Cevabı Olmayan Sorular

(!) Neden insanlara 400 milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde, “Yeni Boyandı” yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?

(!) Japon yapıştırıcıları her şeyi mükemmel yapıştırdıkları halde neden bulundukları tüpün içini yapıştırmıyorlar?

(!) Hava bu gün 0 dereceyse ve yarın iki kat daha soğuk olacaksa hava yarın kaç derece olacaktır?

(!) Tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan? (eehhh)

(!) Işık hızıyla giden bir araba farlarını yakarsa ne olur?

(!) Niçin yanlış çevrilen telefon numarası hiç meşgul çalmaz?

(!) Baş harfi “N” olan hayvan var mıdır?

(!) Niçin falcıya gitmeden önce randevu almak gerekir? Geleceğimizi bilemez mi?

(!) Işık 300.000 m/s hızla yayıldığına göre karanlık hangi hızda çökmektedir?

(!) Eğer uçağın karakutusu her kazaya dayanabiliyorsa neden bütün uçak bu maddeden yapılmamaktadır?

(!!) Bir köyde bir berber var sadece kendini traş edemeyenleri traş ediyor. Bu berber kendini traş eder mi?

(–) Eğer kendini traş ederse kendini traş etmemesi lazım. Çünkü sadece kendini traş edemeyenleri traş etmesi gerekiyor. Eğer kendini traş etmezse kendini traş etmesi gerekir.Ee ne yapacağız şimdi?

Bi tavuk meselesini çözemedim bir de karanlığın çökme hızını. Merak ediyorum sormadığım adam kalmadı ama şu tavuk meselesine düzgün cevap veren birini bulamadım.

Uçağın karakutudan yapılmamasının sebebi çok pahalı olması ve karakutunun yapıldığı maddenin ağır olması/uçuşa izin vermemesi.

NAUTILUSLAR

Nautilus ilginç bir denizaltı canlısıdır. Vücudunda 19 cm. çapında olan salyangoz kabuğu biçiminde spiral bir organ bulunur. Bu organda birbiriyle bağlantılı 28 tane dalış hücresi bulunur. Nautilus dalmak istediğinde vücudunda bulunan bu içi boş odacıkları su ile doldurur. Yüzeye çıkmak istediğinde ise, ürettiği özel bir gazı bu dalış hücrelerine pompalar ve suyun boşalmasını sağlar. Bu sayede avlanırken ya da düşmanlarından kaçarken yükselmek ya da dibe batmak istediğinde gerekli miktardaki suyu dışarı pompalayabilir. Denizaltılarda da Nautilus’taki gibi dalış odaları yapılmakta, içeri alınan suyun boşaltılmasında ise su motorlarından faydalanılmaktadır. :smiley: Google her şeyi cevaplar :smiley:

İsim-şehir oynarken ninja kaplumbağa, norangutan falan yazardık cahillik :smiley:

aslına bakarsanız karanlık sorusunda mantıksızlık vardır. Evren ve gezegenler (yıldızlar hariç) aslında karanlıktan meydana gelmiştir. yani evrenin temeli karanlıktır. ışık ayrı bir maddedir. yani ışık her yere eşit dağılmadığına göre ve dünya üzerinden düşünerek dünyanın yuvarlak olmasından dolayı, ışık aynı anda bütün dünyayı saramaz. yani aslında karanlık çökmez. karanlık hep oradadır. ışık geldiği hızla ilerlemeye devam eder. orda olan birşeyin hızıda olmaz. :D:D anlatabildiğimi sanmıyorum.

Karakutu olayıda tek cevapsız soru sanırım :smiley:

Ben hep nil timsahı yazdım :smiley:

Aslında karanlık yoktur. Karanlık ışığın olmaması demektir. Yani karanlık bir nevi ışıksızlıktır. Işığın eksikliğidir. Bir madde değildir :stuck_out_tongue:

Belkide aydınlık karanlığın olmamasıdır.Ayrıca ışık bir madde midir ki karanlığa madde değil demişsin.

Hahahaha ciddiye almayın beni. Felsefe yapmaya çalıştım ama yapamadım :frowning: Yüzüme vurmasanız hemen? İki dakika keyfini çıkarsam kendimi entellektüel hissetmenin? :frowning:

eheem. karanlık madde’nin varlığı kanıtlanmıştır. karanlık madde evreni bir arada tutan bir ağ gibidir. yani ışık ayrı bir maddedir. karanlık hep ordadır.

Işık tam olarak ne olduğu daha ispatlanmadı diye biliyorum .Dalgamı tanecik olayı filanda burdan geliyordu . Lise 1 kimyası :slight_smile: Einstein Ççok uğraşmış ama bulamamış :slight_smile:

Herkes bu videoyu izlemişte gelmiş.

[quote=“Old_Bear, post:14, topic:1716”]

Herkes bu videoyu izlemişte gelmiş.
[/quote]Türkiye de olsa hoca bir şamar patlatırdı, iki ay konuşamazdı velet :smiley:

beni bildiğim yumurta tavuktan çıkar yumurtadan civciv çıkar.

Ya bu yumurta-tavuk olayının başlangıcına bakılmalıdır.Tanrı her hayvandan 1 erkek ,1 dişi yaratmıştır buda sorunun cevabını anlatıyor sanırım.

(!) Eğer uçağın karakutusu her kazaya dayanabiliyorsa neden bütün uçak bu maddeden yapılmamaktadır?

çünkü karakutu salt çelikten yapılıyor ve eğer tüm uçak bu maddeden yapılırsa motorlar bu ağırlığı kaldıramaz

İlk olandan bahsediyoruz. İlk olarak yumurta vardı ve tavuk yumurtadan mı çıktı ya da ilk olarak tavuk vardı yumurta ondan mı çıktı.

aslında ilk olarak ilkel tek hücreli canlılar vardı :smiley: evrim işte…