Daenerys Targaryen

Hegemonyanız kadar erkeksiniz, homofobiniz kadar insansınız, yobazlığınız kadar dindarsınız, ırkçılığınız kadar aşağılıksınız. Küfrünüz kadar fanatik, boş kafanız kadar geveze, cahilliğiniz kadar mutlusunuz.
Midemi bulandırıyorsunuz.

Türkçü denmesini tercih ederim. Tarihi kimden öğrenmemi istersin? Bilelim de ona göre konuşalım. Sahi, tarihi kimden öğrenmem gerekiyor? Bir yayın önerin de onu okuyalım Hoca’m? Belli ki benim zekam yetkin bir yayımcı seçmeye yetmiyor.

Türklüğü yozlaştıracak her şey de benim midemi bulandırıyor.

İyi ile kötüyü ayırabilen bir kraliçe. Bu şekilde devam edeceğini düşünüyorum. Babasının yaptıklarından dolayı Tywin Lannister ve Robert Baratheon bütün Targaryen bebeklerini cezalandıracak kadar kalbi nefretle kaplanmış insanlardı. Ama Daenerys böyle biri değil, Tahtı alınca bütün Lannister ve Baratheonları cezalandıracağını düşünmüyorum. Tommen ne yaptı ki ona ve ailesine? Hiçbir şey. Tıpki Daenerys’ın onlara bir şey yapmadığı gibi. Daenerys iyi ile kötüyü ayırt edebilecek kapasitede bir kız. Eğer ona zarar vermeye kalkmazlarsa o kimseye durup dururken kötülük etmez. Senin baban/deden benim babamı/abimi öldürdü ben de seni öldüreyim demez. Kendisine verilen esir çocuklara değil dokunmak onlara esir olduklarını bile hissettirmedi. Ama sadece cinsiyetinden ötürü ayırımcılığa uğruyor.

dipnot: Mita’nın yazdıkları o kadar açık ve net ki çarpıtmak mümkün değil, o yüzden çarpıtma çalışması son derece başarısız olmuş. Mita’cım yazdıkların ilk okumada anlaşılıyor (üstün zekalı değilim sadece bir kere okununca anlaşılıyor işte).

Kimse Türkleri cinsiyetçilikle suçlamıyor. Biz genelleme yapan insanlar değiliz. Burada birkaç erkek kadınlara aşağılayıcı davranıyor diye bunu bütün Türk erkeklerine genellemiyoruz bunu. Kimseyi babamla ve abimle bir tutacak kadar şaşırmadım henüz.

Tahtı alınca Tommen ve Myrcella’yı öldürmek zorunda.Önceki kralın çocukları taht üzerinde hak iddia edebilir.Savaş çıkar ve binlerce insan ölür.
Biraz Osmanlı tarihini okuyun ve ders alın.

Beklentilerin yüksek olduğu fos bir kraliçe

Osmanlı tarihi konusunda iddialıyımdır, bilgilerim de lise tarih kitaplarından değil, tarihi dizilerden hiç değil, babamın işi dolayısı ile geniş bir hukuk kütüphanesi vardır; en geniş yer kaplayan da Osmanlı Hukukudur. Tarih değil Hukuk bilmen lazım daha ziyade. Çünkü Fatih, devletin devamlılığının riske girmemesi için kardeş katlini yasayla mümkün hale getirmiştir ve bundan sonrası tarihten öte hukukun konusu olmuştur.

Üstelik tarihte insanlar birbirini öldürdü diye bu sana kimseyi öldürme hakkı vermez. Ama tarihte örneği var sözlerinin arkasına saklanamaz kardeşini öldüren Stannis.

Gelgelelim Tommen ve Myrcella taht üzerinde zaten hak iddia edemez çünkü hiçbiri ölen kralın çocuğu değil ASDFHJKAJSDFGSJA

Daha önceki mesajlarında yasaların anlamsız olduğundan bahsederken Tommen ve Myrcella’ya gelince tahtta hak iddia edemeyeceklerini söylemen bir dediğinin bir dediğini tutmamasını gösteriyor.

Nasıl ölen kralın çocuğu değil.Doğduklarından beri Baratheon soy ismini alıp onun çocukları olarak büyüdüler.Yasalar gereği varis olduklarından tahtta hakları vardır.
Çocukların biyolojik babalarının Jaime olması hiç önemli değil.Cersei hanımı hamile bırakan Tyrion,Tywin veya Kewan başkası olsa da bir şey değişmez.Çocuklar Robert-Cersei evliliğinde doğduğundan Robert’ın çocukları olarak tahtın sahibidir.Aksi halde her evlilikte kadına güvenmeyip babalık testi yaptırılması gerekir.

madem öyle Stannis niye yüzde yüz emin olmadan kendisini gerçek kral ilan edip bu uğurda kardeşini bile öldürüyor? Ve siz niye onu haklı buluyorsunuz?

Yasaların hala ve hala değişebilen şeyler olduğunu düşünüyorum. Siz yasalara gönülden bağlı olduğunuz için öyle yazdım. Ben yasalara zaten Westeros’ta yüzde yüz biat etmesinler diyorum, amaaa yasalara bakılacak olsa bile Tommen, Joffrey ve Myrcella zaten bir Baratheon değil.

