Daenerys'e sürekli torpil yapılması

6-sezon

Torpilden kasıt ne onu çok anlayamadım.Kızın ejderhaları var abi süs diye mi duracak kenarda başı sıkışınca onları kullanıyor tabi ki , sırf eşitlik olsun diye nayır ejderhalarımı kullanamam sizi zekam ve politikayla alt edeceğim falan mı demeli .

Yeterince acı çekmedi de garip bir bakış açısı bence zaten önceki yorumlarda birçok arkadaş bahsetmiş yaşadıklarından öyle tasasız mutlu bir hayatı falan da olmadı.

Bilemiyorum konu bana garip ve mantıksız geldi,başka kimsenin yokta niye bu kızın ejderhaları var demek gibi bir şey bu.

Herkes kitap kendi istediği gibi ilerlesin istiyor amma velakin gelin görün ki kitabı biz yazmadık. Bu evreni yaratan biz değiliz. Martin istediği gibi yazıyor. İsterse Dany için dört dörtlük bir son da hazırlayabilir kimse çıkıp ‘böyle yapmamalıydın, şöyle yapmalıydın’ tavsiyesinde bulunamaz. Eleştirirsiniz ama bunun da bir sınırı vardır. Siz eleştirmeyi geçip kendi kafalarınız içinde kurduğunuz isteklere göre başka bir Buz ve Ateşin Şarkısı serisi yazmaya; bu yazdığınız roman gerçektekiyle uyuşmayınca ağlayıp sızlanmaya başladınız. Martin yazıyor kardeş, biz napalım? Onun sayesinde var bu harika eser. Nasıl yazmaya devam ederse etsin benim için hala harika olarak kalmaya devam edecek, gerekirse hiç hoşlanmadığım şekilde bitse bile. En azından buraya kadar olsa dahi güzel bir tat yaşattı Martin bize diyebiliyorum, en azından Martin sayesinde sizlerde sevdiğiniz karakterler edindiniz, heyecanlandınız; bunu inkar edemeyiz. Dizi için de aynı düşüncelere sahibim. Her ne kadar zaman zaman Dany’nin abartılmış epik sahneleri beni bile baysa da senaristler Martin’in dediklerini yapıyorlar. Üstelik şu ana kadar gördüğümüz tek yükseliş Dany değildi, yanlış mıyım? Jon dirildi yahu? Stark hanesi bütün yaşadıklarına rağmen sadece üç aile üyesini kaybederken Lannister’lar resmen çöktü. Stark’lar güçlenirken Frey’ler, Bolton’lar ve Lannister’lar iplik gibi çözüldü. Buna neden ses eden yok? Bundan daha büyük torpil mi var?

Bir de allah aşkına Daenarys değil Daenerys. Değiştirin şu başlığı acayip rahatsız edici.

1 yada 2 ejderha öldürür Euron veya son savaşta Dany Jon’un yanında savaşırken ölür. Başka hiçbir kötü şet geleceğini sanmıyorum Dany’nin başına.

Bi sacma olay daha var. kral şurasinda herkes eurona oy verdi destekledi ama sonradan herkes niye Yarayla kacti ben onu anlamadim. Tum gemileri almislar demedi mi o sahnede biri

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dizinin 6. sezonu kitaptan farklı olalım derken afedersiniz sıçmış. Kitap henüz yayınlanmadı fakat neler olabileceği yabancı forumlarda yazılıp çizildi. 2015 yılında. Daario Naharis hain. Harpiya’nın oğullarına o liderlik ediyor. Amacı Mereen’e hükmetmek. Dani, Dosh Khaleen’den çıkıp Mereen’e döndüğünde Jorah da yanlarında. Daairo, Jorah’in hastalığını orada görüyor. Ve tehdit ediyor. Gitmezsen Dani’ye söylerim. Jorah da kraliçesine zarar vermemek için sessizce şehirden ayrılıyor. Bu sırada isyan patlak veriyor. Dani, Gri Solucan önderliğindeki lekesizleri isyanı bastırmak için görevlendiriyor. Lekesizler, Harpia’nın oğullarıyla savaşırken Daario ihanetiyle beraber ortaya çıkıyor. Gri solucan ve lekesizlerin neredeyse tamamı ölüyor. Missandei ve Dani esir düşüyor. Bir şekilde kaçamayı başaran Tyrion, Jorah’ı buluyor. Beraber geri dönüp Ejderhaları serbest bırakıyorlar. Piramite saldırıp dani ve missandei’yi kurtarıyorlar. Jorah, Daario’yu öldürüyor. Ki dikkat ederseniz birçok ipucu verdi 6. sezonun başında ama farklı ilerledi hikaye. Jorah, Daario’ya Dani’yi kurtardıktan sonra onunla dövüşeceğini söyledi. Varys ve Tyrion, Harpiya’nın oğullarının liderini aramaya başladı. Ama köle efendilerine bağlayıp, Daario ve Jorah’ı da saçma bir şekilde sonlandırdılar.

1. kitap hakkında

@Jorah The Andal

Bir sorun var. Kitapta Jorah hasta değil.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kitapta hasta değilse bu dizide iyileşiceği anlamına gelebilir mi ?

@Rugeyohe

Kitapta hasta olan biri var zaten. Jon Connington. Onun rolü dizide Jorah’a verilmiş sadece.

