Daenerys targaryen(değersiz aegon'un kızı)

ÜNVAN: Prenses

             [b]BAĞLILIK[/b]: Targaryen hanesi

             [b]EVLİLİK[/b]: Maron martell


              DAENERYS TARGARYEN

Daenerys targaryen, aegon IV’ün ve Naerys targaryen’in kızıydı. Yarı-kanun kaynaklara göre ağabeyi Daeron II’den sonra sağlıklı olarak doğdu ki Daeron zaten evliydi ve bir oğlu vardı-Baelor kırıkmızrak-Dorne prensi Maron martell ile nişanlanması, antlaşma yoluyla dorne’nin bir kısmını demir taht’a kazandırırken ağabeyi Daeron aracılığıyla olmuştu. Güya Daemon blackfyre’yi seviyordu ve bunun denmesinin ana sebebi Daeron’a karşı olan blackfyre isyanı sırasında Daenerys’in Daemon’u reddetmesiydi. Bir yıl sonra isyan sonuçlandığında,197 AL’de, evlilik gerçekleşti ve dorne resmen yedi krallığın geri kalanına katıldı.

Daemon’un fiyaskosu ve ölümünden sonra Maron martell, yeni gelinine ağaçları ve havuzlarıyla mermer renginden yapılmış harika bir bir su bahçesi inşa etti, çocukları, diğer asil lordlarının çocukları ile havuzlar boyunca oynadı. Bir gün, hava çok sıcakken, memurların, korumaların ve havuzda asil çocukları ile oynamalarına izin verilen çocuklara acıdı, bugün dorne’da hala tutulan bir gelenek başlattı.

Not: son cümle pek açıklayıcı değil, farkındayım fakat kaynakta bu geleneğe dair hiçbir şey belirtilmiyor

Not2:Daemon’un ölümünden sonra Maron karısı için ağaçlarla dolu ve renkli taşlardan havuzları olan Su Bahçelerini yaptırdı. Dany’nin çocukları diğer soyluların çcukları ile birlikte bu havuzlarda oynuyordu. Çok sıcak bir yaz günü hizmetkarların ve muhafızların çocuklarına acıdı ve onlarında havuzlarda oynamasına izin verdi. Bu sayede Dorne’da bugun bile uygulanan bir geleneği başlattı.

                            [i] bilgi için teşekkürler rhaegar [/i]

Hemen ayarlıyorum orasını :smiley: bi dk

Daemon’un ölümünden sonra Maron karısı için ağaçlarla dolu ve renkli taşlardan havuzları olan Su Bahçelerini yaptırdı. Dany’nin çocukları diğer soyluların çcukları ile birlikte bu havuzlarda oynuyordu. Çok sıcak bir yaz günü hizmetkarların ve muhafızların çocuklarına acıdı ve onlarında havuzlarda oynamasına izin verdi. Bu sayede Dorne’da bugun bile uygulanan bir geleneği başlattı.

Baratheon hesabı Martellerde de var anne tarafından ejderha kanı :smiley: