Daemon Blackfyre’ın Ejderha Doğumu Kehaneti

ben sadece bir kaç yeri okudum ama, sanırım çapkınlıktan ziyade çabuk tutulan,aşık olan birisi. şıpsevdi gibi.

Yani işte gezici Şovalye şıpsevdi olup diyar boyunca birkaç kadınla ilişkiye girmiş olabilei.

yok ya aşk konusunda cahildi, aklında sırık tansel mi ne o var ama cinselliği merak ediyor henüz öpüşmemişti bile kimseyle
sizin şıp sevdi dediğiniz şeye ben cehalet ve merak diyorum
ben onda çapkın biri izlenimi almadım
sonra Egg e bende piç olabilirim sende bir piçle yolculuk ediyor alabilirsin demişti. Bunu diyen birinin o derece çapkın olduğunu ben düşünmüyorum

sanırım diğer kitaplarda tywin’in ninesine filan yürüyor hafiften. yani çabuk etkilenen birisi. -ama ben parça parça çok az bir yer okudum,emin değilim.-

Cahil

Abazan

Sapık

Ne derseniz deyin bu adam gördüğü yerde ilgisini çeken kadına yürüyor. Yürümenin de bebekler gibi bazı sonuçlaro olabilie.

Her piçim ben diyen bundan nefret ediyor değil. Dunk zaten kenarmahalle çocuğu piç olmuş olmamış pek umrunda değil. Sadece Egg’in piçleri küçümsemesine ders veriyor o kadar.

Dunk çapkın olmayabilir, ama çevredeki bütün kadınlar istisnasız Dunk’ a vermeye meyilli. Aslında çapkın değil de denemez, meyhane hatunları Arlan’ ın yanındayken bile peşindeymişler, yaşı 13-14 ken. Boyu posu gören kendini kaybediyor. Bunu 3 kitpta da örenklerle gördük. Ayrıca okudugumuz kitaplarda maksimum 18 yaşındaykendi bu.

Daha sonrasında kral muhafızı olana kadar neler dönmüştür kim bilir, kendisi istemese bile diyarın hatunları Dunk’ u istiyor.

bu yoruma katılırım benimde kitapta gördüğüm durum buydu işte
ama bunun onun çapkınlığı olarak yorumlamak yanlış çünkü öyle olsa en azından öpüşmüş birkaçı ile de yatmış olurdu

Meyhanede bi kadınla öpüşmüş Arlan zamanında, ayrıca Rohanne’ ı da öptü. 4. kitapta da milli olur muhtemelen.

Kardan kale denince aklıma hep winterfell geliyor belki bu da bir metafordur çatlayan yumurtadaki ejderha Jon olabilir diyeceğim ama bu sefer de bu beyaz pelerin mevzusu falan var, bilemedim.

kadınlar beğeniyor evet ama çapkın insan kadınlar beğeniyor diyede kendini ortaya atar, bulduğu kadına güzel-çirkin, yaşlı-genç demez çok af edersiniz sarkar. Dunk ta o yoktu. İşte benim çapkınlık anlayışım bu

Herif milli oldu zaten. Ha çok içtiğinden bir şey hatırlamıyor ama oldu yani.

Beyaz pelerin kitapta bir sembol olarak karşımıza çıkmıyor. Daemon Dunk ı tipinden tanıyor onun için beyaz pelerin forshodowing olamaz. Ejderha durumuna gelirsek Martin’in diğer kitaptaki ejderha kehaneti çok büyük bir forshodowing olmamıştı diğer yandan bu olayı Bryden yorumluyor o büyücü olduğu için bu kehanetleri yorumlama gücü vardır bence Bryden haklı oradaki ejderha Egg