Daario = Euron Teorisi

Son zamanlarda okuduğum en şaşırtıcı teoriydi bence oluru var.

Meereen-Demir Adalar arasındaki fark ne kadar biliyorsunuz değil mi? Büyücüleri olsa bile ışınlanamadığı sürece aynı anda iki farklı yerde olamaz. Yüce Yürek Hayaleti’nin rüyasına göre Balon’ın ölümü Hoster Tully’ninkine yakın. Balon öldükten bir gün sonra Euron geliyor, Daario bu sırada Meereen civarlarında. Büyücüler en fazla rüzgar sayesinde bir yolculuğu hızlandırabilir ama buna rağmen bile Meereen-Demir Adalar arasındaki mesafe küçümsenemez. Bildiğimiz kadarıyla da büyücüler ışınlanamıyor <.<

aDwD’de ilk Arya bölümüne kadar her şey 4.kitap ile paralel olarak ilerliyor. Yani Daario, Lhazar’da, Euron da Demir Adaları’nda. Ve Lhazar Dany ile ittifak kuruyor.

Gün boyu aklımı meşgul eden bir teori. Keşke okumasaydım :slight_smile:

Meereen ve Demir Adaları arasındaki uzaklık haricinde sağlam kanıtlara dayanıyor.Özellikle GRRM’nin söylediği söz acaba dedirtiyor.Eğer büyücülerin bu kadar mesafeyi kısa sürede gidecek büyüleri varsa gerçek olabilir.

Daario’nun Lhazar’da olduğu söyleniyor. Euron ise Demir Adalar’da, kesin olarak. Ve ayrıca Lhazar ile ittifak kurulup kurulmaması teori açısından hiçbir şey ifade etmiyor. Teoriyi yazan kişi küçük bir not olarak yazmış. Yanlış yazmış.

Teoride de Daario’nun Meereen’de değil iken, Euron’un Pyke’da veya Kalkan Adaları’nda ve Euron’un Pyke’da değil iken de Daario’nun Meereen’de olduğu yazıyor. İkisi de aynı anda Meereen’de ve Pyke’da değildi.

Büyücülerin ne yapabileceğini tam olarak bilemiyoruz. Ama Greyjoylar’ın genel olarak denizcilikte üstün olduğunu biliyoruz. Mutlaka her denizcinin bilmediği yollar yöntemler biliyorlardır. Bunlara ilaveten de büyük bir koz olan büyü eklenince Meereen-Pyke arası geçecek süre ciddi bir ölçüde azalabilir. Zaten aydönümü (veya aydönümleri) sürebilecek boşluklar vardı bazı demir adalar ve meereen’de geçen chapterlar arasında.

Hiro nakamura yanımızdaymış.Bu teori olmaz kesinlikle.Çok geniş bir evrende okadar hızlı yol alamaz.

Yaş problemi, göz problemi ve yolculuk problemi var.

Üçüne de büyücülük diyerek geçiştirebiliriz :smiley:
Ama yaş farkı Daario’nun Euron’s son olma ihtimalini de akla getiriyor.

Ama bu çocuğu nerde yaptı da nerde sakladı? Cevaplar soruları açtığı için en iyisi hiç düşünmemek.

Meeeren-Demir Adalar arasındaki uzaklığı Demir Adalar’dan batıya yapılan bir yolculuk şeklinde düşünürseniz mesafe kısalır. Eğer Euron bütün gemilerin kullandığı yolu kullanıp güneye ve daha sonra doğuya yolculuk etmeyip direk batıya yöneldiyse Essos kıtasının en ucuna çıkmış olabilir diye düşünüyorum. Aynı Rusya-Amerika hattı ulaşımın önce avrupa daha sonra atlantik üzerinden yapılması yerine Bering boğazının kullanılması gibi. Bu aradaki uzun mesafe sorunsalını büyük ölçüde ortadan kaldırır.

Bana mantıklı bir teori gibi geldi, olabilir.

yanlız gemici brandon problemi var oda batıya gitti ve dönemedi ama belki asshai boğazlarında gemisi vurulmuş olabilir ilginç

This is Spartaaa

Kimse Günbatımı Denizi’ni geçmedi. Hadi Euron öyle yapsa bile mesafe uzuyor. Essos’un tamamını bilmiyoruz bile. Asshai’ın da doğusu var ki Asshai-Meereen arası hemen hemen aynı Meereen-Demir Adalarıyla.

Anacım Euron nasıl sürekli ortadan kaybolup dünyanın öbür ucunda belirebilir ve bunu sadece bir kere de yapmıyor. Daario Lhazar’da olması gerekirken nasıl Demir Adalarında olabilir? Ordakileri nasıl ikna etti eğer dediğiniz gibi o sırada dünyanın diğer ucundaysa?

Balon’ın ölüm haberini aldığımızda Daario, Dany ile birlikteydi, Meereen’i kuşatıyorlardı. Balon ölüyor sonra Euron geliyor. Daario kimseye çaktırmadan Meereen’den Demir Adalarına gidip kendini kral ilan ettirip geri mi geldi?

Sori yani ama hiç mantıklı değil bu. Lord Mustaine karşı da garezim yok sadece teori mantık uyandırmıyor teori denen şeyin de mantıklı olması gerek.

Hem Euron, Daario olsa eline ne geçicek?

bana hiç bi şekilde mantıklı gelmiyo… sorry!!!.. .s .s .s

İlk başta olmaz dedim ama okuyunca mantıklı geldi. Eğer Euron = Daario teorisi doğruysa Euron’a saygım artar açıkçası.

Dany Daario için keşke soylu olsa falan gibi düşünüyordu. O zaman herşey daha kolay olurdu. Hele ki Demir Adaların Kralı olduğunu öğrense Essosu tek başına koşar, Dar denizi yüzerek geçer.

Ama teori bana da mantıklı gelmedi.

Hiçkimse “Euron, Daario’dur!!”, “kesinlikle odur”, “%100”, demiyor. Sadece biraz heyecanlı bir “teori”. Bunun da nedeni Euron’un değişik bir karaktere sahip olması hani olur mu lan? dedirtiyor. Karakterin ince olması… Bana ejderha nefesi, mesafeler arası geçişlerden daha şaşırtıcı gelir :d

Bu gibi teorileri kuran kişilerde farkındadır yani bunların :d, başkalarının da teori üretebileceğini kabul etmeli…

Bence oldukça mantıklı bir teori oluşturulmuş ve dizide bile ufak göndermeler varsa bence yabana atılmaması gerekir bunun.

Bu mesajı küçük kuşlarım benim adıma Tapatalk ile gönderdi.
-Varys

daario aslında kadın gibi zorlama teorileri gördükten sonra bu oldukça mantıklı geldi :stuck_out_tongue:

Bana çok mantıklı geldi.

@Rapunzel Asshai nasıl Meeren’e Demir Adalar kadar uzak olabiliyor? Benim bildiğim kadarıyla da Asshai’nin daha oğusunda kayda geçen bir kara parçası yok. Demir Adalar-Asshai arası uzaklık Beyaz Liman-Kışyarı arası uzaklıktan bile daha kısa olabilir.

Asshai’nin devamı da var. Hem Essostan hem de Ulthos’tan.
Meeren’e doğudan gitmek daha kısa.

@“Dead Can Dance”

Hmm diğer bir kıta meselesi anladım