Daario = Euron Teorisi

Yabancı bir sitede görülmüş bir teoridir. Aktarmak istedim.

Kitaptan kanıtlar
[list]
[] benzer fiziksel özellikler
[
] ikisinin de mavi gözleri var
[] Daenerys’in fetihleri sırasında Euron’un yeri bilinmiyordu ve Victarion’dan hemen sonra Westeros’dan ayrılmıştır.
[
] Balon’ın suikasti ve kralşurası sırasında Daario, Meereen’de değildi.
[] Euron, Kralşurasına ağır bir meblağda ganimet getirmiştir.
[
] Daario, Yunkai kuşatmasından sonra ağır bir meblağda ganimet elde etmiştir.
[] Euron, Daenerys ile evleneceğinden ve ejderhaları alacağından emindir.
[
] Garip bir tesadüftür ki Daario, Daenerys’i Meereen’de “kızıl düğün” tarzı bir şey yapmaya ikna etmeye çalışmıştır.
[] Falcının kehanetine göre; Daenerys üç tane aygır sürecektir, birisini yatağa, birisini felakete ve birisini de aşka. Daenerys üç kişiyle birlikte oldu: Drogo, Hizdahr ve Daario. Drogo aşka sürdüğü aygırdı, Hizdahr ise yatağa. Eleme yöntemiyle, Daario da felakete sürdüğü oluyor. "Felaket"ten bahsedilirken, Dany ‘gri dudaklar’ görmüştü. Euron gri dudaklara sahip ve kendisi de bir Greyjoy.**
[] Moqorro’ya göre, Euron Dany’nin karşılaşacağı en büyük tehdit.
[
] Daario, bilinmeyen motivasyonları olan oldukça amaçsız biri.
[] Euron’un seferler veya yolculuklar sırasında Qarthlılar’a özgü bir çeşit büyü kullandığı ima edilmiştir. Böylelikle seferler arasındaki kronolojik olarak bütün mantıksızlıklar ortadan kalkıyor.
[
] Boruya sahip olabilmek için kanla ödeme yapılması gerekiyor ve Euron daha önce bir kral öldürdü.
[] Asha, Euron’u Balon’ı öldürmekle suçladığı zaman Euron, rüzgarı dilediği gibi kontrol edebildiğini ima ederek yeğeniyle alay etmiştir.
[
] Euron usta bir oyuncu olarak tanıtılmıştır ve görülüyor ki Victarion’u çok güzel idare edebiliyor fakat henüz bir şey yapmış değil. Hatta Meereen’de bile değil.
[*] Ayrıca Euron, Demirdoğumluları Eski Şehir’e Tyroshlu diye tanıtarak sokmaya çalışmıştı. Daario da Tyroshlu olarak biliniyor.
[/list]

Ve son olarak…
[list]
[] GRRM, Ejderhaların Dansı’nın yayınlanmasından önceki röportajlarında “Daario, görebildiğinizden daha fazla görüldü” demiştir.
[
] Daario “Fırtına Kargaları” adında bir paralı asker birliği yönetmiştir.
[] Euron “Karga Gözü” olarak da bilinir.
[
] Euron kendisini “Ben fırtınayım, lordlarım. İlk ve son fırtınayım,” diye tanımlamıştır.
[/list]

Diziden kanıtlar
[list]
[] Oyuncu seçim künyesinde, Daario’yu oynayacak tip için “kafkas dışında herhangi bir ırk” diye geçiyordu, HBO daha sonra beyaz oyuncu seçti.
[
] Daario rolü, daha sonra kitaptaki Euron’a benzeyen Michiel Huisman’a verildi.
[] Daario İkinci Oğullar’ın başındaydı - Euron ikinci çocuk.
[
] Dördüncü sezonun tanıtım videolarının birinde Daario Naharis sahnedeyken Serçeparmak “eğer senin kim olduğunu bilmiyorlarsa …” diyordu.
[] Dizide Daario’nun bıçakları, elleriyle ağzını kapatan bir kadını gösteriyordu, Sessizlik’in pruvasındaki figürün de ağzı yok. (Euron gemisi Kargaların Ziyafeti’nde betimlendirilmişti)
[
] Meereen Kuşatması’nda kendisine emredilmediği halde, Daario gidip Meereen Donanması’nı yakalamıştır. Demirada kuvvetleri denizdeydi.
[/list]

