Ciarán Hinds ile Mance Rayder Hakkında Röportaj

[i]Röpotaj’da daldan dala konmalar var. Soru başka birşey adam başka birşey demiş. Bunun sebebi ben değilim :smiley: Röportajı yayınlayan site yanlış yayınladı yada cidden böyle.

Röportajın cevapladığı en büyük soru: Dalla[/i]


Ciarán Hinds, Mance Rayder için seçildiğinde endişelenmiş çünkü 60’ında olduğu için hayranların isyan çıkartacağını düşünmüş.
Sur’un Ötesindeki Kral" için insanların düşündüğünden biraz daha yaşlı olabilirim.” diyor. Henüz ortada 3. sezon senaryosu yokken ve daha kitapları okumamışken, vaftiz kızı ona birkaç ipucu verinceye kadar rolün ne kadar büyük olabileceğini bilmiyordu. İlk üç bölümü çektikten sonra Hinds, GoT fenomenini yakalamaya başlamış. Hinds, Jon Snow teorilerini ve yabanıl ordusunun geleceğini Vulture ile konuştu.

Ekranlara gelmeden önce büyük bir GoT hayranımıydın? Kitapları okudun mu? Fenomenin farkındamıydın?
Yukarıdakilerin her biri için cevabım hayır. Dizinin farkındaydım çünkü çekimleri benim memleketim Belfast’ta yapılıyor. Onlarla tanıştığımda bana “Seriyi biliyor musun?” diye sordular ve bende “Diziyi biliyorum” dedim. Sonra bana izlemem için DVD yığınlara verdiler. İkinci sezonun yarısına gelmek üzereyim.

Mance için bir çok tahmin edilen kişi vardı…
Ve sonra sadece ben kaldım! İşte geliyor…“Sadece o.”. Kitapları okumam için pek şansım olmadı - Muazzam ve acayip kalınlar fakat bu yaz okumaya başlayacağımı umuyorum. Aslında, daha önce hiç gitmediğim İzlanda da çekim yapmak Kış Olimpiyatları gibi hissettirdi. Kasım ayının sonlarında çıkan tipi gibiydi ve gerçekten zor bir işti. Işık yüzünden sabah 9 ve akşam 5 arasında çekim yapabiliyordunuz.

Spoiler vermek istemiyorum ama size bir kaç sezon daha ihtiyaçları olacak. Başınıza bazı çılgın olaylar gelecek.
Tanrım. Kaç yaşına gelmiş adamım - bana bunu yapamazlar. (Gülüyor.)

Yapabilirler!
Yapabilirler. Ve büyük ihtimal yapacaklar. Yaşa rağmen önemli olan bu değil - önemli olan ruh. Mance, yaşlı bir çetin kuş. Tutsak almayan adamlardan çünkü Ak Gezenler ciddi bir iş. Bu gelen belayı durdurmak için hepsinin bir araya gelmesi gerek.

Ayrıca Mance, ud çalıyor ve partileri basıyor.
Bunun için bekleyemem. Ayrıca “Hatanı kanıtlarsan, seni öldürmek benim için hiçde zor olmayacak” gibi söylediği cümlelerde var. Ve sonra küçük akıllı Snow, bununla uğraşıyor, yoksa uğraşmıyor mu? Öğrenilecek şeylerden biri. Ve bunun ardından Jon’u, Sur’a gönderiyor ve Mance, Jon Snow’suz döndükleri ana kadar geri kalan bölümlerde gözükmüyor. Sonra tek bir bakış atıyor, her şeyin kötü gittiğini biliyor: “Sıçtınız, değil mi?” Tüm bildiğim bu. Bunun hakkında endişelenemiyorum. “Bunu bana yapamazsınız! 60 yaşındayım! Anlayın artık!

Dalla isminde bir karakter ile hiç sahne çektiniz mi? Bu sezon olacak mı?
Hayır! Onunla hiç tanışmadım! Ona hiç dokunmadım, majesteleri! Bilmemek, aslında biraz eğlenceli birşey. Bütün kitapları okudun mu? Herkese olan şeyleri takip edebilir misin? Çünkü gerçekleşen bir sürü olay var. Melisandre aniden o şeyi doğurdu ve ben şöyleydim “Hadi be…” Jon snow ve ailesiyle ilgili olan şeylerde var! Belki de Jon, Harry Potter gibidir, Seçilmiş Kişi. Fakat yine de kimse tam olarak bilmiyor.

Harry Potter’dan biraz daha çok yetişkinler için. Daha çok ensest.
Harry Potter’da ensest yok, var mıydı yoksa? Biraz kaçırmışım! Belkide vardı ama çok ustaca gizlenmişti, oraları atladım. Kit ile bir daha ki sahnemde, ona şunu söyleyebilirim “Nereden geldiğini biliyor musun?” ve eğer “Babam…” diye birşey derse “Blöf yapma. Sana söylediklerini biliyorum ya da bildiğini düşünüyorsun, ama neyse…” diyeceğim. Yüce Tanrım! Bu aşamada, kimse bir şey yapamazdı, değil mi? Bak şu işe! Neler olacağını görmek için bekleyemem!

Bilmeyenler için Ciarán Hinds, Harry Potter’da Dumbledore’un kardeşini canlandırmıştı.

Dalla zaten olmayackmış Violet adında bir kadın dalla ile val’in karışımı bir karakteri oynayacak galiba …

Konudan konuya atlamamış, uçmuşlar. Hiç bişey anlamadım. Tek anladığım adamın 60 yaşında olduğu.

bence bu röportajın Ciaran Hinds ile gerçekleşip gerçekleşmediği bile belli değil :smiley:

Vulture yapmış, o kadar da olmaz herhalde :smiley:

Röportajı okuyunca aklıma Michelle Fairley geldi, ikiside garip :smiley:

asdkasdjskal
Aynen XD

Kuzey İrlanda’nın suyunda var heralde bi şeyler :stuck_out_tongue:
Orda doğanlar, hep bi tuhaf

Yazıklar olsun dalla yok he :frowning:
Neyse Violet nasıl göreceğiz artık :slight_smile:

çünküüü muhabir soruları başlıkları kendisi çıkarmış… yani hinds ile bir muhabir ayaküstü sohbet etmişler esprilerden anlaşılıyor zaten randevulu röportaj değil bu… muhabir sonradan oturmuş başlıkları soruları ve cevapları çıkarmış bu sohbetten… zorlama olmuş yani… sanırım üstüne kısaltılmış da bazı cümlelerin devamı gelecek gibi sanki okurken ama gelmiyor… bi de tercüme üstüne… ortaya bu çıkmış işte… !?!