Daenerys Targaryen

1-Yazarlar karakterlerine söylettikleri her şeyi kendi hayatlarında destekliyor diyemeyiz.

2-İlk defa kitap bağışını komik bulan birini görüyorum.

3-Seni güldürmekle ilgilenmedğim için yazımı komik bulup bulmadığını belirtmene gerek yok. Kendin için önemli biri olabilirsin. Karşındaki seninle aynı fikri paylaşmayabilir ama.

Bir de Aegona fake diyorlar yok Blackfyre imiş yok Illyrionun oğluymuş bir kere Illyrionun oğlu ise neden oğlunu ölüme göndersin hangi baba bunu yapar bana göre illyrio ve varys baştan beri aegona önem verdiler 5. kitapta illyrionun tyrion ile konuştuğu bölümde daenerysin yaşayacağına hiç ihtimal vermiyordum dedi ağabeyi ise deli idi dedi hatta 1. kitabın ilk daenerys povunda illyrio viseryse bütün erkekler karakollarda sizi bekliyor ve bütün kadınlar ejderhalı sancak dikiyorlar dedi bunu derken daenerys dalga geçtiğini farketti blackfyre olsa idi daemonun özelliklerini kaybederdi hem daenerys 5 kitap boyunca bir B.K yapamamış hem de seri boyunca birçok povu var Aegon ise birkaç povla atalarının toprağına ayak bastı hem grrm kral povu yazmadı şimdiye kadar peki neden daenerys in povu var ve daenerys hamile kalamıyor peki bu tahta geçti ÇOCUĞU OLMAYACAK VARİS BIRKAMAYACAK BUNU AÇIKLAYIN BİRDE DEMİŞ çocuk hayali diye daenerys ile jonun tahta geçmesi daha çocukça değil mi

Aegon is birkaç povla atalarının toprağına ayak bastı ahdklaklds

pov olarak sayarsan öyle olması gerekir

sen daenerysin nasıl veliaht bırkacağını açkılasana tabii ya daenerys çocuk sahibi olamayacak

Kral povları yazılmıyor ama kraliçe povları var.
Dany’nin son povunda düşük yapmasını nasıl algılayacağımızı bilmiyorum. Belki kısır hali farklı bir yolla devam ediyordur. Belki de MMD’nin yaptığı lanetin işlevi bitti. Orası muamma.

Ama povu var diye dany’nin tahta geçmeyecek önermesi doğru değil. Hali hazırda bir kraliçe povumuz vardı. Mad Queen Cersei

Miri Maz Dur tam olarak ne diyordu biri bana hatırlatabilir mi ?

Şimdi de kısırlığını öne sürerek tahta geçemeyeceğini iddia ediyorlar. Sakin geçen günüme neşe kattılar. Bir insanın kısırlığını ona karşı silah olarak kullanmak biraz etik dışı olmuyor mu?

1-Kurallar değiştirilebilen şeylerdir.
2-Dany, kendinden sonraki kişiyi tayin edebilir.
3-Halihazırda Martelller ile akrabalıkları olduğu için onlardan birini tayin etmesi daha mantıklı.
4-Aegon büyük ihtimal fake. Değilse Targaryen hanedanı için daha iyi olur.
5-Yıllardır Targaryen iktidarı için planlar kuran Varys bunu düşünmüştür.

Daenerys ise Targaryen soyunu devam ettirebilmek için Aegon hayatta olsa onunla evlenebileceğini söylemişti. Aegon’u diziye katmayacaklarsa başka bir planları var demektir.

Ama Quaithe Daenerys’i Aegon’a karşı uyardı zaten. Onun her uyarısı doğru mu. Belki de Oyuncunun Ejderhası Aegon değildir.

Daenerys bence hamile kalabilir. Mirri Maz böyle bir kehanette bulundu ama belki de bunu bozacak bir şey vardır. Bilmiyoruz ama Grrm bunu düşünüp de yazmıştır o son sahneyi.

Daenerys povları siz sevseniz de sevmeseniz de tek başına bu kitapların yarısını dolduruyor. Zaman zaman düşer zaman yükselir, zaten sıfırdan başlayan bir karakter Dany, ona koymaz. Yine kalkar düştüğü yerden.

Aegon birkaç povla atalarının topraklarına ayak bastı. İnterstellar gibi düşün, her sayfa üç aya denk geliyor :cool: :cool: :cool:

Grrm Daenerys’ın her saniyesini uzun uzun yazdığı için onu eş zamanlı okuyoruz diyeceğim, bozulacaklar. Ama öyle :cool:

Eğer Aegon gerçek olsaydı Varys Viserys’in ‘‘Yalvaran Kral’’ lakabını almasına izin vermezdi.Daenerys’i Aegon’la evlendirir,Viserys’i de Aegon’un yanına alırdı.

Robert sürekli Viserys ve Dany’yi izlerken böyle bir risk alamazdı. Eninde sonunda haberi olurdu Robert’in bundan.

Bence Mirri yalan söyledi

Kraliçelerden bu diyara ne yarar gelmiş rhaenyra targaryen ejderhaların soyunun kurumasına yardımcı oldu. Cersei lannister joffrey zamanında diyarı felakete sürükledi babasının titizlikle yaptığı planları mahvediyor daenerys targaryen köleliği kaldırcam dedi ne oldu Astaporu cehenneme çevirdi oradaki kral cleon yardım istedi ama yarsım etmedi en azından köleyken tok veya aç bir can güvenliği vardı şimdi pek çok insanın ölümünün sorumlusu

Köle olarak yaşamaktansa özgürlük için savaşırken can vermek daha onurlu bir eylemdir.

