Daenerys'e sürekli torpil yapılması

6-sezon

Dizide her karakterin başına her türlü kötü olay gelirken Daenarys Targaryen’ın sürekli her sorundan tereyağından kıl çeker gibi çıkıp dahada güçlenmesi olacak iş midir?

Bu sezon başında vahşi Dotrakilere esir düşüyor.Tecavüz edilip öldürülmesi veya cadı olarak görülüp yakılması gerekirken saçma sapan bir sahneyle on binlerce vahşinin efendisi oluyor.Biri bile çıkıp öldürülen khalların intikamını almak için suikasta tenezzül etmiyor.İki adamından başka kimsesi olmayan bir kadını çadırına girip boğazını kesmeyi akıl etmiyor.

Yunkai ve Astapor ordusu Meerene saldırıp mancınıklarla ateş ve ölüm yağdırıyor.Şehir halkı koyun sürüsünden farklı olmadığından kraliçe ve ordusuna karşı isyan etmiyor.

Ejderhalar meselesi.Daha düne kadar epey hayvan ve insan katleden ejderhaları kontrol edemediğinden zincirleyip kapatan kraliçe bu sezon üçünü eğitimli şahinler gibi kullanmaya başladı.

Ejderler ne ara söz dinlemeye her denileni yapmaya başladılar.Dany ile aralarında telepatik iletişim mi var?Yoksa büyüyünce akıllanıp annelerinin emrine girmeye mi karar verdiler.

3.sezonda Jorah Dany’e - Onlar ejderha.Asla evcilleşmezler. dememiş miydi?

Greyjoylar gelip 100 gemiyle anlaşma yapıp müttefik oldular.Buraya kadar tamam.Peki lekesizler ve Dotrakiler gemilere dolmuşsa gemilerde bulunan Demir adalılar nereye kayboldu?Boğazları kesilip denize mi atıldılar?Yoksa Meeren şehrinde mi bırakıldılar?

Atlarının içmediği deniz suyundan korkan Dotrakiler denize açılmaya nasıl ikna edildi?Bunların deniz tutmasına karşı ne önlemler alınacaktır?

Biri lütfen açıklasın…

Sana katılıyorum. Dany’e sürekli her yerden ordu yağması olacak şey değil. Kadın hiçbir şey yapmıyor ama havadan ordu geliyor. Ya da en kötü ordu almak için kendini yakıyor ya da ejderhaları şöyle bir uçuruyor.
Açıkçası bence senaristlerin daha çok reyting almak için yaptıkları bir şey. Dany’i ilahlaştırdılar, göklere çıkardılar. GRRM Dany aslında yanabilir o olay tek seferlikti denmesine rağmen kadını yanmaz yaptılar. Bu gidişle bu kadın tahttı da kolayca alır. Yenerse akgezenler yener onu ki ben öyle bir şey olacağını sanmıyorum.

Dizide Dany’i kendine hayran bırakacak bir karakter yapmayı amaçlarlarken bizden soğutuyorlar sanırım bunun farkında değiller
Hanelerin kökü kurudu,insanların başına türlü türlü şeyler geliyor ama Dany’e gökten ordular yağıyor,hizmetliler yağıyor,ateşgeçirmez oluyor
Keşke bu kadar ordu kastırmasalardı bile.Direkt gitsin Kralın Şehrine halk zaten nefret ediyor Cersei’den.İlk uzun,gaza getirici bir konuşma yapar sonra ateşe girer çıkardı zaten direkt herkes siz çökerdi
Tamam artık yelken açmalıydı,sıkılmıştık ama keşke böyle ayrıcalıklı bir karaktere dönüştürmeden yapsalardı
Kitaptaki Dany’e yer yer hayran kalıp,yer yer sevmezken.Dizide Dany karakterinden nefret ettirdiler

Martin kitapta aynılarını yapsaydı ne olurdu merak ediyor insan doğrusu.Bu 6. Sezonun bir kısmı benzer ya da aynı şekilde kitapta olacak bence ümitlenmeyin .

Dizideki en fantastik ve donuk karakterlerden biri. Ayrıca herkesin başına binbir türlü şey gelirken, nice zorluklardan geçerken onlara nazaran dizide Dany baya bir şanslı. Yani bir KL, bir kuzey kadar tat vermiyor. Sıkıyor. Açıkçası sahnelerini Tyrion için izliyorum.

Mutlak güce sahip ve güçlü bir ittifak kuruldu Dany’e. Tahtı zorlanmadan alır. Ejderhaları da itaat ediyor; benim şapşik oğlum Riva bile daha başına buyruk. Ah oğlum ah, senin yerine ejderha mı sahiplenseydim acaba? :confused:

Ahah, seni sahipleneceğime ejderha doğursaydım daha iyiydi dedim. Kızdı adam, havladı, terslendi gitti. :slight_smile:

Forumdaki Catelyn Nefreti

Maalesef bu sezon Daenerys ve Arya’nın hikayesi çok kötüydü.

