Daario = Euron Teorisi

Bir ara bu teorinin gerçek olduguna inaniyordum ama simdi öyle düsünmüyorum nedense. Örtüsen bazi seyler var evet ama… bilemiyorum yaa. Bildigim, hatta emin oldugum tek sey Daario Daario degil, evet, ve çok sasiracagiz :smiley:
Geçenlerde bir sitede Daario ile ilgili yeni bir teori vardi; ingilizce oldugu için detaylari anlamamis olsam da bu yeni teori Daario’nun Benjen Stark olabilecegini iddia ediyordu… Daario=Euron teorisi bundan kat kat daha olasi.

Euron yaşlı bir adam. Daario genç. Aralarında büyü ile değiştirilemeyecek kadar yaş farkı var. Saça sakala sürülecek boyalarla bile kapatılamayacak bir yaş farkı.

Diyelim ki Euron söylendiği gibi faceless. Yine aklıma yatmadı. Çünkü yüzsüz adamlar kendi çıkarları için hiçbir iş yapmaz, yapamaz.

Her engeli de büyüyle aşacaksak selena olup çıkar seri.

Su yorumu yazarken neden aklima gelmedi hiç bilmiyorum, ama bu aslinda 4-5 ay önce 6.sezonda Euron karakterini canlandiracak kisinin Pilou Asbaek oldugu açiklamasiyla zaten çürütülmüs bir teori. En azindan dizide.

Kitaptada Euron yaşlı değil ki, siz adamı ihtiyar sakallı biri mi zannediyorsunuz adamın resminde kaslı ve yakışıklı ve genç biri olarak resmedilmiş yani olsa olsa 30lu yaşlarda

Victarion en küçükleri olmasına rağmen büyük yaşta.(zeka yaşından bahsetmiyorum)

Euron yasli degil evet, dogdugu yilin asagi yukari FS 267 oldugu bilgisi var. Yani bu bilgiye göre su an 33 yasinda falan. Kesinlikle yasli degil.
Yalniz Daario’nun yasiyla ilgili bir bilgi bulamadim ben. 20’li yoksa Euron gibi 30’lu yaslarinda mi merak ediyorum.

Herneyse ama sonuç olarak, dizide Euron’u oynayacak oyuncu açiklandigina göre söz konusu teori yanlis.

Daario aslında göründüğü kişi değil,Ama Euron’la aynı kişi değil.Bence başka bir kimliği var.

İlk gördüğüm zaman hassirele desem de sonradan lan acaba moduna girdim.

Gençler şu var, adam Doğudan batıya gitmiş olabilir.

Şimdi bu daha önce söylendiği zaman ama Balon’un ölüm haberi geldiği zaman zaten ikisi kuşatmadaydı denmiş. Ancak o zamanlar basın yayın gelişmiş değil haberler anca yayılıyor.

Aslında şöyle seri içinden bir yerden bir yere gitmek ne kadar sürer haber hangi sürede yayılır falan onu biri çıkarsa fena olmaz ve o gemi ışınlama meselesi… Işınlama olmasa da hızlandırma olabilir.

Bu kısmı açacak biri var mı? Nasıl bir büyü?

Boruyu kullanmak için, diye biliyorum ki onu çalan kişi öldü.

Yüzsüz Adam kullandı, 6. kitap povunda söylüyordu sanırsam zaten. Hatta şu cüce kahin kadın da yüzü olmayan bir adamdan bahsetti köprüde…

Yukarıda da söylemişsin, Fırtına Kargalarının başı, İkinci Oğullar değil. Dizide zaten Euron ve Daario için bir şey beklenemez.

Az önce üstte belirttim gerçi ama büyüden daha çok doğudan batıya(yuvarlak dünya) gelmiş olabilir. O şekilde düşününce Deniz yoluyla aşağı yukarı Demir adalar kralın şehri kadar ediyor.

Haritadan bakınca kısa gelebilir gözünüze ama o haritalar bilmem kaç ölçeğinde küçültülmüş şeyler. Asıl halleri arasında devasa mesafeler oluyor, size nispeten yakın gibi görünen yerlerde bile. Sonuçta Antalya’dan Kıbrıs’a gitmekten bahsetmiyoruz. :slight_smile:

Haritayı kendi içinde kıyas ettim.

Şimdi sur 400 kilometre uzunluğunda.

Sur uzunluğunu göz kararı haritayla karşılaştırınca astapor Demir adalar arası 4000 kilometre oluyor.

4000 kilometre ise 2500 mile denk geliyor. 2500 mil ise yelkenliyle 25 30 gün sürüyor. Yani gidiş bir ay dolayısıyla çok ütopik olmamakla birlikte Asshai biraz daha Güney’e doğru kaykılmış durumda ve Güney kısmı ise malum yuvarlak dünya ölçek uyarlamasından dolayı mesafeyi daha bile fazla kısaltıyordur.

Demir Adalardan doğruca Astapor’a gidilmiyor öncelikle güneyin etrafından dolaşıp Dorn’u ve Basamaktaşı takım adalarını geride bırakıp açık denizde ilerlemelisin, malum gemiler karada hareket edemiyor. Bakirehavuzu yada Kralın Şehri olsa hesaplaman mantık dahilinde.

Ben diyorum ki batıdan değiş Doğudan gider yol kısalır.

Ya harbiden ben byny önce de belirttim gayet anlaşılır bence:/. Ama hala yok tüten denizi geçmesi lazım yok şu yok bu.

İzlemeye değer. Üstünde tartışacağımız yeni şeyler de var.

Tamda paylaşacaktım sen paylaşmışsın :slight_smile:

Bence Video İyi Hoşta Bu Göz Meselesini nasıl çözecekler merak ediyorum lens filan varmı Asoiafta

Mantıksız bir teori benzerlikten falan bahsedilmiş hepsi genel olarak anlatılmış ejderhalarada ilgi varmış ikisinin cidden yani ejderhalara bu dünyadaki herkesin ilgisi var. Ve victarion gemi yakalamaya başladığında dany nın gittiğini öğreniyordu ve düğünden önce dario esirdi. Bu durumda euron da hala westerosta bu teori çek ince yerlere takılıp birsürü anlam çıkarmış ve pek bir kesin olarak şu yüzden dariodur a dair bir örnekte veremiyor kanal Ve dario gidip sürekli mücadele edip yara alıyordu bu kadar master planı olsa kendini riske atmaz

Sana katılıyorum diğer teorilerini beğendim yanlış olsalar bile teorilerinin kollarından bir şey üretiliyordu bu teoride onuda bulamadım.

Ama teori şuraya parmak basmamış, Kış Rüzgarlarında Daario hala daha esir ve Euron kalkan adalarında takılıyor. Kendisi en son kardeşini göndermişti. Eğer Kış Rüzgarlarında Daario’yu esirler arasında göremezsek o zaman anlam kazanır. Ama şimdilik sakat.

Nazik Adam, bir çok yüz değiştirme sihrinden bahsediyordu. Bu evren’de yüz değiştirmesi zor olmasa gerek?

Daario gönüllü esirlerden; Euron var iken Daario; Daario varken Euron görünmüyor. O kısma dikkat etmek gerekiyor.