Continuum

Bir bilim-kurgu polisiyesi olan Continuum, Kiera Cameron (Rachel Nichols) karakteri üzerine odaklanıyor. Cameron, 2077 yılında yaşayan bir kadın polis olup geçmiş zamana (2012) dönerek bir şekilde kaçmayı başarmış bir grup fanatik teröristin peşine düşecektir. Genç teknoloji dehası Alec Sadler’ın (Erik Knudsen; Jericho, Scream 4) yardımıyla Cameron, günümüz Vancouver’ında bir yandan acımasız suçluların tarihin akışını ve geleceği değiştirmek için yaptığı planları bozmaya çalışırken bir yandan da zorluklarla karşı karşıya geleceği ve kapana kısılacağı bu ortamdan evine dönmek için mücadele verecektir. Özgürlükleri için savaştıklarına inanan suçlularla ilgili soruşturmasını hızlandırmak için yerel polis kimliğine bürünen Kiera, yeni iş ortağı dedektif Carlos Fonnegra (Victor Webster; Castle, Melrose Place) ile sıkıntılı geçecek bir ittifak kuraracaktır.

Rachel Nichols (Criminal Minds, Alias) ve Victor Webster ikilisini başrollerde izleyeceğimiz fütüristik polisiye drama Continuum, 27 Mayıs Pazar akşamı Showcase ekranlarında prömiyerini yapacak. İlk sezon birer saatlik 10 bölümden oluşacak.

Dizinin oyuncu kadrosunda bashettiğimiz isimlerin dışında Stephen Lobo (Smallville, Little Mosque On The Prairie), Roger Cross (The Gates, First Wave, 24, Fringe), Lexa Doig (V, Andromeda, Stargate SG-I), Omari Newton (Blue Mountain State, Sophie), Luvia Petersen (The L Word) ve Terry Chen (Combat Hospital) gibi isimler rol alıyor.

Dizinin yaratıcısı ve showrunner’ı Simon Barry (The Art of War), projenin idari yapımcılığını Jeff King (White Collar, The Black Donnellys), Tom Rowe ile birlikte yürütürken Patrick Williams (Shattered) ve Jon Cassar ikilisi sezon içerisinde yönetmenlik yapan isimler olarak karşımıza çıkıyor. Fox’un iptal edilen bilim kurgu serisi Terra Nova’nın üç bölümünün yönetmenliğini üstlenmiş olan Emmy ödüllü ve DGA adayı Jon Cassar dizinin pilot bölüm yönetmenliğini yapan isim oldu. Cassar, kariyerinde daha önceden Terra Nova ve The Kennedys dışında 24, Criminal Minds ve Fringe gibi yapımlarda da yönetmenlik koltuğuna otururken, Kanada yapımları için de çalışmalarda bulunmuş ve Mutant X, Queen of Swords, Due South, Forever Knight gibi dizilerde yönetmenlik yapmıştı. Emmy adaylığı bulunan Joel Ransom (Band of Brothers, Camelot, The X Files) görüntü yönetmenliğini, Chris August (Battle In Seattle, War) ise yapım tasarımcılığını üstlenen isimler.

Reunion Pictures ve Shaw Media ortaklığında hazırlanan Continuum’un çekimleri Vancouver’da gerçekleştirildi. Dizinin ilk bölümden itibaren belirlenen bölüm isimleri ise şöyle: A Stitch in Time, Fast Times, Wasting Time, A Test of Time, Time’s Up, The Politics of Time, Playtime, Family Time ve End Times.