Bence bu yükseltmeler dizi sonunda Dany’nin tepetaplak düşeceginin göstergesi. Öldürecekler en sonunda onu ama iyi bir amac ugruna ölecek.

@“stannisci” aslında soğuyan kesim çok az. Daenerys başarılı bir reyting ve ilgi aracı ve bunu kullanıyorlar. Başarıyorlarda aynı zamanda. İstedikleri kitle zaten bizler değiliz. Var olan devasa fan kitlesi onlara yeter de artar.

Torpil zaten aşırı. Sansa’yla Jon sürüm sürüm süründüler Kuzey’de ordu toplarken. Kaç bölüm sürdü üstelik. Daenerys 5 dakika içerisinde iki krallığı kendine bağladı :slight_smile:

Şöyle birşey de var. Daha Dany’nin ordusunun işlevini görmedik. Tahtı isteyen bir kafası karışık Baelish’imiz var. Sansa’dan önce bence tahta öncelik verecek. Yoksa Sansa’yla Jon’la uğraşayım derken istediği, şuan sallantıda olan tahta yeni biri oturacak ve tüm yarattığı kaos boşa gidecek. Karışık şeyler bizi bekliyor. Ne yapacağını kestirmek güç. Benim fikrimce Baelish Jon’u Riverlands’i almaları için ikna etmeye çalışacak. Sonra da Lannisterlar’a saldırırlar belki :slight_smile: Ama Kış geliyor. Neyse, Baelish birşeyler düşünür :smiley:

Öte yandan ilişki durumu karışık bir Cersei ve Jaime var. İttifak olarak Lannisterlar ve KL var sadece. Qyburn faktörü de burada konuşur belki. Asrın projelerine devam Qyburn abi :slight_smile: Bilemiyorum. Jaime’nin Cersei’i şişlemediğini varsayarsak iyi bir savunma bekliyorum Lannyler’den.

Ortada kalmış bir Euron’umuz da var. Lannyler ile ittifak olması olası.

Game of Thrones’un en güzel özellikleri, tahmin edilemez oluşu, şaşırtabilme kabiliyeti ve özgün senaryosu. Eğer böyle gözümüzün içine baka baka Dany her yeri kolay kolay ezer geçer, kendine bağlar, tapınılır ve tahtı alırsa ne özgünlük kalır ne şaşkınlık. Esneye esneye izleriz.

Hayatta korktukları tek şey deniz olan Dothraklar, denizcilikte Geryjoyları yakalmıştır. Ben size söylüyorum bunlar 7. Sezonda kale bile kuşatırlar .ss

power up, power up nereye kadar isminin bilmem kaçıncısı. Yazar Zaman Çarkı, Yüzüklerin Efendisi okumuş ta onca karakterin arasında en ana karakterini Tolkien ya da Robert Jordan gibi geliştirip içini dolduramamış, uzaktan bakınca anime karakteri gibi duruyor

Evet Dany su siralar cok kolay ilerliyor fakat bazi durumlari da nefretinizden hic sorgulamiyosunuz.
Etrafinda surekli tecrubeli Jorah,Selmy,Tyrion,Varys gibi danismanlar oldu basardiklarini asla tek basina yapmadi.sadece kirilma noktalarinda sovlarken gorduk ama sureclerde cok guzel destek aldi
Dothraklarda hakimiyet gucle olumle gelir.eger biri 10 15 khali tek seferde yakip canli cikiyorsa zaten tore geregi lider olmustur ki ilahi bir durum da var.burda sadece khallari oldurmesi sorgulanir ki size katiliyorum cok basit sahneydi.ama dothrakileri de boyle bir sov yapmadan yanina cekmesinin imkani yok.dedigim gibi guc gosterine kudrete inanan bi irk.
Ejderhalarin nasil birden itaat ettigi konusundaysa soyle bi dusuncem var.zindandaki ikili, isyan eden ve aralarinda reis gibi gorunen Dragon’un itaat ettiklerini gorunce takip etmis olabilir.ki hali hazirda savas durumu var ve bunlar son derece zeki yaratiklar.hayati tehlike varken naz yapacaklari sanmiyorum.
Greyjoylari denize mi attilar adamlari nerde demissin de binlerce kisiyle gelmediler ki zaten.hepi topu 300 400 kisi kacirmistir o gemileri.
Bir de soyle bir durum var yokolmak uzere olan haneler guzel gunler gecirirken pembe dizi karekter olan Dany hayatinin ilk 13 14 senesini kose bucak kacarak hayatta tek tanidigi kisinin kolesi olarak gecirmistir.bunca zorluktan sonra zaten kaderinde de varsa 3 5 sene gun yuzu gormesin mi kizcagiz
Size mutlak yukselis konusunda biraz katilsam da cogu zaman insafsizca elestirdiginizi dusunuyorum.kisilerin hikayelerini donem donem degil de butun olarak degerlendirirsek daha saglikli yorumlar yapabiliriz.butunu dusununce de ben Dany’nin ya olecegini ya da degisime ugrayip Mad quiene donusecegini dusunuyorum.kotu baslayip asiri yukseldikten sonra yeniden bir dusus yasamali.olmazsa sizin suan yasadiginizi yasayabilirim.ama suan erken…