Kargaların Ziyafeti/Ejderhaların Dansı Zaman Çizelgesi
[list]
[] Daenerys I, ADWD 3: Daario, Kuzu Adamlar’ın desteğini alabilmek için gitti. (Başarısız oldu)
[
] Daenerys II, ADWD 12: Daario hala yok.
[] Daenerys III, ADWD 17: Kralşurası’ndan önce Dany’i son görüşümüz. Daenerys, Fırtına Kargaları’ndan “Lhazar’dan dönüyoruz” haberini alır. Fırtına Kargaları günlerce uzaktadır.
[
] Kralşurası - Boğulmuş Adam (Aeron II), AFFC 20: Euron ortaya çıkıyor. Daenerys bölümüne daha sekiz bölüm var.
[] Daenerys IV, ADWD 24: Daario şehre dönüyor. Bölüm sonunda da Fırtına Kargaları’nı tekrar gönderiyor. On bölüm, Euron veya Dany olmadan geçiyor.
[
] Yağmacı (Victarion II), AFFC 30: Euron, Kalkan Adaları’nda.
[] Daenerys V, ADWD 31: Dany paralı asker birliklerini tekrar çağırıyor ve Daario’nun yolda öldüğü ve cesedinin üzerinde kargalarının didiştiği bir rüya görüyor. Sekiz gün sonra İkinci Oğullar dönüyor, Fırtına Kargaları hala yok.
[
] Daenerys VI, ADWD 37: On yedi bölüm sonra Daario şehre dönüyor.
[*] Kralşurası ve Euron’un Kalkan Adaları’na akınları sırasında Daario, Meereen’de değildi. Eğer gerçekten büyücüleri varsa, bu ona bir yerden bir yere gidebilmek için çok zaman kazandırıyor.
[/list]

*: “three mounts you must ride, one to bed, one to dread and one to love.” yanlış çevirmiş olabilirim.
**: Greyjoy kelimesindeki Grey’e (gri) atıf var.

Martin bize her şeyi söylüyor

Ben de Euron’un asıl Euron olduğuna inanmıyorum. Yüzsüz adam olabileceği aklıma gelmişti ama bu çok daha fazla mantıklı geliyor.

Hayır. Lütfen her gördüğünüz teoriyi yazmayın. Crackpot deniyorsa çıkın gidin konudan.

@“Rapunzel” Şu seriye dair tek bir teoriyi okuyunca heyecanlandım onu da paylaşayım dedim -.-

Euron’un bir gözü siyah. Ve zaman uymaz. Lhazar ile ittifak kuruyor bu arada xd

Lens takıyor belki.

yeni bir teori ve ilginçmiş

This is Spartaaa

Bu kadar madde taşıyan teoriye burun kıvırmak mı :s Her biri tek tek çürütülse bile adı üstünde teori bu, teori!
Her zaman mantıklısını aramak sıkıcı oluyor artık, zaten kitap gelmiyor uç şeyler okumak eğlenceli…

Konuya girerken olmaz böyle saçma şey deyip girdim. Fakat bu maddeleri gördükten sonra ben de hak vermeye başladım. Gerçekten çok güzel tespitler. Teori olmasının yanı sıra gerçek bile olabilir. Özellikle gemileri kimse söylemeden alması ve Littlefinger’ın sözleri. Gelecekte olacak olaylara karşı bu adamı konuşturuyorlar dizide. Tywin ölmeden önce Robin şehir dışına çıkarken Robin dışarısı tehlikeli demişti, Littlefinger ise “İnsanlar tuvaletlerinde ölüyorlar” demişti. Sonrasında gerçekleşti tabii ki.

Başta verdiğim tepkiye göre düşüncelerim değişti ne yalan söyliyeyim.

Amma bu göz işini ne yapacağız? En büyük engel bu bence.
Ve seyahat hızını da büyüye bağlamak biraz kolaya kaçma gibi gözüktü gözümde.

yeni daario yu ilk gördüğümde daha önce siteden okumuştum euron un resmi vardı bi tane yarı çıplak aynısı falan demiştim kendi kendime ama yani hiç bu kadar derine inmemiştim:D

Yani Euron ne yapacağı kestirilemeyen bir adam. Serideki en tahmin edilemez karakterlerden biri. Büyüyle haşır neşir olduğu söyleniyordu Euron’un. Büyü kullanarak, veya birini büyü yapması için kullanarak, yolculuk süresini baya bi kısabilir, bana pek mantıksız gelmedi.

Euron un bir gözü siyah degil de surekli bandajlı diye biliyorum ben ama yanlıs mı biliyorum?

o zaman bir şeyi merak ettim; daario kaç yaşlarında tarif ediliyor? euron 40 yaşında falan diye hatırlıyorum.

Euron, bizzat Daario olamaz çünkü Euron bir kere yaşlı .s.s Daario genç
Kendin gençleştirme büyüsü ile gençleştirmiş mi olacak?
Belki Euron ile bir bağlantısı olabilir. Euron’un çocuğudur belki? Böyle olursa daha mantıklı olur.

Kaybolmasının sebeplerini de babasıyla bir araya gelme olarak değiştirebiliriz.
Ben bizzat kendilerini olacağını düşünmüyorum büyük ihtimalle bir bağlantıları olabilir

Euron ikinci çocuk
Balon ise ilk çocuk
Victairon üçüncü sırada.
Victarion bile çok yaşlı tasvir edilmiş durumda.

Daario ise gencecik körpecik

evet, Euron’un bir sürü kırması var, neden birisi yarı Tyrosh’lu olmasın?

evet, bu teori daha mantıklı. çünkü daario neredeyse euron’un yarı yaşında.

tabii, bir başka ihtimal

daario\euron yüzsüz adamdır, daha başka karakterlere de bürünmüş olabilir.

Bu teorinin oluru var,ama tabi Daario Faceless Man ise.

Evet arkadaşımız bu konularda uzman
Sanırsın kitabı kendisi yazmış gibidir

Ayrıca sana soracak değil. İstediği teoriyi yazar