Daenerys Targaryen

Kezbandan ziyade kaşarın teki harpynin adamları kendi askerlerini öldürürken hergece daario naharisle yatıp kalkıyordu

1 targeryan isen ya delisin yada aşırı bir cinselliğin vardır
2 sevmeyin tamam ama bu derece eleştri de fazla
3 tabi isteyecek tahtı ben olsam bende isterim ailemin sonuncusuyum mirası da bana aittir bu kadar basit
dizide abartıldı fazla şişirildi kitapta da uçlarda hareketi var ama gerçekten haksız olduğu şeylerle sataşalım bende sevmiyorum ama haklı olduğu yerlerdende vurmayalım derim

Dizide kör göze parmak sallar gibi o kadar fazla gözümüze sokuldu ki insanlar artık usandı. Lakin kitapta daha bir dengeli giden karakter.
Taht onun değildir ama claim yani hakkı vardır. Üç ejderhası ve binlerce askeri var. O iddia etmeyecek de kim edecek.

Tahtta hak iddia edebilir tamam da tahtta ben de hak iddia edebilirim. Her şey iddiaya olmuyor. Taht benimdir demesi benim evde aslında taht benimdir dememden daha gerçekçi değil bence

onu demek istemedim tabiki öyle bir imaj var ama onun taht iddiası ailesinin mirası ve intikamı arzusundan geliyor yerinde bende olsam aynı şekilde taht benim almaya geliyorum gelicem derdim

@starseh dediğim gibi diyebilirsin ama şu anki durumunda Daenerys’ın tahtta hak iddia etmesi benim iddia etmemden daha ön planda değil. Daenerys’in ailesi tahtı kaybedeli kaç yıl oldu. Bunu kabul etmek istemiyorsa kendi tercihidir. Ama benim için gerçekçi değildir.

Taht üzerinde hak iddia eden bir aday. Babasından savaş yoluyla alınan tahtı tekrar kendi hanedanına geçirmek istemektedir. Fakat o tahtın babasından savaşla alındığını unutmaktadır, çalındığını düşünmektedir. Baratheon üyelerini hain gaspçılar olarak görmektedir. Taht üzerinde en sağlam hak sahibi olan Stannis’i bile hiçe saymaktadır. Yönetim konusunda belki yetenekleri vardır ancak bu yeteneklerin, Yedi Krallık’ı yönetmek için yetersiz olduğunu görememektedir.

Oldukça genç bir karakter; hata yapması, bazı şeylere yetememesi, kafasının politik açıdan geride kalmış olması normal. Fakat Dany benim gözümde tahtın en vasıfsız adayıdır. Cersei bile ondan daha karizmatik geliyor bana. Ejderhalarının olması bile bazen yetmiyor Dany’ye çünkü asıl eksiklik bizzat onun karakterinde. 60 tane ejderhası olsun Dany yine aynı Dany. Sevemedim seni Daenerys Fırtınadadoğan. Güçlü bir taht adayı olabilirsin ama o taht kesinlikle senin hakkın değil.

Daenerys haterlarını kurumumuza bekliyoruz

katılmıyorum öncelikle 20 yıl bile olmadı
dahası deny hiç bir yere aitte olmadı taht ve westreos onun için ev aile ait olduğu yer. Sıradan biri olarak yaşayamaz westeros ta ailesine de sırtını dönemez (tahttan vazgeçerse) bildiği tek şey targeryan olmak ve o da demir taht demek
dotrakların arasında yaşamaya kalktı hüsrandı mereen de 2. defa denedi olmadı bence oralara ait olmadığından böyle düşündü yada düşünecek her şekilde bende olsam yerinde o tahtı ülkeyi isterdim

bende hakkı demiyorum ama hak iddia etmesi normal diyorum

bende hakkı demiyorum ama hak iddia etmesi normal diyorum

Burada Dany’in tahtta iddiası olduğunu belirtmek daha doğru bir kelime seçimi olacaktır. Kaldı ki ailesinin tahtı kaybedişinin üzerinden nesiller değil sadece 17 yıl geçmiştir. İddiası tazeliğini korumakla beraber yeterli güç elde ettiğinde iddiasını gerçeğe dönüştürmek için saldırmasından daha doğal bir şey yoktur.
Tahtta yasal hak sahibi Baratheonları veya defacto olarak sahipleri olan Lannisterları gaspçı olarak görmesinde bir beis yoktur; çünkü taht onun ailesinden alındı. Bu iki hanenin taht sahipliğini kendi açısından tanımaması normaldir. Bu durumda ya konuşmaya devam edecektir (kafamız kaldırmaz o dırdırı) ya da gücünü hükmetme iradesini ortaya koyup tahtı fetihle tekrar kendi hanesine alacaktır. Kısacası ayinesi işidir kişinin lafına bakılmaz!

sen bu diyarın başına gelmiş en güzel şeysin

Seni ne alakadar eder?İstediğiyle yatar.Eleştireceksen izlediği politikalardan,stratejik hatalardan,liderlik vasfından dolayı vs eleştirsene diğer arkadaşlar gibi.
Sana göre birileriyle yatan kadınlar kaşar mı oluyor?Böyle yapan erkeklere ne diyorsun peki merak ediyorum.
Cinsel özgürlük diye bir şey var.Bir kadının biriyle yatmasına göre mi eleştireceğiz?Ona göre mi hakkında karar vereceğiz?
Günlük hayatta da görüyoruz böyle şeyleri.Serideki bir kadın karakter bile bundan dolayı eleştiriliyor çok komik ya.Neymiş kaşarmış Daario ile yatıyormuş. Harika bir bakış açısı!!!

Kraliçelik stresli zor bir iş.Onlarında stres atıp rahatlaması gerekiyor.Sonuçta cinsel ihtiyaçlarını gideriyor.Robert evli olduğu halde yüzlerce kadınla birlikte olup piçler türetmiştir.Yapan erkek olunca laf yok kadın olursa kaşar-fahişe.Adil olalım.

Uyarı: aşağıdakiler dizi Daenerys için geçerlidir. Bunu dikkate alarak okuyunuz.

O kendisini şöyle tanımlıyor:

“Daenerys Stormborn of the House Targaryen the First of Her Name, The Unburnt, Queen of the Andals, the Rhoynae and the First Men, Queen of Meereen, Khaleesi of the Great Grass Sea, Protector, of the Realm, Lady Regnant of the Seven Kingdoms, Breaker of Chanis and Mother of Dragons.”

Bense onu şöyle tanımlamayı tercih ediyorum:

“She just has a big ego.”

Bu şu karekter değil mi? Hani kaşlarını oynatamayan, mimiksiz, ben cani katil değilim ama bana diz çökmezseniz sizi ejderhalarıma yemederim diyen, ergenimsi karekter.