Basligi gorur gormez kahkaha attim. Dany’e oldukca sinir olan bir insanim ve hemde sevgi besliyorum. Dany hicbir zaman surekli yukseliste olan bir karakter degildi. Inisleri cikislari cok oldu fakat o kadar sert inisleri olmadi. Konusulmasi bile gereksiz bir konu. Targaryen hanesi diger buyuk haneler gibi degil. Daha yuce ve liderlik vasiflari var. Dany bir Targaryen ve insanlari kendine cekmeyi cok iyi biliyor. Ve sen konuyu acan kullanci. Seni bin kere curuttum ve gene curutecegim. Son sahnede 100 gemi mi vardi say bakalim? Bir avuc Greyjoy geldi zaten Meereen’e. Ilk basta Theon’u gosterirken Demir Dogumlularida gosterdiler. Duzgun izle. Ejderler, Dany gittiginden beri hicbirsey yemiyormus. Missandei’nin repligini hatirlarsin umarim. Dany’nin oldurulmemisi sebebi de; bir khaleesi ve her dul khaleesi tapinaga gitmek zorunda. Dany Khal Drogonun olumunden sonra tapinaga katilmadigi icin Khal’lar arasinda oy birligiyle Dany’nin gelecegi hakkinda secim yapacaklardi. Onuda yapamadilar zaten.

Kezo 6 sezondur Essos’ta. Westeros’a cikmasi icin can atiyordunuz “ciksin artik” diye. Simdi Westeros’a yola koyuldu hala bidi bidi yapiyorsunuz.

Ve Daenarys yukseliste degildir. Yukseliste olan Daenerys’tir.

Savulun adiler, tırsın alçaklar. Dany fanları geliyor! :slight_smile: :slight_smile:

Haklısınız haklısınız ama dizide gerçekten hiç tat vermedi bu sezon Mareen sahneleri. Tyrion bile espiri yapamadı, o derece.

Sevgili misafir, eğleniyoruz, tartışıyoruz, bazen çok mantıklı savlar ortaya koyuyoruz, bazen mantıksız olduğunu sonradan kavrıyoruz, ama nefret söylemleri kullanmıyoruz, birbirimizi kırmıyoruz karaktere sallıyoruz ya da övüyoruz.
Unutmadan bende hızlı hızlı yazarken Daenerys yazamadığımdan Dany diyorum kısaca.
Ama sen Dany ile alakalı başlıkları görünce hep kahkaha atıp daha sonra niye böyle kırıcı oluyorsun bende onu anlamıyorum.

Ne alaka ya? Daenerys fani oldugumu nerden cikardin? Sevgi besliyorum dedim. Emin ol Dany’nin ejderlerini bile o kezodan daha cok seviyorum. Ne gereksiz igneleme yaptin oyle! Mareen sahnelerini bende begenmedim ama Meereen sahnelerini cok begendim. Ozellikle 9.bolumdekini.

Farkettim ki sen de eğleniyormuşsun, bütün yazdıklarımı geri aldım. Tıpppp!

Yani bence sen bi tatile çık baya gergin, sarkastik bir ruh halin var. Smileden pek anlamıyorsun galiba. Klavye problemi yaşamış olabilirim, velev ki yanlış yazıyorum, nedir yani burdan ego mu kasıyorsun kendine… Biraz olgunlaşın ya, açın beyninizi felan. İnsan içine çıkın ya da, bilemedim. :confused:

" :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) "

Bu yazdığından bişey anlamadım?

Zorunlu yayın:

Böyle kişilere asabi troller denir tek yaptıkları sevdikleri karakteri veya karakterleri sevmiyormuş numarası yaparak her karşıt görüşten korumaya çalışmaktır . Sevdikleri karaktere,karakterlere laf gelince dayanamazlar evde çıldırıp duvarlara kafa atar sonrada hışımla konuya gelip önüne gelene laf sokma çabalarına girerler böyle insanlarla uğraşmayın oyunlarına kanmayın bırakın kendi hallerine bir süre sonra kendiliğinden giderler.