Biz bugün bu yüzden özgürüz, bu yüzden kendi isimlerimiz var.

Daenerys Astapor’a yardım etmedi değil, EDEMEDİ, Çünkü Meereen kapılarının önünde Yunkaililer kamp kurmuş savaş için bekliyordu. Gözler vardır, okumak için.

3 ejderhası var lekesizleri var 10000 tane Astaporda lekesizleri aldığı zaman neden eve gitmedi Jorah ona bu sizin savaşınız değil dedi lekesizler en iyi savaşçılar değil mi Barrristan gibi kaç savaş görmüş adam var deli viseryste bu olsaydı hemen koşa koşa eve giderdi ama daenerysin evi kırmızı kapılı ev değil mi bu taht oyunları kadınlar için değil bunu genna lannister söyledi . Bunun örnekleri Osmanlı İmparatorluğunda da var . Nurbanu sultan 2.selimin karısı kösem sultan 1.ahmetin karısı bunlar Osmanlı Devletine büyük zararlar vermiştir hele kösem ahmetin diğer oğlu osmanın ölümünde de parmağı vardır

Kitapta daenerys pişmandı bilerek yardım etmediğine

O astapor insanları ne biliyon hayatından memnundu bir insan kendisine vazife olmayan işlere karışmamalı ne oldu hepsi kanlı ishalden geberdi ceset yediler ne için bir kızın manyakça zevkleri için daenerys sevenler bunun vebalinin altında kalmasını nasıl açıklayacaklar

ımı hır dınıryısı sıvmıyını cınsıyıtcı dımıyın rkadaşlar. Buyurun, buradan yakın. Osmanlı’da kadınların YÖNETİMDE MEŞRUİYETİ var mıydı ki onları entrikacı olmakla, devlete zarar vermekle suçluyorsun? Osmanlı gibi başlı başına bir vahşet hakkında tartışmayacağım zaten. Ortaokul bilginle ve resmi tarih gazlamalarıyla gelme buraya. Bu mesaja da ne yazarsan yaz cevap alamayacaksın. Çünkü değmez, çünkü anlamazsın.

Osmanlıya vahşet diyen komünist fikirler o zaman barbar olan atalrını bile savunan avrupalılara bak bir de o zaman en iyi devleti kuran atalarına söven bir insan

Jorah bu sizin savaşınız değil dedi, halbuki insan olan herkesin savaşıdır köle efendileriyle savaşmak. Tam da 1 Mayıs günü böyle bir şeyin yazılması çok ilginç geldi bana. Daenerys köleliğe karşı bir savaş açtı. Çok onurlu bir savaş. Köle olarak uzun yaşamaktansa özgürlük için savaşırken ölmeyi tercih eder onurlu insanlar. Daenerys burada köleler varmış ama neyse şimdi onlarla uğraşamam görmemiş gibi yapıp Westeros’a gideyim diyemezdi. Meereen’de ise dört bir yandan Yunkaililer ile kuşatılmıştı ve içeride Harpiya vardı.

Seni bilmem Sevgili Mita,

Ama ben 1 Mayıs Emekçi Kadınlar Günü’nde hem kadınlığı aşağılayan hem de köleliği öven bir yorum görünce cevap verdim. Ama senin yorumuna cevap vereyim bari dedim. Asıl yoruma cevap vermek içimden gelmedi.

Doğru ya kölelik kalktı değil mi yaşasın fransıa ihitilali osmanlı müslümanlar kaka pis siz bu kafayla gidin bide akp ile islamiyetin geldiğini sananlar var

Olurda Batıya gelip tahtı alırsa Lannisterları ejderhalarına kebap yapmazsa ataları mezarlarında takla atar.

Tabii canım Türk olan her şey kötüdür. Türklük dünyaya pislik getirmiştir değil mi? Vahşetmiş zulümmüş bilmem neymiş. Ona ortaokul bilginle buraya gelme demişsin de sen tarihi nereden öğrendin ki Osmanlı’ya bu kadar düşman oldun? Ben Milli Öğretim’in müfredatı haricinde kendi tarihimize düşman olabileceğimiz başka bir yayın bilmiyorum çünkü. Halil İnalcık ve İlber Ortaylı gibi iki önemli değer varken milli tarih eğitimimizin bu kadar kifayetsiz kalması çok üzücü.

Ben Türk tarihini Atsız ve İlber Ortaylı hocalardan öğrendim ve nerede vahşet katliam varmış öğrenmek istiyorum. “Hak isteyenin hakkını verin, baş kaldıranın başını kesin.” sözünün devlet prensibi olduğu bir yerde yapılanlar neden katliam oluyor ki? İsyan edenin ayrım yapmadan kellesini alırsın, doğrusu budur zaten. Gerçi hangi katliamdan bahsettiğinden de emin değilim.

Bir diğer yandan tamam Osmanlı’da kadınların yönetimde meşruiyeti yoktu ama o dönemlerde nerede vardı ki? Tarihe baktığında dünyanın ilk kadın hükümdarı eski Türk-Moğol-Farisi unsurları barındıran İskitler iken (Tomris Katun) Türkleri cinsiyetçilikle suçlamak büyük çelişki. Bu konuda suçlanacak bir şey varsa İslam’ın kabulü sonrası Türklüğe karışan Arap adetleridir.

Türk olan her şey kötüdür dedim mi?
Batı hayranlığına dair bir şey var mı yazdıklarımda?
Sana cevap yazmayacağım.
Çünkü sen IRKÇISIN.
Seni başka yorumlardan da biliyorum, aklımda kalmışsın.
Tarihi Nihal Atsız’dan öğrenen biriyle tartışmaya girmem.
Küçük düşürücü.
Haydi iyi akşamlar.