Daenerys Targaryen

Kız yürek yutmuş cevval cabbar gerçek bir savaşçı, gerçek bir fatih. Aerys Targaryen tarihinin çürük elması, ondan başka çürük elma da yok zaten. Daenerys benim gözümde gerçek bir ikinci fatih olacaktır Westeros için. Kraliçemiz çok yaşa demekte bir sakınca görmüyorum.

Khaleesi’yi severdim. Ne yalan söyleyim aşıktım da her türlü ölümüne giderdim.

Ama bana ayıp etti. Hele ki dünkü çocuk Daharo Naharris ile seviştikten sonra ben iptal oldum vefat ettim resmen. Neyse olsundur canı sağ olsundur.

Barristan Selmy reis’E emanettir khaleesi.

Anlayamadınız değil mi?
Dany özgürlük için savaşan idealist bir cesurken Robert ayyaştı ya da Robert hakkı için dağları devirdi ama Dany anca bacaklarını ona bunu açtı demeniz tiksindirici derecede subjektif. Neyin fanatizmini yapıyorsunuz? Bu dünyada kimse beyaz veya siyah değilken sizler bizler gibi sıradan insanları yüceltmek için neden hala karşı tarafın itini kıçına sokmaya çabalıyorsunuz?
Aferin çok güzel paylaşamadınız şu seriyi… Robert daha sorumlu ya da Dany daha edepli oldu mu bari? İnsanların holiganlığını yaptığınıza değdi mi?

sirf senin icin uye oldum kardes neyin kafasini yasiyosun ?

Hiç sevmediğim, ölesice bir karakter. Westeros’a gelmeyecekse yaşasın oralarda, ama canım westeros’ta yer yok buna.

Hiç sevmediğim sevemeyecegim karakter .
Yaptıkları yapacaklarinin garantisi gibi görünüyor . Dilinde " taht , işgalci " sözleri eksik olmazken , aklı daario ’ da .
Bir diger elestirim ise ;
Diyar kan ağlıyor arkadaş ordusuyla essos ’ ta iyi takılsin böyle . Ayrıca Aegon diyenler var suna onlara sadece gülüyorum.
Robert ve Tywin ’ in eline sağlık keşke buda ölse.

Amma abartmışsın kadını.Ondan ikinci bir fatih değil gittiği her yere ölüm ve yıkım getiren bir zorba olur ancak.Merhum kral Robert boşuna bulduğunuz her Targaryeni gebertin demiyordu.Son derece haklı çıkmıştır.

Kezban

Daenerys savaşçı?
Daenerys fatih?
Nereye gülmemizi istersiniz?

Daenerys ancak yatak odasını fethedip salakça kararlar versin. Katıldığım bir yönü var ki, gerçek bir Targaryen olduğu. Deli Aerys’in ve Değersiz Aegon’ın kanından geldiği doğru.

Kitabı … okuyanların belli olduğu konu. Onlara tavsiyem Dany bölümlerini tekrar okumaları bazen hatalı kararlar verdi ama siz sanki her şeyi hatalı yapmış gibi konuşuyorsunuz.Lütfen “kitabı” daha dikkatli okuyun iki satır başkalarından duyma bilgilerle gelmeyin.

Kulaktan dolma bilgilerle gelmiyorum ancak bazı kişilerin bu kadar fazla Daenerys fanatikliği yapması komiğime gitti. Ne zeki, ne iyi savaşçı, ne iyi komutan, ne de iyi bir yöneticiyken onun sevilmesi saçma geliyor.

Valla 200 bin insanı bir arada tutan ve bunlardan 3 adet ordu kuran kişiyi beceriksiz görenlerin zekasını sorgularım.3. kitap 2. kısım Yunkai saldırısı bizzat kendisi planladı ve oyuna getirdi. Astapor komployu o kurdu. Meeren Barristan’a orduları hazırlayacak ve müttefik bulmasını sağlayacak teklifleri o yaptı. Şimdi bu kız zeki mi, iyi bir asker mi yoksa iyi bir yönetici mi? Tywin Lannister’ın Targaryen soy adlı bayan hali bu kadın hadi gir bunun üstüne kanıt bul sadece Daario der durursun.

ben iyi olan her karakteri severim. daenerys de gayet iyi bir insan. hata yapıyor diye karakter sevilmez mi? o zaman sevilecek karakter kalmaz.

