D&D onayladı! Kitap serisinden spoiler!

Nereye yazayım bilemedim. Yeni konu açtım o yüzden… Spoiler !!

Özet

DD jon’un annesinin kitapta da lyanna olduğunu onaylamış…
Jimmy kimmel-programdan emin değilim- programında ''annesi kitapta da aynı kişi mi" sorusuna “evet” diye cevap vermişler…
Belki çok şaşırmadınız ama kitap spekülasyonları, kitapta farklı olacağını düşünenler vardı… Bizde kesinleştirmiş olduk :slight_smile:

12 Likes

Evet, aksini umanlar vardı demek daha doğru olur. Teşekkür ederiz. :slight_smile:

1 Like

Sonunda biri onayladı kabullenin artık bazı şeyler son kısımda ortak olacak.

2 Likes

Açıkçası böyle bir bilgiyi onların vermesi hiç hoşuma gitmedi. Hatta programda böyle şeyleri anlattılar diye aşırı sinir olmuştum. Bence sinir bozucu bir durum.

5 Likes

Martin amcamızın bu 14 sene önceki sözü herşeyi belli ediyor zaten

"Hepsinin annesi öldüğüne göre, Jon Snow, Daenerys Targaryen ve Tyrion Lannister’a isimlerini kim verdi? Anneler çocuklarına isimleri doğumdan önce, doğum esnasında ya da ölürken bile verebilirler. Dany büyük ihtimalle annesi tarafından isimlendirildi. Tyrion babası tarafından. Jon Ned tarafından.”

6 Likes

Annesi onaylanmış. Neyse babası başkası olabilir :pensive:. Keşke babası Ashara Dayne çıksa ::frowning:

5 Likes

nasıl olacak bu :rofl::rofl::rofl::rofl:
Neyse bariz belli şeyin onaylanması niçin rahatzsızlık verdi Martin bile R+l =j teorisi sorulduğunda “bunlarda iş var diyerek” onaylamıştı zaten.
Bu ilk değil bakalım başka ne gibi spoiler gelecek diziden
İkinci bir konu AA yı ben diziye uyarlayamadıklarından farklı işlediklerini hatta dizide sildiklerini düşünüyorum. Çok farklı bir AA ve WW savaşı göreceğiz bence kitapta

Zaten uzun gece dedikleri olay dizide bizim Bartın’dan daha kısa sürdü :joy: kitapta uzun sürecektir bence

2 Likes

Sanırım kitapta olmama ihtimaliyle okuyup açıklandığında ona göre tepki vermek isteyenler vardı… Gayet Normal bir istek… Bu yüzden dd’nin onaylamasını doğru bulmayanlar var… Birde grrm ye RL=j sormuyorlar, grrm dd ye anne kim diye soruyor… Onlarda bir süre münakaşa edip cevap veriyorlar. Ama biz o cevabı kesin bilmiyorduk…

1 Like

kesinlikle uzun sürecek ve önce duvarda bir savaş olacak. Savaş olursa eğer.

öyle mi ben öyle duymuştum saol canım :slight_smile:

1 Like

Şunu eklemek istiyorum belki bilenler vardır. Bir röportajda sanırım dizi yapılmadan önce martin dd ye bir soru soruyor Jon’un annesi kim diye doğru cevaplarsanız diziye onay vereceğim diyor orada bir tahminimiz var diyorlar konu orada kapanıyor. Demek istediğim şu bu zaten en başından beri bilinen bir konuydu farklı yönlere çekilmenin imkansız olduğu tek teori belki de buydu.

Keşke… en büyük hayalim bu ya, her gece dua ediyorum

1 Like

Babası’nın Rheagar oldugu ne malum?
:joy::joy::joy:

Jon’un babası Ashara çıksın diye her gece dua etmek :ok_hand: Rhllor kabul etsin. Bundan sonra herkes dualarına bu duayı da eklese belki gerçek olabilir

bilmiyorum nasıl olacak orası grrm dedeye kalmış :+1:

Ashara’nın kadın olduğunu biliyorsunuz değil mi :smiley: hayır trollükte bir yere kadar :rofl::joy:
şuan koptum ben :rofl::joy::rofl::joy:

1 Like

inşallah eğer dizi gibi olursa çok üzülürüm hiç beğenmedim çünkü diziyi şu son sezonu yani

1 Like

Jon’un babası bir Targeryan değilse gerçek kimliği bir tehlike arz etmediği için Ned’in saklaması da mantıksız oluyor. Cat oğlana o kadar eziyet ederken Ned kendini tutmazdı söylerdi. Jon da görünüş olarak tam bir Stark yani ana ya da baba Stark olmalı. Ya Jon gerçekten Ned’in piçi (bu durumda Ned de ensest ilişki yaşamış oluyo) ya da R+L=J.

Kitapta Beric ölü değil mi? Arya için diriltilip durma olayı kitapta olmayacak o zaman değil mi?

Beric ölü, evet. Onun yerine Arya’nın annesi dirildi Beric sayesinde. :slight_smile:

2012 yılında bunu tartışıyorduk. Sonra dizi de gördük. Buna rağmen hala bir ihtimal demek de…