Craster

Kültür

Yabanıl

Craster duvarın ötesindeki Craster Kalesi’nin efendisidir.Kötü şöhretine rağmen gece kolcuları’nın dostu olarak kabul edilir.

KARAKTER VE GÖRÜNÜŞ

Güçlü görünümlü bir adamdır ama yaşlıdır.Beyaz’a dönük gri saçları,düz bir burnu ve soğuğun aldığı tek kulağıyla,sarkık bir ağzı vardır.

TARİHİ

Craster’ın babası Gece Kolcularının bir adamıydı.Annesi beyaz ağaç köyünden yabanıl bir kadındı.Annesi craster ve kendini terkeden babalarına ulaşmak için kara kale’ye gittiler ama Gece Kolcuları’nın adamalrı tarafından kovuldular.Craster babasının hakkında pek birşey bilmesede kendisine verilen isim Stark’ların isimlerine benziyordur.

KRALLARIN ÇARPIŞMASI’NDA

Lord Kumandan Mormont Baş Muhafız’ı Benjen Stark’ı bulmak ve duvarın ötesindeki Mance Tehlikesini engellemek için 300 Kolcuyla duvarın ötesine Craster’ın kalesine giderler.Craster Benjen’i 3 yıldır görmediğini söyler Lord Kumandan ondan kendisine rehberlik etmesi için kuzeye devriye’ye davet eder ama o reddeder.

KILIÇLARIN FIRTINASI’NDA

İlk insanların yumruğu savaşından sonra geri çekilen 40 Gece Kolcusu soluğu Craster Kalesinde alırlar.Craster onlara yemek verir ama Gece kolcuları’ndan firar etmek üzere olan chett ve ekibi craster’ın kilerinde domuz olduğunu iddia eder ve oraya girmek için ısrar eder craster baltasına davranır ama yaşlılığın verdiği tembellikten yararlanan chett onun boğazını keser ve daha sonra Lord kumandan Mormont’u öldürürler.

Ölümüne sevindiğim karakterlerdendir kendisi.

Al benden de o kadar. Hele oğullarına yaptıklarını görünce iyice soğudum.