İlk kitaplarda yaptıkları bu kadar değil ancak yönetme kısmında başarısız oluyor bana göre. Hatta kendisi de “Bir şehri yönetemiyorken nasıl Yedi Krallığı yöneteceğim?” diyordu. Duygusal kararları nedeniyle çok fazla düşman ediniyor ve sonra da bu düşmanlarla baş edemiyor. Köleleri özgür bırakmak adına -ki bence bu duygusal bir karardır- güçlü devletlere savaş açıp daha sonra müttefiklerini bile savunmadan ağır şartlar içeren, onun düşünce yapısına tamamen aykırı bir anlaşmayı imzalayarak çekiliyor. Bunlarla birlikte Jorah Mormont’u kovması gibi olaylarda da bence ani kararlarla hareket ediyor. Kadın Tywin hiç de böyle değildir bence.

Kulaktan dolma bilgilerle gelmiyorum ancak bazı kişilerin bu kadar fazla Daenerys fanatikliği yapması komiğime gitti. Ne zeki, ne iyi savaşçı, ne iyi komutan, ne de iyi bir yöneticiyken onun sevilmesi saçma geliyor.
[/quote]

Valla 200 bin insanı bir arada tutan ve bunlardan 3 adet ordu kuran kişiyi beceriksiz görenlerin zekasını sorgularım.3. kitap 2. kısım Yunkai saldırısı bizzat kendisi planladı ve oyuna getirdi. Astapor komployu o kurdu. Meeren Barristan’a orduları hazırlayacak ve müttefik bulmasını sağlayacak teklifleri o yaptı. Şimdi bu kız zeki mi, iyi bir asker mi yoksa iyi bir yönetici mi? Tywin Lannister’ın Targaryen soy adlı bayan hali bu kadın hadi gir bunun üstüne kanıt bul sadece Daario der durursun.
[/quote]

İlk kitaplarda yaptıkları bu kadar değil ancak yönetme kısmında başarısız oluyor bana göre. Hatta kendisi de “Bir şehri yönetemiyorken nasıl Yedi Krallığı yöneteceğim?” diyordu. Duygusal kararları nedeniyle çok fazla düşman ediniyor ve sonra da bu düşmanlarla baş edemiyor. Köleleri özgür bırakmak adına -ki bence bu duygusal bir karardır- güçlü devletlere savaş açıp daha sonra müttefiklerini bile savunmadan ağır şartlar içeren, onun düşünce yapısına tamamen aykırı bir anlaşmayı imzalayarak çekiliyor. Bunlarla birlikte Jorah Mormont’u kovması gibi olaylarda da bence ani kararlarla hareket ediyor. Kadın Tywin hiç de böyle değildir bence.
[/quote]

1. kitapta o cümleyi kurduğu sırada Meeren’de kalma kararı aldı ve yönetim tecrübesi yoktu.Jorah’ı kovmasına bende kızmıştım ama yanında tutsaydı ona hain gözüyle bakacaktı ve ben D
  1. kitapta o cümleyi kurduğu sırada Meeren’de kalma kararı aldı ve yönetim tecrübesi yoktu.Jorah’ı kovmasına bende kızmıştım ama yanında tutsaydı ona hain gözüyle bakacaktı ve ben adam akıllı bir müttefikini görmedim hepsi yalakası.Anlaşmayı imzalarken zaten savaş hazırlıkları yapıyordu onun düşnce yapısı adaletli ve özgür bir toplum ötesi var mıdır bilmem.

Aslına bakılırsa normal şartlarda Jorah’ı asması gerekirdi ama onun çok az adamı olduğu için yanında tutması daha mantıklı olurdu. Ben olsaydım sürgün etmezdim en azından. Tabi kitabın ilerleyişi açısından böylesi çok daha iyi oldu.

Az önce beceriksiz dediğin lider doğru karar vermedi mi şimdi? (Tabi bunların hepsi yazarın oyunu o yüzden yazar doğru karar vermiş oluyor)

alıntı yapmayın ya valla sayfayı aşağı indircem diye mouse un topu gitti

Kitapları okumayıp sadece diziyi izleseydik emin ol senin gibi targaryen fanatizmi yapardık . Ayrıca şu kibrinden vazgeç , her tartışmada ‘’ yok şu kitabı okudum , yok bunu okumdan gelmeyin ‘’ valla havalardasın koçum .

Bana ders vereceğinize önce kendinize bakın kibir kimde görürüz burada her şeyi bilen edasıyla bütün karakterlere iyi kötü damgası vuruyorsunuz.Merak ediyorum bu forumdaki insanların George Martinle akrabalığı mı var ? Bu forumda nedense aşağılık Türk tavsiyelerinden başka bir şey yok hep laf kalabalığı tak adam akıllı lafınızı görmedim.Burada sen mi gelip bana bu yorumu yapıyorsun şimdi Martin gibi gelip karaktere damga vuran insanlar bana laf edemez.Ben dizici olsaydım kitap hakkında böyle konuşmazdım…