Ben kitabı okumadım ama nasıl bu kadar büyük farklılıklara izin veriyorlar cidden anlamıyorum… Mesela şuan bir Targaryen daha olması gerekiyordu dizide hala ortada yok. Onun hastalığını alıp Joraha vermek nedir yani , sanki bir bardak su veriyor.

@Rugeyohe

Çok haklısın. Zaten senaristlerin yaptığı bu tarz değişimlerden dolayı dizide mantık hataları oluyor ve kitap-dizi farklılığı iyice açılıyor. Şu an dizi ve kitap birbirinden o kadar çok koptu o kadar çok karakter diziye yansıtılmadı ki artık farklı şeylere dönüştüler. Aynı sona nasıl sahip olacaklar merak ediyorum.

Aegon VI kitapta neredeyse tahta oturacak. Yanlış hatırlamıyosam Dragonstone’u ele geçirmişti. Ama dizide adı bile geçmedi. Belki Oberyn söz etmiştir o kadar. Aegon’un rolünü şimdi Dany’e verdiler. Her taraftan ordu ve asker yağdırıyorlar. Dany’i yücelticez diye yönetmeyi bilmeyen, adaletsiz, geleneklere saygı duymayan, egoistin teki yaptılar ve artık Dany’yi yücelttiklerini neredeyse herkes anlamış durumda. Dany sevilesi bi karakter değil. Tam tersi nefret edilmesi gereken kişilerden. Yönetmeyi bilmiyor, egoist, adaletsiz. Ama sevgili D&D bu karakteri dizide öylesine güçlendirdi ki artık karakteristik özellikler önemli değil de yanındaki asker sayısı ve ordusu önemli gibi. Ve bu yüceltmelerden dolayı çoğu kişi Dany hayranı. Şimdi yavaş yavaş Jon’u da yüceltmeye başladılar. Büyük ihtimalle dizinin sonunda çok büyük bi olay olup Dany ölecek (inşallah).Çünkü bu kadar yüceltmenin gerçekten de bi mantığı ve sebebi yok.

Televizyon uyarlaması yaparken bazı karakterleri birleştirmek zorundalar zaten. Sorun açtıkları hikayeleri kapatmamaları ya da saçma sapan yerlere götürmeleri. Hastalık küçük bir detay sadece. Fakat hikayenin şuan geldiği noktada ya Euron Dani’nin donanmasını yok edecek. Ya da Dani westeros’u elini kolunu sallaya sallaya alacak. Hali hazırda Cersei’nin savunacak ordusu bile yok. Bu noktada Horn of Winter’in devreye girip ejderhaları Dani’nin elinden alacağını düşünüyorum. Hattan Yara’nın Dani’ye yaptığı teklifin aynısını Euron Cersei’ye yaparken görebiliriz. Elinde Horn of Winter’le. Drogon’un hakimiyetini kaybeden Dani, Drogon diğer iki ejderhayı da öldürdüğünde zor durumda kalabilir. Tabii bunlar olursa bile 7’nin sonunu görürüz.

Horn olayı herşeyi değiştirebilir. Fakat o adam gemileri ne ara yaptı da danynin donanmasına saldırıcak ? Tabi ki belli bir zaman geçiyor aradan herşey hemen olmuyor ama o bu geçen zaman bile için baştan bir donanma yaratmak için çok az. Danyi yüceltmelerinin amacı bence ölücek veya çok büyük bir yenilgiye uğrayacak olması. Horn olayının detayında yatan ufak birşey ilgimi çekiyor, bu hornu kim alırsa ejderhaları yönetiyor deniliyor . Açıkcası biraz duygusal düşününce 2 ejderhanın horna itaat edip bi tek büyük olan danynin favorisi danyye sadık kalabilir böylece ejderhaların arasında savaş görmüş oluruz. Biraz uçuk bir teori biliyorum ama o sanki diğerlerinden daha fazla sadık danye ve böyle bir duygusal sahne yaşatabilirler bize… Kardeşlerini öldüren ejderha.

Aegon mu neredeyse fethetmiş Westeros’u? Sorması ayıp nerenizle okudunuz kitabı? :smiley:

@Rugeyohe

Kesinlike öyle bir şey olması lazım. Ejderhalar birbirine girecek. Shireen’in okuduğu Ejderhaların Dansı’nda da böyle bir durum vardı yanlış hatırlamıyorsam. Dani de ölebiilir ama onun ölümü serinin finaline doğru olur. 8. sezonda yani. Gemileri ne ara yaptı sorusunu ben de sorardım. Ama şöyle bir durum var. 6. sezon finalinde Varys, Mereen’den Dorne’a, oradan yine Mereen’e dönüp Dani ile yola çıktı. Haritada bakarsan bir westeros kadar mesafe var aralarında neredeyse :smiley: Yani Euron bu arada gemileri yaptı derlerse yeriz :smiley:

O potansiyel var anlamında söylemiştim :smiley: Desteklediğim tek Targaryen.

Fırtına Toprakları’nı aldı bile (son Arianne Pov’unda), Lannister-Tyrell ittifakı bozuldu Varys her şeyi ayarladı :slight_smile: rahat ol

Zaten kitapları okuduğumu söylemedim. Son kitabı okumadım çok spoiler yediğim için :smiley:

Dragonstone değilmiş. Fırtına Burnuymuş.

Belki 7.sezonun başında Dothrakilerin denizde nasıl kevgire döndüğünü filan da görürüz? Hem ben Dothraki olsam o barzo khallar yerine tabii ki Dany’ciğimi seçerim :slight_smile:

Barzo khal anlatım bozukluğu hocam.