Zaten yasalara bakılacak olursa yaşayan son Targaryenler dururken Robert zaten İşgalci konumuna düşüyor. Yasalara baksak da siz haksız çıkıyorsunuz bakmasak da. Yasalara baksak Robert İşgalci, Viserys ve Daenerys taht varisi. Yasalara bakmayıp fetih hakkını kabul etsek: bu sefer kabul etmeniz lazım ki Renly’nin de yeteri kadar lordu çevresinde toplama hakkı var. Renly’e hain deyip Robert’a iyi yaptı demek sizin tutarsızlığınızı, çelişkinizi gösteriyor. Bu arada Robert’ın yaptığı şeyi fetih hakkı diye nitelendirmiyorum ben, fetih demem ben ona.

O zaman siz NEDEN Stannis’in kral olduğunu iddia ediyorsunuz? Madem safkan Lannister çocuklarını Robert’ın kabul ediyorsunuz o zaman Stannis sizin gözünüzde gerçekten isyancı. Stannis’i ben bile bu kadar kötülememiştim.

Aegon’un zorbalığına fetih diyen kişi Robert’ın diyarın yarısını arkasına alarak deli bir kralı indirmesine işgal diyor. Allah mutlu mesut etsin.

Diyarın yarısı Robert’ın arkasında toplanırken bebekleri katledip, katledenleri cezasız bırakıp bir de onları ödüllendireceğini biliyor muydu?

Renly’nin lordları arkasına almasına ihanet diyen siz de Robert’ın yaptığını övüyorsunuz. Madem güçlü olan ve destek toplayabilen kazansın diyorsunuz o halde Renly’e gösterdiğiniz çifte standart neden?

Ayrıca özel mesaj açma isteğini reddettiğim için mi bu kadar her dediğime muhalefetsin?

AHAHAHHAHA

Özel mesajı açma isteğim sana yavşamak veya seri olayları ile ilgili cevap vermek için değildi. Moderatör olarak raporladığın mesajlar ile ilgili bilgiler verecektim. Bunu kuzgunla da yapmak istemedim. Sana özel durumlar olduğu için.

İlginç. Raporlardığım durumlar herkesin gözü önünde yapılınca bir şey demiyorsunuz, raporlara dönüş yapılırken bana özel mi oluyor. Raporlardığım durumlar bana hakaretti ve bana özel değil, hakareti eden kişilere özeldi. Çok ilginç. Hakaret serbest de dönüş yapılırken özel mi oluyor? Çok ilginç.

Dornishman’ın bana yorumunda ‘‘kızım’’ diye hitap ettiği mesaja yaptığım yorumu da siz mi sildiniz? Yorumunu da düzeltmiş. Kadın düşmanlarını koruduğunuz gibi bir hisse kapılmamak için fazladan iyi niyetli düşünmeye çalışıyorum.

Sizce Daenerys, 6 kitapta Westeros’a çıkar mı?
Dizide 6. sezon kesin çıkacak gözüyle bakıyorum.

dany’nin taht mücadelesinde bir rolü olsaydı çoktan gelirdi. O zaman bu kızın serideki işlevi başka.Büyük ihtimal akyürüyenlerle ilgili.Bu arkadaşlar duvarı aşmadıkça Dany’de gelmez.

Katılıyorum, akgezenler gelmedikçe ejderhalar gelse bile faydalı olmayacaklardır. Hatta ejderhaların onlardan korkanlar tarafından katledilme riski de var. Ejderhalar olmazsa akgezenleri durdurabilecek başka bir güç yok. Akgezenlerin duvarı aşması için en azından 1 kitap daha gerekiyor.

Dizide 6. sezon Westeros’a çıkarmazlarsa izleyenler büyük isyan çıkaracaklardır. Olay reyting olduğu için de yapımcıların Daenerys’i, Westeros’a çıkaracaklarını tahmin ediyorum.

Çocukların babasının jamie olması nasıl önemli olmaz? Yönetme hakkı kanla geçer.Kan bağın yoksa yönetme hakkın da yoktur. Kral aynı zamanda kutsal bir kişi de sayıldığından ve evlilik dışı ilişki günah görüldüğünden böyle bir ilişkiden doğan çocuk tahta geçemez. Yani hem kan bağı hem de meşru çocuk olmalı.

Tommen, Myrcella, Joffrey bunların ne yasalar önünde ne de dinen hiçbir hakkı yoktur ve tahta oturmaları vatana ihanet sayılır, aynı şekilde geçiren ve destekleryenlerde.

Jaime ve Cercei’nin yaptığı da krala ihanettir. Hele hele ortaçağ bakış açısından bakarsak vatana da ihanettir ve cezası da işkenceyle ölümdür. Kraliçeyle ilişki basit bir suç mu sanıyorsunuz? Eski çağlarda öyle cezalar veriliyor ki bu suça öyle böyle değil. Mideniz kalkar kusarsınız. Çok nadir olan birşeydir ama olduğunda ibretlik yaparlar adamı. Normalleştirilecek bir durum yok burda hem de o günün bakış açısında.

Şu anda Lannister tarafı yalan söylerek olayı örtpas ediyor. O yüzden Tommen tahta.Bu da ihanet ve komplo oluyor. Herhangi bir tarafın elinde kesin kanıt olsa hepsinin işi biter.

kitapta hiç beğenmiyorum kendisini verdiği salakça çocukça kararlar beni benden alıyor, dizideyse kendisini severim kendisinie emilia clarke’ ın canlandırması nedeniyle :slight_smile: