Daenerys'in Ejderhaları

Daenerys’in Ejderhaları, Ejderhaların Dansı kitabında hür bir şekildeydiler. Bu durum sizce nasıl sonuçlanacak? Terbiye edilebilirler mi? Drogon gibi uçup giderler mi? En son Meeren’in piramitlerini mesken tutmuşlardı.

0 Likes

Ejderhalar, sürü mantığına sahip değiller. Bu yüzden tek tabanca takılan bağımsız canlılardır.

Dany, onların annesi olması sıfatı ile üzerlerinde bir miktar hakimiyet sahibi ama onların sürücüsü değil, bu yüzden onları hapsetmesi gerekmişti.

Ejderhalar, kendilerine sürücü bulana kadar Dany çevresinde dolanmaya devam eder ama tamamen itaat etmezler çünkü doğalarına ters bence.

Sonuç olarak bana kalırsa Batıdiyar’da da bu bağımsızlıkları yüzünden sorun çıkartacaklar Dany’nin başına.

4 Likes

Uçup gitmeleri çok saçma olurdu. Ejderhalar taht oyunlarındaki ve büyük savaştaki oyun değiştirici aktörler.
Asoiaf evreninde Ejderhaların her birinin ayrı sürücüsü olmalı. Dizide sanki hepsi Danerys Targaryen’ in kontrolündeymiş gibi bir hava verildi fakat gerçekte dragonu bile kontrol edemiyor.
Kitap için üç ejderha sürücüsü tahminim şöyle; Jon, Aegon ve Danerys.
Dizide ise ejderhalara kimin bineceği artık çok net. Jon, Danerys, Gece Kralı.

2 Likes

yayınlanmış povlardan dolayı ben viserionun kitapta ölmesini bekliyorum. Tıpkı viserys gibi
yani 3 baş yine olmayacak bana göre

0 Likes

direkt öldürülmeliler. H*lk ayaklanmalı. Yılanın başı küçükken ezilmeli. Yok mu bir yiğit oralarda. Keşke oralarda ben yaşasaydım.

1 Like

Bana kalırsa ejderbağlayıcı boru denen nanenin işlevi burada ortaya çıkacak. @YeniAy_Ottoman ‘ın dediği gibi tam itaat söz konusu olmadığı için Dany’nin onları kolayca Westeros’a götürmesi kolay değil. Ejderhalar Dany’i takip etseler bir düzen, nizam içinde olmaları kolay olmayacaktır. Burada bu boru sayesinde hareket edecekleri görüşündeyim. En azından kendi sürücülerini bulana kadar.

2 Likes

1. kitapta Vic boruları deniyor zaten, daha plan aşamasını gördük elbet. Bakalım işe yarayacak mı :slight_smile:
0 Likes

tyrion pov unda da işe yaradığını gördük ve ben ondan işte viserion ölecek diyorum
çünkü victorian ölecek biliyoruz ama öncesinde deny ile evlenmek ister ve o kabul etmezse, ben olsam savaşırım. 2 Ejderi kontrol edebiliyorken tek ejderden mi korkacağım derdim. Bu savaş sırasında işte Viserion ölebilir . Tabi Victorianın ölümü başka bir sebepten olmazsa öncesinde

0 Likes