Dabbe Bir Cin Vakası

Hasan Karacadağ’ın senaryosunu yazıp, yönettiği ‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ filmi 3 Ağustos’ta UIP’nin dağıtımıyla Türkiye ile birlikte Avrupa ve Uzakdoğu sinemalarında da vizyona girecek.

Fragmanı izleyenler uzun süre etkisinden kurtulamadıklarını yorumlarıyla belirtirken, Hollywood’daki en önemli korku filmi haber sitesi Twitchfilm.com’un sahibi Todd Brown fragmanın ve cin konusunun filmde kullanılış biçiminin etkileyici olduğunu yazınca bir anda dünya çapında korku filmi severlerin dikkatini çekti. Uluslararası alanda sosyal paylaşım sitelerinde filmin fragmanı hızla paylaşıldı.

Kanada’da yayın yapan horror-movies.ca sitesi ise filmin fragmanını dahice ve korkutucu bulduğunu yazdı.

Amerika’da en çok tıklanan bloody-disgusting.com sitesi de fragmana ve filmin konusuna yer verdi.

Hellhorror.com sitesi filmin fragmanının şimdiye kadar gördüğü en korkutucu fragmanlardan biri olduğunu yazdı.

İngiliz horrorcultfilms.co.uk web sitesi fragmanı ürpertici ve çok başarılı bulduğunu filmin en az birinci Dabbe kadar başarılı olacağını yazdı.

Kişisel yorumum: Paronormal Aktivitynin Türk uyarlaması gibi birşey olmuş.Çekimler felan epey bir başarılı ama oyunculukları pek bir sevemedim…

Şu dabbenin neresi korkunç özellikle 2.film off paint terk gibi bir şey :smiley:

Hatırlıyorum da ilk film izlensin diye epey bir numara çevirmişlerdi.

Yok efendim filmde bi gariplik var montaj yapamıyoruz.Yok efendim oyuncular korkudan uyuyamıyor. Yok efendim çekim sırasında mağarada bir el gördük, felanda filan…

İlk film çıktığında milletin telefonuna kendi telefon numaramızı 388@0 diye kaydedip arıyoduk :slight_smile:

aynen ya 2.filmde birtek bacakları kopan kadın kısmında tiksindim.o da tiksindim korkmadım.iğrenç bir film.
fragmandada görüldüğü gibi oyunuluklarıda pek iyi değil zaten

Duman canavarlar filan var yılan gibi.Ara sıra gelip kafa atıp kaçıyor :smiley: Zombiler filan :smiley:

Böyle korkunçlu şeyler paylaşmayın psikolojimiz bozuluo

Şu elinde sopa tutup da ‘‘O yedi kişi varya, o yedi kişi…onları cin çarpmış dediler’’ sahnesi biraz hoşuma gitti.Birde küçük kızlarda biraz iş var gibi.Gerisi paso trivela…

Su sıçratma kameraya, kamera gitti kız su sıçratma daha film çekecez bununla :smiley:

Buda iyi :wink:

Türk korku filmleri çok korkutuyor beni özellikle :frowning:

paranormail activity gibi yapmaya çalışmışlar

Aynen öyle olmus :slight_smile:

Türk korku filmlerine çok gülerim.Evde korku filmi çeksem daha korkunç olur :smiley:

Türkler yapamıyor ki :smiley: Bakalım bu umut verici…

Konuyla alakası yok ama küçükken birbirmize korkunç hikayeler anlatırdık ya hani bir gün işte herkes anlatıyor cinli korkunçlu morkunçlu :slight_smile: koca kafalı bir arkadasım vardı biraz kontaktı sıra ona geldi başladı anlatımaya işte hikaye şuydu 3 tane arkads varmıs 1.si bismilla demiş diğeride demiş 3.sü ben demem demiş ısrar etmiş dememiş o 3.ye cin çarpmıs ağzı gözü yamulmuş natırdamın kampuruna dönmüş :smiley:
Bu hikayeyide niye anlattım hiç bilmiyorum :slight_smile:

Bir keresinde arkadaşlar cin çağırıyodu evede anne babada yok gittik bunları işletmiştik :smiley: tam 1 ay bizim yaptığımızı söylemedik okulda falan her yerde devam ettik hala ismimizi duyunca küfür ediyolar :slight_smile:

Asıl soru; O arkadaşın sana niye böyle saçma bir hikaye anlattı ?

Asıl Cevap :Küçükken herkes birbirine hikayerler anlatır

Korkudan eve gidemesin diyedir :smiley: Bana da bir arkadaşım yapardı hep :D.

Bir kere ben böyle bir arkadaşı korkutayım dediydim eve dönerken kendim korktuydum o_O