

Onu da Arya öldürmesin bir zahmet. Ayrıca Cersei’nin daha güçlü olduğuna inanmıyorum. Çünkü yetişkin iki ejderha binlerce kişilik orduya bedel. Dany ikisini de aktif olarak kullanmaya kadar verip sadece kızıl kaleyi yaksa bile savaşı kaybetmez. Cersei ya da Euron NK gibi fırtına yaratamayacağı için sadece Euron’un donanmasına saldırsa bile ejderha yeterli olur.

Ben de artırıp diyorum ki Jon Dany’i öldürecek Cersei’yi kraliçesi yapacak.

:rofl::joy:

Jaime’ye öldürtebilirler dizide ya da Tyrion’a ama kitapta Arya öldürecek Valonqar’ı herkes küçük erkek kardeş diye yorumluyor ama Valyria dilinde dişil eril farkı olmadığını biliyoruz yani küçük kardeş öldürecek Cersei’yi ve Arya’nın povlarında özellikle Jon’un ona hep küçük kardeşim dediğini hatırlıyor Arya.

Aslında küçük kardeş bir sürü kisiye uyabilir. Dany mesela en küçük kardeş keza Jon da öyle. Arya, Jaime, Tyrion, Jon, Dany hepsi kehanete uyuyor. Ben kitapta Jaime olacağı görüşündeyim.

İlla biri öldürecekse Jaime-Tyrion ikilisinden biri olur.Şimdi gerçekten bu ikiliden biri öldürecekse de bizim süper zeka yapımcılarımız Tyrion’a öldürtmeli.Neden ? Çünkü şu dizi/kitap takipçilerinin artık büyük bir kısmının beklediği bir şey Jaime’nin Cersei’yi öldürmesi.Yok Jaime Cersei’yi öldürüp AA olucak yok Jaime hem kral hem kraliçe katili olucak yok Jaime’nin karakter gelişiminin son durağı Cersei vs. vs. bu olay üzerine yazılmayan düşünce,paylaşılmayan teori kalmadı.Peki bu herkesin beklediği bir şey olduğu için bunu yapmak doğru mu ? Tabii ki değil.O yüzden ters köşe adına Tyrion’a öldürtülmeli Cersei.

Jaime’nin öldürmesi daha şairane olur ama ters köşe daha önemli bir konu ve kesinlikle Tyrion öldürmeli.

Ama özellikle küçük kardeş olarak belirtilen tek kişi Arya.

1 Like

Arya olmasını bende istemiyorum ama uzak ihtimal değil.Küçük kardeş mevzusu bir yana dursun,Cersei onun listesinde yani savaşta hedef alacağı ilk kişi Cersei.Arya’nın badisi kim ? Sandor.Bu ikisi beraber takılacak.Cersei’nin badisi kim ? Gregor.Cleganebowl’un gerçekleşmesi icin Sandor ile Gregor’un karşı karşıya gelmeleri lazım.Eee Gregor,Cersei’nin yanından bir an olsun ayrılmadığına göre bu ikili Cersei’nin yakının da karşılacaklar.Bu durum da Arya’nın da orda olması ihtimal dahilinde.Orda olursa da ne olacağı 3 asağı 5 yukarı belli.bye bye Cersei :grin:

1 Like

Güzel senaryo bu :smile: ama istemememin sebebi şu ki NK’i de Arya öldürdü. Tüm savaşı Arya bitirmesin bir zahmet :smile:. Keşke NK’i Arya’ya öldürtmeselerdi Cersei’yi öldürmesi çok daha tatmin edici olurdu.

2 Likes

Konu tam olarak ne bilmiyorum, sadece biraz göz gezdirdim.
Su iki seyi söyleyip kaçacagim… :smile:
-Valonqar = Küçük ERKEK kardes
-Ama daha da önemlisi… Dizide Valonqar’dan hiç bahsedilmedi, o kismi atladilar, dahil etmediler Maggy sahnesinde

Aa birde; umarim Cersei’yi öldüren Arya degildir. NK’yi öldürmesi fikrini sevdim, izlerken bayagi bir sevinçten haykirdim falan, ama bunun üzerine birde Cersei’yi öldürmesi fazla olur. Jon veya Dany’nin bunu yapmasini da istemem. En dogru isim, bence Jaime. Karakter gelisimini müthis bir sekilde tamamlayan bir olay olur bana göre.

2 Likes

Valyria dilinde cinsiyet yok vaadedilen prens olayı gibi prens kelimesi hem erkek hemde kadınlar içinde kullanılıyor mesela.Valonqar kız ve erkek için kullanılabilir vaadedilen prenste yapılan aynı hata yapılıyor Üstad Aemon’un dediği gibi.